cesta z itálie a karantena - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu cesta z itálie a karantena, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Po Německu značně zpřísnilo režim na hranicích i Polsko a Slovensko. Čechy čeká v Polsku bez testu či dvojího oočkování od soboty 27. února karanténa. Povinná izolace pro lidi, kteří přicestují ze zahraničí, platí i na Slovensku. Opatření se vztahuje také na Slováky při návratu do vlasti. Výjimku mají například řidiči a posádky v nákladní a osobní dopravě či pendleři. V cestovní mapě si ale mírně polepšily Baleárské a Azorské ostrovy. Češi tak mohou při návratu do vlasti ukončit povinnou karanténu dříve ...
Od pátku se změní pravidla testování na COVID-19 pro cestující do České republiky, vznikne i nová kategorie velmi rizikových států. Po jednání vlády to řekl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Podle něho je potřeba reagovat na šíření nových mutací koronaviru. Dosud byla většina evropských zemí v červené barvě značící vysokou míru rizika.
Češi letos v létě více než v předchozích letech vyráželi na dovolenou bez cestovní kanceláře. Místo vzdálenějších destinací spojených s leteckou dopravou, dávali letos kvůli pandemii koronaviru přednost zemím dostupných autem. Stejný trend se dá předpokládat i na podzim. Tradiční destinace jako Egypt, Turecko nebo Spojené arabské emiráty tak letos nahrazují Itálie, Portugalsko a Rakousko. Vyplývá to z dat ERV Evropské pojišťovny, která se specializuje na cestovní pojištění.
Koronavirová pandemie urychlila to, o co se těžkopádně snaží různí lidé, od občanů po politiky, už léta – přesvědčit úřady, že technologie a digitalizace jsou fajn. Vládní zmocněnec pro IT a digitalizaci Vladimír Dzurilla oceňuje, jak se za několik měsíců vytvořil systém chytré karantény. „Hygienické stanice dělají skvělou práci, ale každý na ně útočí. Na základě dat se mohou bránit,“ říká s tím, že s veřejností by úřady měly konečně sdílet i konkrétní statistiky.
Privátní letadlo si mohou dovolit jen miliardáři a to nejen kvůli tomu, že pořizovací cena u střední třídy začíná na více než 400 milionech korun. „Na rozdíl od luxusního auta nebo nemovitosti utrácení u letadla samotným nákupem nekončí, ale teprve začíná,“ říká partner společnosti Colibri Aircraft Marián Jančařik .
Nejpostiženější evropské země podle počtu případů nemoci COVID-19 se pomalu vzpamatovávají. Nákaza sice není zažehnaná, ale v tuto chvíli propuká na starém kontinentu jen lokálně. Jižní státy vědí, že zotavení bude souviset s výsledkem turistické sezony. Exportně orientované ekonomiky jsou závislé na globálním vývoji.
Od dnešních 12:00 se zcela uvolní cestování mezi Českem, Rakouskem a Maďarskem. Po konzultacích s danými zeměmi o tom na mimořádném jednání rozhodla vláda. Jednání s Německem dále pokračují, Češi se mohou z Německa od 12:00 vracet bez povinnosti testu na koronavirus. Na německé straně ale dále trvají stávající omezení, uvedl Petříček. Na tiskové konferenci řekl, že další vlnu uvolnění očekává k již dříve avizovanému 15. červnu.
Útlum koronaviru v Evropě je úlevou pro země, které jsou z velké míry závislé na cestovním ruchu. V tuto chvíli se ze všech sil snaží letošní turistickou sezonu zachránit. Nedělají si však naděje, že se přiblíží k číslům za minulý rok.
Kvůli záchraně letní turistické sezony přistupuje řada zemí k otevírání hranic a ve střední Evropě pomalu vzniká jakýsi koridor, který umožní turistům dostat se přes Rakousko a Slovinsko do Chorvatska. České turisty chce přilákat také Řecko. Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) také počítá s tím, že během června otevře Česko hranice se všemi svými sousedy.
Itálie po téměř třech měsících restrikcí přijatých kvůli šíření koronaviru zruší 3. června všechna dosud platná omezení pohybu, otevře své hranice a dovolí přeshraniční cesty. Příslušný dekret schválila vláda. Od začátku června budou moci do Itálie volně cestovat i lidé ze zemí schengenského prostoru včetně českých občanů a už pro ně nebude povinná dvoutýdenní karanténa, uvedl list La Stampa.