cestování po barcelone - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu cestování po barcelone, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Řada populárních lokalit se po koronavirové pauze opět začíná potýkat s přílišným náporem turistů. Evropská města zvyšují či zavádějí turistickou daň nebo o ní vážně uvažují. Ve Francii někde platí denní limity počtu návštěvníků a země vymýšlí plán, jak situaci řešit systematicky. Opatření zvažují i exotická místa jako Thajsko a Bali.
Balení kufrů, odbavení, čekání v odletové hale. Tyhle okamžiky většinou patří k těm příjemnějším, protože jsme natěšení na nové zážitky. O trochu méně pohodlí ale může představovat dlouhý let. Jak si jej zpříjemnit?
Turismus je bezpochyby jedním z odvětví, které koronakrize zasáhla nejcitelněji. Jenom Česko loni přišlo kvůli úbytku zahraničních hostů o 161 miliard korun, z toho více než polovina připadá na Prahu. Situace se zatím výrazněji nezlepšila ani letos. Přesto řada populárních evropských metropolí, naše hlavní město nevyjímaje, už v tuto chvíli přemýšlí, jak do budoucna cestovní ruch regulovat a zabránit tomu, aby jejich ulice v době po covidu opět zaplnily davy nezodpovědných návštěvníků.
Zájem cestujících o lety z Prahy dál postupně stoupá. Pražské letiště v červnu odbavilo téměř 289 tisíc pasažérů. Jde o nárůst o více než 650 procent oproti loňskému roku, kdy se provoz začínal po první vlně koronavirové pandemie postupně obnovovat. Zároveň je to více než dvojnásobek oproti letošnímu květnu. Dnes o tom informovalo Letiště Praha. V současnosti jsou na pražském letišti v provozu letecké linky do více než 100 destinací, v létě bude množství cestujících dál růst.
Globální pandemie a zmrazení pohybu lidí uvrhly svět cestovního ruchu do mimořádně těžké situace. Zotavovat se z ní bude dlouho. Vrátit se ale může atraktivnější než dříve.
Epicentrem světové pandemie koronaviru se nyní stala Evropa. Podle agentury AP to prohlásil generální ředitel Světové zdravotnické organizace Tedros Adhanom Ghebreyesus.
Největší český vzdušný přístav odbavil loni rekordní počet cestujících, kteří směřovali z Prahy k moři. Z Letiště Praha se během roku vydalo ke slané vodě téměř 3,7 milionu cestovatelů, meziročně téměř o půl milionu, tedy 12,5 procenta více. Nejčastěji mířili na španělské pláže, ale nejrychleji přibývalo pasažérů na linkách do Turecka. Vyplývá to z dat Letiště Praha.
Hotely s levnými mikropokoji známé z Japonska se začínají objevovat i v Evropě. Kromě Barcelony si ubytování v "kapsli" vysoké a široké pouhých 1,45 metru mohou dopřát i návštěvníci Milána.
Zdravotní volno či prostě oddych nebo prevence vyhoření, které se i v Česku přezdívá sabatikl, může být přínosné pro leckoho. Navíc také tuzemské firmy se s tímto nástrojem začínají více seznamovat. Ti, kterým zaměstnavatel sabatikl posvětí, ale často naštvou kolegy. A firmy a instituce, které trend podporují, musí zvážit riziko, že se daný pracovník nevrátí.
Noční jízda po barech, kdy se na peníze tolik nehledí, může vyjít draho. Výběr té správné destinace jako Moskva nebo Praha může peněžní následky flámu minimalizovat. Naopak noc v Curychu vyjde na téměř sto dolarů (více než dva tisíce korun).