cestovní kanceláře podíl na trhu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu cestovní kanceláře podíl na trhu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Akcie mají za sebou úspěšný první kvartál letošního roku, a tak je celkem složité vrhat se do nákupů právě teď. Skoro bych řekl, že si trh říká o korekci, která může být spuštěna horší výsledkovou sezonou, nějakými makročísly či prostě nečekanou zprávou – tak to bývá nejčastěji.
Krize nehrozí. Naopak přibývá příležitostí, a to i na trhu cestovních kanceláří. „Zákaznické chování začíná kopírovat roky 2018 a 2019 v celé střední a východní Evropě,“ říká Jiří Jelínek, předseda představenstva DER Touristik Eastern Europe. Společnost, do které patří cestovní kanceláře Fischer a Exim Tours, řídí veškeré aktivity skupiny na českém, slovenském, maďarském, polském a rumunském trhu. Mateřský německý kolos Rewe proto zaúkoloval Jelínka jasným cílem: je třeba růst o deset procent a nenechat si...
Dlouhodobě ztrátová regionální letiště letos vzpružil nečekaný impulz. Díky pandemií odložené poptávce Čechů po dovolené v zahraničí a množícím se charterovým letům cestovních kanceláří uzavírají letiště rok 2022 s výrazně lepšími výsledky, než jejich soukromí či veřejní majitelé očekávali. K roku 2023 ovšem vyhlížejí manažeři letišť v Brně, Ostravě, Pardubicích a v Karlových Varech s obavami kvůli nastupující ekonomické recesi. Už nyní ubývá přepravovaného nákladu, podobný scénář může postihnout i ...
Lyžařské areály se připravují na sezonu. Společnost TMR již dokonce začala v Liberci zasněžovat a sklidila za to kritiku. „Vlastníme tam technologii, která se jmenuje Snowfactory, která umožňuje efektivně zasněžovat do 15 stupňů. Vyrábí se to do depozitu na jednu hromadu, kde sníh vydrží a následně se rozhrne,“ říká Čeněk Jílek, člen představenstva TMR, která v Česku provozuje areály ve Špindlerově Mlýně a Liberci a také v Polsku, na Slovensku či v Rakousku.
Deník E15 požádal podnikatele a šéfy firem o vyjádření, jak vnímají výsledky voleb v místě svého podnikání i na celostátní úrovni, jak ovlivní jejich byznys a co od nových koalic očekávají.
Největšímu českému letišti se daří postpandemický restart rychleji, než plánovalo. Letiště Václava Havla odbavilo v hlavní letní sezoně od června do srpna přes 3,8 milionu cestujících, o třetinu více oproti předpokladu. Celkem by tak letos mohlo odbavit 10,5 milionu osob, o dva miliony více proti původním záměrům. V nové sezoně letišti přibude řada nových atraktivních destinací a spojení do těch stávajících dopravci posílí.
Skupina European Housing Services (EHS) byznysmena Marka Rosenbauma po akvizích dokončila kompletní realitní řetězec. Zahrnuje společnost Bezrealitky, provozující stejnojmenný portál, realitní kancelář Maxima Reality, Český nemovitostní trust, firmu Room Story zaměřenou na rekonstrukce, správcovskou společnost Tvůj správce a nově také firmy Nemo Report a Ownest. Byznysový model EHS tedy těží ze synergií. Situace na klesajícím realitním trhu skupinu teď nutí víc vybírat mezi vykupovanými nemovitostmi a ...
Na ministerstvu pro místní rozvoj je nyní rušno. Zatímco jedna část úředníků řeší uprchlickou krizi, druzí rychle dodělávají novelu stavebního zákona. Šéf rezortu Ivan Bartoš chce navíc do příštího roku předložit ambiciózní zákon o dostupném bydlení. „Vedle toho sestavujeme plejádu finančních nástrojů, které mohou být využity k výstavbě nebo obohacení bytového fondu. Jednáme o tom s bankami,“ řekl Bartoš.
Uzavírání hranic států před covidem-19, povinné testy cestujících, obavy z nákazy nejen v letadlech. Dvacátá léta 21. století cestovnímu ruchu nepřejí, což ostatně dokumentují četné „exity“ z trhu cestovních kanceláří (CK). Těch v republice před příchodem pandemie aktivně působilo 856, v přepočtu na obyvatele tak Česko patřilo k evropským zemím s vůbec nejvyšším množstvím CK. S pokračujícím řáděním pandemie se ale v loňském roce trh obchodníků se zájezdy dál značně konsolidoval.
Česko čelí dalšímu průšvihu firmy, která se ve velkém financuje prostřednictvím dluhopisů prodávaných drobným investorům. Krajský soud v Brně počátkem října poslal do konkurzu firmu Brooc Global Investments žďárského podnikatele Romana Zicha, která si od lidí napůjčovala stamiliony. Firmě zaměřené na turistický byznys na Kanárských ostrovech prý zlomila vaz pandemie. Firmu koncem srpna poslala do insolvence brigádnice, jež nedostala zaplaceno za svou práci.