cestovní kanceláře vouchery - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu cestovní kanceláře vouchery, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Dovolené přirozeně patří k nejčastějším položkám, na kterých se v případě ekonomických problémů začíná šetřit. Někteří dovolenou zcela oželí, jiní se snaží stáhnout výdaje s ní spojené na nejnutnější minimum. Existuje řada způsobů, jak při cestování ušetřit – a to nejen v době, kdy se cestovatelé potýkají se zhoršující se ekonomickou situací. Je levná dovolená pro vás? Přinášíme osm tipů.
Léto naruby. Byť jsou tuzemské cestovní kanceláře zvyklé v hlavní sezoně v první řadě inkasovat, letos budou tučné částky také vyplácet. Klienti, kteří zatím nevyužili vouchery k získání náhradních zájezdů, totiž stále drží asi 1,5 miliardy korun v poukazech. Podle zákona musejí cestovky vrátit hotovost za nevyužité vouchery mezi 1. až 14. zářím letošního roku. Některé tak činí už nyní.
Letošní léto přeje cestovním kancelářím – tedy těm, které ještě fungují. Ačkoli je poptávka kolísavější než před pandemií, Češi mají velkou chuť cestovat. Podle čerstvých informací ministerstva pro místní rozvoj nicméně došlo na trhu k velkému pročištění. Za poslední dva roky klesl počet cestovních kanceláří z 851 na 626. Cestovky se nyní obávají opětovného zavedení příspěvků do státního garančního fondu, které pomáhájí chránit nároky klientů zkrachovalých kanceláří.
Jen málokterá z předešlých letních sezon byla pro tuzemské cestovní kanceláře natolik důležitá jako ta letošní. Po klopýtání uplynulým rokem těžkých finančních ztrát doufají v zásadní finanční injekci. Dopřát jim ji má cestovatelsky vyhladovělá klientela. Zatímco v předešlých letech se většina letních zájezdů prodala už mezi prosincem a koncem dubna, letos mají cestovky na přesvědčení Čechů jen velmi málo času. Necelé dva měsíce mezi koncem května a polovinou července. Pro stovky kanceláří může případný ...
Zájem o dovolenou v tuzemsku je podle údajů rezervačních portálů a vyhledávačů ubytování vyšší než loni. Nejžádanější jsou termíny o letních prázdninách, některá místa už jsou obsazená nebo se blíží naplněnosti kapacity.
Nejčastěji se spotřebitelé na odborníky obracejí s problémy při reklamaci zboží a služeb. Dle dTestu dost často není spotřebitelům vydán reklamační protokol, není dodržena třicetidenní lhůta k vyřízení reklamace nebo neuznání odstoupení od smlouvy ze strany obchodníka.
Česká obchodní inspekce obdržela od účinnosti zákona umožňujícího cestovním kancelářím nevracet zákazníkům finanční prostředky až do konce srpna 2021 (Lex Voucher) přibližně 160 návrhů na zahájení mimosoudního řešení sporů.
Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO) nebyla od počátku krize vidět tolik jako premiér a další ministři, teď na ní ale závisí záchrana tuzemského cestovního ruchu. Podpořit jej chce například dotovanými poukázkami na dovolenou. „Měli bychom jet na dovolenou v Česku a podpořit naše hoteliéry, restaurace a služby. Všem těmto podnikatelům jsme to z minuty na minutu vypnuli,“ říká.
Také v Německu se někdy zdá, že jedinou opravdovou starostí po uvolnění uzávěr veřejného života je to, kam v létě vyrazit na dovolenou. Němci se už smířili s tím, že do oblíbených destinací, jako je Itálie nebo Španělsko, zřejmě nepojedou, a chystají se na dovolenou doma. Největší nápor se jako obvykle čeká u Baltského a Severního moře, na ostrovech Usedom a Rujana, v Dolním Sasku a také v Bavorsku.
Čeští prodejci letenek evidují požadavky zákazníků na vrácení peněz za zrušené lety v celkové hodnotě jednotek miliard korun. Většina žadatelů se svých peněz zatím nedočkala. Prodejci tvrdí, že jsou na vině aerolinky, jež peníze nevracejí.