cesty na slovensko covid - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu cesty na slovensko covid, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Po Německu značně zpřísnilo režim na hranicích i Polsko a Slovensko. Čechy čeká v Polsku bez testu či dvojího oočkování od soboty 27. února karanténa. Povinná izolace pro lidi, kteří přicestují ze zahraničí, platí i na Slovensku. Opatření se vztahuje také na Slováky při návratu do vlasti. Výjimku mají například řidiči a posádky v nákladní a osobní dopravě či pendleři. V cestovní mapě si ale mírně polepšily Baleárské a Azorské ostrovy. Češi tak mohou při návratu do vlasti ukončit povinnou karanténu dříve ...
Ministr zahraničí Tomáš Petříček věří, že se Česko i svět letos začnou vracet k životu jako před pandemií koronaviru. Za prvořadý považuje restart tuzemské ekonomiky a hledání obchodních příležitostí v Asii a v Severní Americe. „Jakkoli je dobře, že jsme provázáni s evropskými trhy, chceme diverzifikovat spolupráci se státy, kde máme velký potenciál do budoucna, a to nejen v obchodu, ale i ve vědě,“ říká.
V Česku od půlnoci vznikly tři nebezpečné zóny, ze kterých nebude úniku. I Andrej Babiš hledal cestu ven. Prosil o dalších 14 dní shovívavosti a prohlásil, že pokud nebude pokračovat nouzový stav, vezmou si na triko opoziční politici smrt dalších lidí. Více v Událostech Luďka Staňka z produkce internetové televize Mall.tv.
Celý svět letos očekává, že po masivním nasazení vakcín se podaří stabilizovat ekonomiku. „Trhy si vysoké ceny podrží. Nebo mohou ceny dokonce ještě navýšit. Pokud se ale něčeho obávám, je to zvýšená inflace,” říká k perspektivám roku 2021 David Šnajdr, ředitel společnosti XTB, která se specializuje na obchodování na měnovém trhu.
Společnost UGO, která patří od roku 2012 pod Kofolu, provozuje v Česku a na Slovensku 73 Freshbarů a Salaterií. Stejně jako na ostatní provozovatele i na ně dopadla koronavirová pandemie a sebrala jim skoro polovinu tržeb. Nyní řeší kromě jiného i nájmy. „V některých případech bude výsledek jednání s pronajímateli klíčový pro rozhodování, zda na místě budeme moci setrvat,“ říká Marek Farník, zakladatel a ředitel firmy UGO.
Vlády řeší, jak své obyvatelstvo získat pro očkovací plány i dodržování opatření proti šíření COVID-19. Každá na to jde jinak, ale všechny naráží na vzrůstající nedůvěru k novým vakcínám. V Česku se do řešení problému angažovalo hned několik odborníků na reklamu a PR. Zdarma pomohli vládě posunout její komunikaci na vyšší úroveň. Proč tomu tak je, co to může přinést a jakou inspiraci si můžeme odnést z okolních zemí?
Ani mezi Vánoci a koncem roku neutichla vřava kolem obřího krachu česko-slovenské investiční skupiny Arca Capital. Vrchní soud v Praze potvrdil rozhodnutí pražského městského soudu a zamítl otevření insolvenčního řízení s mateřskou společností Arca Investments v České republice. Arca to však zkusí v tuzemsku ještě jednou se zcela novým insolvenčním návrhem.
Společnost C.S.CARGO patří s ročními tržbami atakujícími hranici pěti miliard korun mezi vedoucí středoevropské subjekty poskytující dopravní a logistické služby. U příležitosti dovršení 25 let existence společnosti se nad vývojem logistiky a také nad výhledy do nejbližší budoucnosti zamyslel generální ředitel skupiny C.S.CARGO Aleš Willert. Odvětví podle něj nečeká lehké období. Bude ovlivněné například brexitem nebo tlakem na snižování emisí v dopravě.
Jaká jsou aktuálních omezení cestování mezi Českem a okolními zeměmi. Bez tesmů se může do Německa jen za prací.
Evropské země před Vánocemi obtížně hledají cestu, jak lidem dopřát co nejnormálnější svátky a zároveň nezpůsobit další nárůst šíření nákazy COVID-19. Aktuálně se zpřísňují opatření například v Německu a na Slovensku. Celkově jsou však vlády stále méně ochotné zavádět včas nepopulární a ekonomicky bolestivá opatření. Evropané jsou z restrikcí unavení a klesá ochota přísná pravidla dodržovat.