čez bulharsko 2017 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu čez bulharsko 2017, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Společnost ČEZ zahájí jednání s firmou India Power o prodeji svých bulharských aktiv. Smlouva s firmou Inercom ale zatím zůstává v platnosti, přestože Inercom odkládací podmínky pro koupi bulharských aktiv dosud nesplnil, sdělila mluvčí ČEZ Alice Horáková. Hodnota obchodní transakce s Inercomem se odhadovala na 320 milionů eur (8,3 miliardy korun).
Vyplacená dividenda představuje pouze 6,2 procenta z čistého zisku Kellnerovy skupiny, který v minulém roce dosáhl 642 milionů eur.
Vedení polostátního energetického gigantu ČEZ navrhuje vyplatit z loňského zisku dividendu 17,8 miliardy korun. Akcionáři by za každou akcii dostali stejně jako loni 33 korun. „Návrh dividendy odráží dividendovou politiku společnosti, jejíž loňská aktualizace spočívala v dočasném rozšíření výplatního poměru na 60 až 100 procent z konsolidovaného čistého zisku Skupiny ČEZ očištěného o mimořádné vlivy,“ vysvětluje mluvčí firmy Ladislav Kříž.
Skupině ČEZ už došly zdroje, z nichž v minulých letech propad zisku s prodeje elektřiny dorovnával. Čistý zisk, z něhož se vypočítává dividenda, by měl letos klesnout z 20,7 na 12 až 14 miliard korun.
Prodej bulharských aktiv ČEZ tamní společnosti Inercom sníží čistý dluh tuzemské firmy v letošním roce zhruba o 10 miliard korun. Na tiskové konferenci k loňským výsledkům ČEZ to uvedl místopředseda představenstva společnosti Tomáš Pleskač. ČEZ uvedl, že mu v roce 2017 klesl čistý dluh o devět procent na 134 miliard korun. Přesnou cenu prodeje bulharských aktiv dnes Pleskač neuvedl. Společnost chce z Bulharska odejít kvůli dlouhotrvajícím sporům s místními úřady.
Slovensko potřebuje snižovat spotřebu energií a začíná podporovat decentrální energetické zdroje. Na tom se chce přiživit i nově budovaná dcera českého energetického koncernu ČEZ ESCO.
Kandidátem hnutí ANO na ministra průmyslu a obchodu je Tomáš Hüner, který již v rezortu v minulosti působil jako náměstek ministra. V minulosti řídil rovněž aktivity ČEZ v Bulharsku.
Bulharský antimonopolní úřad obvinil tři distributory elektřiny, které vlastní české firmy ČEZ a Energo-Pro a rakouská EVN, z porušování pravidel hospodářské soutěže, protože diskriminují nezávislé obchodníky a omezují obchodování s elektřinou za volně dohodnuté ceny. Firmy mají 30 dní na odpověď na obvinění, napsala agentura Reuters.
Kvůli poklesu cen plynu a ropy osekává společnost MND průzkumné práce a odsouvá nové vrty. Posiluje však obchod s plynem. Nedávno také koupila dva německé podzemní zásobníky plynu. „Pokud jde o zisk, podílí se na něm obchod už ze 40 procent. Zbytek pochází z těžby ropy a plynu,“ říká obchodní ředitel MND Ludvík Baleka.
Společnost ČEZ bude v Jaderné elektrárně Temelín (JETE) testovat nové palivo společnosti Westinghouse Electric Company. Může tak zvýšit bezpečnost dodávek tím, že by jaderné palivo pocházelo z různých zdrojů. Dosud Temelín využívá palivo od ruské společnosti TVEL. Westinghouse Electric Company dodá ČEZ pro Temelín šest testovacích palivových souborů. Westinghouse bude spolupracovat s ČEZ s cílem licencovat svůj produkt.