čez energetické služby solární panely - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu čez energetické služby solární panely, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Česko má od ledna novou klíčovou funkci, která se svou důležitostí vyrovná některým ministrům. Misí poradce pro národní bezpečnost Tomáše Pojara je, aby země byla čitelným partnerem pro spojence, což se v předchozích letech i kvůli rozdílné diplomacii Hradu a vlády nedařilo. „Velmoci mohou změnit svůj názor ze dne na den a všichni ostatní je musejí brát vážně. Ve chvíli, kdy svůj názor mění ze dne na den země malé a střední, tak výsledkem je, že vás nikdo nebere vážně,“ vysvětluje v rozhovoru pro E15.
Zkratka ESG se v České republice ještě nedostala do obecného povědomí, ale jistě o ní vědí šéfové velkých korporací a část odborné energetické veřejnosti. Ta ji zaznamenala při debatě o budoucnosti jaderné energetiky. Běžní spotřebitelé ESG zpravidla neznají a při nákupech stále hledí na cenu, nikoli na udržitelnost výroby daného zboží.
Vyrábíte-li elektřinu z vlastní fotovoltaiky pro domácí potřebu, můžete přetoky prodávat zpět do sítě. Jaké jsou podmínky a kdo od vás elektřinu odkoupí?
Firmy, které se zabývají dodávkami úsporných energetických řešení, zažívají bezprecedentní nárůst poptávky. Zájem o energetické úspory zvyšují vysoké ceny plynu, elektřiny i tepla. Návratnost projektů se zkracuje i navzdory dvoucifernému zdražení technologií i komponent, hlásí Asociace poskytovatelů energetických služeb (APES). Celý sektor v příštích letech významně poroste.
Neuplynul ani měsíc od chvíle, kdy polostátní energetický gigant ČEZ představil první plovoucí elektrárnu v Česku. Tehdy šlo jen o pilotní projekt, který kvůli své menší velikosti příliš pozornosti nevzbudil. Nyní se ale zdá, že to ČEZ s novými typy elektráren myslí vážně. Dokládá to projekt největší solární plovoucí elektrárny v Izraeli, který právě staví její německá dceřiná společnost Belectric.
Přechod na nízkoemisní ekonomiku je jednou z priorit Evropské unie a většiny západního světa, avšak elektromobilita a obnovitelné zdroje nejsou samospasitelné. „Některé oblasti průmyslu jde dekarbonizovat jen velice těžko a v tento moment přichází role vodíku,“ naznačuje důležitou úlohu nejlehčího plynu hlavní ekonom společnosti ČEZ Pavel Řežábek. O tom, pro která odvětví je vodík vhodný, diskutovali experti na konferenci Barvy vodíku, kterou pořádal Institut pro veřejnou diskuzi a jejíž mediálním ...
Historicky nejvyšší velkoobchodní ceny elektřiny aktuálně přesahující 100 eur za jednu megawatthodinu nahrávají solárníkům a firmám nabízejícím moderní energetické služby (ESCO). Tyto společnosti budou moci lákat své klienty na mnohem výhodnější investice. Jinými slovy: může dojít k efektivnímu zkrácení návratnosti vybraných projektů, a to až o roky.
ČEZ hodlá v příštích letech výrazně zezelenat, aby vylepšil svůj obraz mezi investory. Své uhelné elektrárny a teplárny chce z většiny odstavit, nebo je předělat tak, aby spalovaly jiné palivo. Mezitím chce mohutně investovat do obnovitelných zdrojů. „Do roku 2030 nás plánovaná výstavba fotovoltaiky o šesti gigawattech výkonu vyjde na devadesát miliard,“ říká místopředseda představenstva ČEZ Pavel Cyrani.
Pokud vláda stihne včas schválit potřebnou legislativu, stane se rok 2021 zlomem, po kterém uhelné energetické zdroje začnou přepouštět své postavení modernějším technologiím. Shodli se na tom největší energetičtí hráči, které v anketě oslovil deník E15.
Polostátní kolos ČEZ dál expanduje do oblasti energetických služeb, kde... působí prostřednictvím své odnože ČEZ... polském trhu se solárními panely a tepelnými čerpadly... se záběr skupiny ČEZ se ještě rozšířil... Kart, dceřiná firma ČEZ ESCO, koupila od...