cez fantanele cogealac - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu cez fantanele cogealac, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Energetická skupina ČEZ prodala většinu svých rumunských aktiv londýnské firmě Macquarie Infrastructure and Real Assets (MIRA). Společnosti podepsaly smlouvu, vypořádání transakce ještě podléhá schválení evropského antimonopolního úřadu a také Bezpečnostní rady rumunského státu. Cenu firmy neuvedly.
Energetická skupina ČEZ chystá prodej většiny rumunských aktiv. Nechat si chce pouze společnosti zabývající se aktivitami v moderních energetických službách (ESCO) a část tradingu. Zájemci se o ně mohou hlásit do 25. září, následovat bude výzva k předložení nezávazných nabídek, uvedla mluvčí ČEZ Alice Horáková.
Energetická skupina ČEZ nepostaví v Polsku tolik solárních zdrojů, kolik plánovala. Příčinou je změna polské legislativy.
ČEZ pokračuje v jednání o prodeji svých bulharských firem. "Vždy jsme říkali, že chceme prodat vše v jednom balíku. Je to jednodušší. Ve finále nám ale záleží na dosažení co nejlepší ceny," říká člen představenstva ČEZ Tomáš Pleskač.
Čistý zisk skupiny ČEZ za první čtvrtletí stoupl meziročně o 32 procent na téměř deset miliard korun. Významný podíl na tom měla úspěšná obchodní strategie firmy. Tržby klesly o čtyři procenta na téměř 52 miliard korun. Analytici očekávali mírný pokles čistého zisku.
ČEZ hodlá do osmi let ztrojnásobit kapacitu obnovitelných zdrojů elektřiny. Kupovat a stavět bude především větrné elektrárny, a to v Polsku, Německu, Francii a Velké Británii. „Chceme také mořské větrné zdroje. Jsme si vědomi, že se tuto technologii budeme muset naučit. Do projektů bychom ale šli s partnery, kteří už zkušenosti mají,“ říká šéf divize nová energetika firmy ČEZ Tomáš Pleskač.
V příštích osmi letech chce energetická skupina koupit 1600 megawattů v obnovitelných zdrojích. Zaměří se na Polsko, Německo, Francii a Velkou Británii.
Energetický koncern ČEZ snížil hodnotu svých aktiv v Rumunsku v minulém roce o astronomickou částku 6,6 miliardy korun. „Nejedná se o odepsání hodnoty, ale o vytvoření opravné položky k těmto dlouhodobým aktivům,“ uvádí mluvčí ČEZ Barbora Půlpánová. „V případě budoucího zlepšení výhledu hodnoty těchto aktiv může dojít k rozpuštění této opravné položky do výnosu,“ dodává mluvčí.
Energetická skupina ČEZ má letos mimořádně vysoké sebevědomí. Provozní zisk se má v tomto roce vyšplhat na 70 miliard korun, což je o pět miliard více, než odhadovali analytici. A jen o dvě miliardy méně, než byl loňský výsledek. Cestou k ambicióznímu cíli má být zvýšení výroby elektřiny o 11 procent a úspory 6,4 miliardy korun.
Elektrárenská společnost ČEZ letos na Balkáně prožila další bouřlivý rok. Stejně jako o rok dříve čelila v Bulharsku snaze tamního regulátora o odebrání licence. Tentokrát se bulharští politici i regulátor pustili do obchodní dcery ČEZ kvůli zadržovaným platbám vůči státní energetické společnosti NEK. Spor není stále u konce. V Bulharsku se sice už o odebrání licence ČEZ Electro Bulgaria nemluví, nicméně regulátor oficiálně řízení zatím neukončil.