cez fantanele cogealac - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu cez fantanele cogealac, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Pololetní výsledky energetické společnosti ČEZ ovlivní prodej rumunských aktiv firmě firmě Macquarie Infrastructures and Real Assets (MIRA), který byl dokončený na konci letošního března.
Energetická skupina ČEZ dokončila prodej rumunských aktiv firmě Macquarie Infrastructures and Real Assets (MIRA). Uvedla to mluvčí ČEZ Alice Horáková. Smlouvu o prodeji společnosti uzavřely loni v říjnu, transakci následně schválil evropský antimonopolní úřad i bezpečnostní rada rumunského státu. Cenu firmy neuvedly, analytici dříve odhadovali, že ČEZ za prodej získal 25 až 30 miliard korun.
Energetická skupina ČEZ prodala většinu svých rumunských aktiv londýnské firmě Macquarie Infrastructure and Real Assets (MIRA). Společnosti podepsaly smlouvu, vypořádání transakce ještě podléhá schválení evropského antimonopolního úřadu a také Bezpečnostní rady rumunského státu. Cenu firmy neuvedly.
Energetická skupina ČEZ chystá prodej většiny rumunských aktiv. Nechat si chce pouze společnosti zabývající se aktivitami v moderních energetických službách (ESCO) a část tradingu. Zájemci se o ně mohou hlásit do 25. září, následovat bude výzva k předložení nezávazných nabídek, uvedla mluvčí ČEZ Alice Horáková.
Energetická skupina ČEZ nepostaví v Polsku tolik solárních zdrojů, kolik plánovala. Příčinou je změna polské legislativy.
ČEZ pokračuje v jednání o prodeji svých bulharských firem. "Vždy jsme říkali, že chceme prodat vše v jednom balíku. Je to jednodušší. Ve finále nám ale záleží na dosažení co nejlepší ceny," říká člen představenstva ČEZ Tomáš Pleskač.
Čistý zisk skupiny ČEZ za první čtvrtletí stoupl meziročně o 32 procent na téměř deset miliard korun. Významný podíl na tom měla úspěšná obchodní strategie firmy. Tržby klesly o čtyři procenta na téměř 52 miliard korun. Analytici očekávali mírný pokles čistého zisku.
ČEZ hodlá do osmi let ztrojnásobit kapacitu obnovitelných zdrojů elektřiny. Kupovat a stavět bude především větrné elektrárny, a to v Polsku, Německu, Francii a Velké Británii. „Chceme také mořské větrné zdroje. Jsme si vědomi, že se tuto technologii budeme muset naučit. Do projektů bychom ale šli s partnery, kteří už zkušenosti mají,“ říká šéf divize nová energetika firmy ČEZ Tomáš Pleskač.
V příštích osmi letech chce energetická skupina koupit 1600 megawattů v obnovitelných zdrojích. Zaměří se na Polsko, Německo, Francii a Velkou Británii.
Energetický koncern ČEZ snížil hodnotu svých aktiv v Rumunsku v minulém roce o astronomickou částku 6,6 miliardy korun. „Nejedná se o odepsání hodnoty, ale o vytvoření opravné položky k těmto dlouhodobým aktivům,“ uvádí mluvčí ČEZ Barbora Půlpánová. „V případě budoucího zlepšení výhledu hodnoty těchto aktiv může dojít k rozpuštění této opravné položky do výnosu,“ dodává mluvčí.