chile poušť atacama - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu chile poušť atacama, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Divadelní režisér Tomáš Loužný vyrazil s přáteli na dobrodružné putování po Chile a Patagonii začátkem března, těsně před vypuknutím globální koronavirové pandemie. Kvůli ní po dramatickém putování je nakonec dění dovedlo do amerického Minneapolisu, kde museli zatím zůstat. Příběh výpravy na dálku popsal deníku E15.
Je to jedno z nejteplejších a nejsušších míst na světě, a přesto se v té vyprahlé chilské pustině můžete i pěkně vykoupat.
Vezměte svíčku, navoskujte vydatně svůj sandboard a pusťte se dolů po písečné duně. Brázdit takhle poušť je netradiční adrenalinový zážitek. Pokud by snad nebylo dost sněhu v evropských horách, v peruánské oáze Huacachina čeká písku vždycky dost.
Surreálná krajina, extrémní teploty, jezírka bez vody, zato plná soli. Ne náhodou dostalo prazvláštní místo v severním Chile jméno Měsíční údolí. Bez velkých výdajů tady můžete s trochou fantazie zažít pocit, že kráčíte po povrchu jiné planety. A bez skafandru.
Kvůli nepřátelskému prostředí odešla z českého trhu. Teď hodlá společnost Solek Group vydělávat na stavbě fotovoltaických elektráren v Chile, Argentině a Íránu. Soláry tam podle majitele firmy Zdeňka Sobotky chtějí a investorům neházejí klacky pod nohy. „V Chile se díky velkému osvitu dostaneme na výnosnost z naší investice ve výši 10 až 15 procent,“ říká.
Surreálná krajina, extrémní teploty, jezírka bez vody, zato plná soli. Ne náhodou dostalo prazvláštní místo v severním Chile jméno Měsíční údolí. Bez velkých výdajů tady můžete s trochou fantazie zažít pocit, že kráčíte po povrchu jiné planety. A bez skafandru.
Surrealní krajina, extrémní teploty, jezírka bez vody, zato plná soli. Ne náhodou dostalo prazvláštní místo v severním Chile jméno Měsíční údolí. Bez velkých výdajů tady můžete s trochou fantazie zažít pocit, že kráčíte po povrchu jiné planety. A bez skafandru.
Jako jediný Španěl a nejspíš i jeden z mála lidí na světě obešel pětatřicetiletý Nacho Dean z Málagy pěšky zeměkouli.
Zachycovat kapičky vody z mlhy nazývané camanchaca, která se pohybuje každé ráno podél chilského pobřeží, to je cílem zařízení instalovaného na nejsušším místě světa: v poušti Atacama.
Astronomové z Ruhr-Universität v německé Bochumi poskládali historicky největší digitální fotografii, kterou kdy lidstvo pořídilo – jde o složený snímek Mléčné dráhy, který má celkem 46 gigapixelů a zabírá 194 Gigabajtů. K jeho složení bylo použito 268 individuálních snímků jednotlivých sektorů naší galaxie.