chřipka epidemie - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu chřipka epidemie, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Epidemie už nejsou nekontrolovatelnou přírodní silou. Věda je změnila ve zvládnutelnou výzvu. Lidé umírají a trpí kvůli špatným politickým rozhodnutím, píše v komentáři pro deník Financial Times, který web E15.cz přináší v redakčně zkráceném překladu, Yuval Noah Harari, autor knih Sapiens, Homo Deus a 21 lekcí pro 21. století.
Ani zajišťovny, tedy pojišťovny pojišťoven, nemohla minout koronakrize, což se týká i VIG RE ze skupiny Vienna Insurance Group. Neobává se ani tak vyplácení vysokého pojistného jako spíše kolapsu finančních trhů. „Hrozbou je, že politická moc nezvládne stabilizovat ekonomiku a skončíme v dlouhodobém období deprese. Kvůli vratké monetární politice hrozí v Evropě nezaměstnanost až třicet procent a rostoucí inflace. To by se podepsalo nejen na oboru pojišťovnictví a zajišťovnictví,“ říká předseda ...
Každý pokus o prognózu něčeho tak složitého, jako je lidská společnost, nemůže být ničím jiným než pouhou esejí bez jakéhokoli nároku na zjevenou pravdu. Stačí se jen zamyslet na příkladu počasí, abychom si uvědomili, jak obtížná úloha to je. Je prakticky nemožné na dobu jednoho roku předvídat počasí bez ohledu na to, kolik máme počítačů a družic. Co ale možné je, je načrtnout a modelovat základní obrysy změny klimatu. Lidská společnost je nepochybně složitější systém než počasí, přesto stojí za to se ...
Koronavirová nákaza letos zaměstnávala vědce napříč obory. Vybrali jsme pět osobností, které byly v boji s COVID-19 nejúspěšnější.
Kdo z těch, kteří mohou, dává nejvíce na výzkum koronaviru, případně na vývoj vakcíny proti nemoci COVID-19 nebo na tlumení společensko-ekonomických následků pandemie? Odpověď většiny lidí by byla Bill Gates. Někteří by možná dodali, že to dělá zištně a odkazovali by na internetové zkazky o tom, že sám celou šlamastyku kolem čínské chřipky vymyslel, aby ji pak sprovodil ze světa a zbohatl na tom.
Je to jako přes kopírák. Ministerstvo zdravotnictví ještě ani neoznámilo, jak bude fungovat a čím se bude řídit nový systém hodnocení epidemické situace, podle kterého se mají uvolňovat, anebo zpřísňovat protikoronavirová opatření a premiér Babiš jen tak mezi řečí oznámil, že se děti prvních a druhých ročníků základních škol vrátí do lavic.
Počet úmrtí s nemocí COVID-19 v Česku překročil 2000, zdvojnásobil se za dva týdny. Nemocných je aktuálně víc než 152 tisíc lidí. U většiny z nich má onemocnění mírný průběh, v nemocnicích ale za den přibylo 270 lidí na 5314 pacientů. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.
Do finále míří vývoj testů na koronavirus ze slin, které by si lidé mohli odebrat i sami doma a do laboratoře je poslat třeba poštou. Stojí za nimi česká firma Diana Biotechnologies. Její spoluzakladatel a provozní ředitel Martin Dienstbier ale i přes tento pokrok varuje, že celoplošné testování podle návrhu ministerstva zdravotnictví je stále nereálné.
Zatímco vláda Andreje Babiše řeší koronavirovou pandemii často chaoticky a málo chytře, ekonomika reaguje velmi citlivě na každé její rozhodnutí a důsledky jsou na rozdíl od zkratkovitých vládních opatření dlouhodobé. Opět to uvidíme při dalším nouzovém stavu, ve kterém se Česká republika kvůli covidu ocitá.
Ovoce, některá zelenina, ale i vepřové maso či uzeniny jsou letos až o dvacet procent dražší než loni. Způsobila to koronakrize. Nejen v Česku chybějí lidé, kteří by sklízeli úrodu, a také podražila jejich práce.