chřipka v česku - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu chřipka v česku, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
S prezidentem Agrární komory České republiky Janem Doležalem jsme v detailním rozhovoru probrali příčiny vysokých cen potravin. Jak se to má s naší soběstačností, jsou na tom lépe velcí, anebo spíše malí zemědělci? A jak český trh s potravinami ovlivňuje zemědělská politika Evropské unie, všelijaké dotační politiky, válka na Ukrajině nebo vysoké ceny energií?
Dobré ráno! Je 88. den roku, svátek má Taťána. V tento den byl roku 2006 v Česku zaznamenán první případ ptačí chřipky. Labuť s tímto onemocněním zjistili veterinární lékaři v Hluboké nad Vltavou. Přečtěte si nejdůležitější zprávy posledních hodin.
Ceny výrobců v Česku nadále rostou o desítky procent. V zemědělství šlo o 25,5 procenta, v průmyslu o 19 procent a ve stavebnictví o 11,4 procenta, údaje zveřejnil Český statistický úřad. Nejvíce vzrostly ceny vajec, které ovlivnila ptačí chřipka.
Nejničivější epidemie ptačí chřipky, jakou kdy kontinent zažil. Tak vyhodnotilo nápor nemoci, jež vypukla loni na podzim, Evropské centrum pro prevenci a kontrolu nemocí. Napočítalo kolem 2500 ohnisek hlášených ve 37 evropských zemích a miliony kusů utracené drůbeže a vajec.
Alespoň jeden zaměstnanecký benefit dostávalo letos od zaměstnavatele už 100 procent českých zaměstnanců, vyplývá z odhadu portálu JenPráce.cz. Které zaměstnanecké benefity u nás patří mezi nejžádanější?
Každá pojišťovna má vždy na rok vypsané benefity pro své klienty. I když jsou si výhody u pojišťoven podobné, mnohdy můžete najít něco, co je nám šité na míru. Důležité je myslet na to, že o bonusy je třeba požádat do určitého data. A to může mít každá pojišťovna jiné.
Na první pohled by se mohlo zdát, že covid, který od začátku roku 2020 sužuje celý svět, se pomalu stává minulostí. Opak je ale pravdou. Nemoc nikam nezmizela, naopak se objevují nové mutace a subvarianty, které se především s příchodem chladnějších měsíců zase hlásí o slovo.
Svět se stále ještě nedokázal vzpamatovat z pandemie covidu-19, alespoň tedy z pohledu očekávané délky života. Ta se ve většině zemí Západu loni podle nejnovější studie výzkumníků z Oxfordské univerzity a Institutu Maxe Plancka opět snížila. Dva poklesy v řadě podle vědců ukazují, jak hluboce tato virová nemoc zasáhla populaci.
Mutace omikron se zatím ve světě drží ze všech mutací nejdéle a také se nám jí podařilo alespoň částečně zkrotit. Zima, která se blíží, však opět rozdmýchává obavy z covidu a narůstající počet případů k tomu jen přidává. Omikron se od těch předchozích variant liší příznaky, průběhem i odolností vůči vakcinaci. Deník E15 připravil přehled informací, které je třeba o variantě omikron a jejích mutacích znát.
Praha je specifický žánr komunální politiky a oblíbené klišé praví, že pražský primátor je významem na úrovni ministra. Není, ale politici to tak mají rádi a my je u toho můžeme nechat. Do voleb zbývají necelé dva týdny a politické střety se začínají personifikovat. Svoboda s Nacherem proti Hřibovi, ten kontruje přirovnáním svých oponentů k prasečí chřipce, pěkná bramboračka. Kampaň se vede na jménech, kterých strany nedokázaly vygenerovat zase tolik, a tak si s trojicí lídrů musíme neradi vystačit.