chřipková epidemie - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu chřipková epidemie, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Marcela Lejsková dělá praktickou lékařku už přes 30 let, poslední dvě dekády v Praze pro společnost Canadian Medical. Její zkušenosti a poznatky říkají, že v určitých situacích se nemůže obejít bez služeb praktika téměř nikdo, i když si mnoho lidí myslí, že tomu tak není. „Praktického lékaře nepotřebujeme jen na preventivní prohlídky, při vystavovaní receptů či obyčejné rýmě. Potřebujeme ho i při vyřizování věcí, které provázejí celý náš život, od řidičáku až například po zbrojní průkaz,“ vysvětluje ...
Struktura lékárenského byznysu se během pandemie proměnila. Lékárny zaznamenaly propady až v desítkách procent při prodeji léků proti chřipce. Naopak jim pomohla poptávka po respirátorech či antigenních testech. „Zatímco skoro zmizela kategorie chřipka, objevila se nová kategorie covid,“ říká Daniel Horák, šéf řetězce lékaren Dr. Max, který se v minulých letech rozšířil do řady evropských zemí a v počtu lékáren se stal celoevropskou trojkou. Nedávno také uzavřel exkluzivní partnerství s hypermarkety Globus...
Česká republika poutá pozornost světa druhou vlnou pandemie koronaviru a zahraniční média se ptají, proč je po úspěšném jaře v některých parametrech nejhorší v Evropské unii. Negativní publicitu ale vzbuzuje i další menší evropský stát – Belgie. Má obdobný počet obyvatel a je za Českem druhá v počtu pozitivních nemocných na 100 tisíc obyvatel. Rozdílem je, že zažila i silnou první vlnu, a zatím tak zůstává celkově třetí nejhorší zemí světa v přepočtu obětí na velikost populace, zatímco Česko je ...
Koronavirová krize je pro někoho pohromou, pro jiného ale může být i určitou příležitostí a výzvou. „My jsme letos získali povzbudivý počet nových klientů, což se přenáší i do zisku,“ uvádí obchodní ředitel společnosti Patria Finance Jan Kovalovský.
Nová opatření vlády proti koronaviru přišla pozdě a umožnila tak rychlejší šíření nemoci než na jaře. Kvůli tomu tomu už brzy může být Česká republika zařazena mezi „červené“ země. Cestovní ruch, který se už začal vzpamatovávat, nová omezení silně pocítí, říká Tomáš Prouza, prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR. Nepřišla ani slibovaná státní pomoc odvětví.
Všechny prognózy naznačují, že na podzim může v Polsku přijít druhá vlna šíření koronaviru. Podle informace deníku Rzeczpospolita na to upozornil náměstek polského ministra zdravotnictví Waldemar Kraska.
Většina dnešní zpupné, podzásobené a nepřipravené společnosti takzvaně vyspělého světa stáhla rolety a zavřela se do domácího vězení. Hrozí ji smrt zčásti z vyděšení, zčásti na obezitu, čím dál více však hladem. Nemají-li lidé dál přežívat v režimech ne nesrovnatelných s válečným stavem, ovládaných úzkými skupinkami jedinců a represivními složkami státu, budou se muset době (po)virové přizpůsobit, změnit.
Izolovat ohroženou populaci a rozvolnit restriktivní opatření vlády. Tak bychom nyní měli postupovat podle ředitele Národního ústavu duševního zdraví a profesora Cyrila Höschla. Ten v pořadu Prostor X říká, že by to stálo jen zlomek nákladů. Klíčová je role imunity a přirozeného „očkování“, které získají lidé, kteří nemoc covid-19 prodělají. Varuje ale před slepým přijímáním restriktivních opatření. To by mohlo vést i k nástupu totality.
Momentální situace spojená s uzavřením škol přivádí mnoho rodin do svízelné situace. Nejde jen o snížení příjmů, ale i o samotné zaopatření hlídání dětí po uplynutí devíti dní, kdy přestane být na ošetřovné nárok.
Počet nakažených novým typem koronaviru v Česku stoupl na 12. Dosud jich bylo osm. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) řekl médiím, že se tři z 12 nemocných nakazili v italské lyžařské oblasti Passo Tonale, a proto lidem nedoporučuje tam cestovat. Ministerstvo zdravotnictví také změnilo pravidla pro testy na nákazu. Na doporučení lékaře a hygienika budou pro všechny, nejen pro lidi po návratu z rizikových oblastí. V některých krajích dnes začaly domácí odběry vzorků od pacientů s podezřením na ...