Christine Lagardeová - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Christine Lagardeová, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Dominantní kryptoměna zakolísala. V úterý se její cena prudce propadla pod 46 tisíc dolarů, v mezidenním srovnání bitcoin odepsal přes 15 procent. Ještě hůře na tom byl s 22procentním propadem ether, silněji než bitcoin byly zasaženy i ChainLink či Litecoin. Trh s digitálními měnami zakolísal nejvíce za poslední měsíc.
Šéf Tesly se rozhodl pro jednou zase otřást světem. Elon Musk převedením části hotovosti automobilky Tesla do bitcoinu jen tak mimochodem do kryptoměn namočil téměř všechny americké investory. A zdá se, že cesty zpět už není. To ještě neznamená, že bitcoin teď nemohou potkat pořádné turbulence a nezamýšlené důsledky.
Pandemie koronaviru otočila kormidly centrálních bankéřů napříč světem o 180 stupňů. Neočekávaný a synchronizovaný šok pro světovou ekonomiku vyslal bankám apel na co nejlevnější peníze v tom největším množství, které svět doposud poznal. A na rozdíl od všech minulých krizí guvernéři během krátké doby skutečně penězi ošetřili své ekonomiky natolik komfortně, že z toho dokázali mnohé urvat i světoví burziáni a přinejmenším první poločas éry koronaviru nebolel svět tak, jak by býval mohl.
Evropská centrální banka (ECB) ve čtvrtek rozšířila program nákupů dluhopisů o půl bilionu na 1,85 bilionu eur (48,7 bilionu korun) a prodloužila i jeho platnost. Chce tak podpořit ekonomiku, která se potýká s dopady pandemie způsobené šířením nového koronaviru. ECB také uvedla, že hlavní úroková sazba zůstává na nula procent a zveřejnila nový hospodářský výhled.
Pandemická éra dala investorům vydělat mnohdy i na aktivech dříve považovaných za nebezpečná. Symbolem jsou státní dluhopisy řecké vlády, které od vrcholu první vlny do konce listopadu podražily o téměř třicet procent. Dvouciferný procentní růst mají ale po dvou vlnách koronakrize i bondy dalších jihoevropských vlád, které investory ještě loni děsily rozpočtovou nezodpovědností nebo bobtnajícím státním dluhem.
Vzhledem k makroekonomickým důsledkům pandemie se během letošního roku výrazně uvolnila měnová politika. Mírně překvapivá je ale změna pohledu řady centrálních bankéřů směrem k delšímu období uvolněné měnové politiky.
Posledních deset let vykazovala německá vláda přebytky veřejných rozpočtů. To bylo s nadšením přijímáno i v České republice, kde bylo Německo bráno jako vzor dobré rozpočtové politiky, která vychází z pravidla, že v lepších časech se dělají zásoby, jež se pak utrácí v době poklesu a ohrožení. Letos to poprvé po dlouhé době bude jinak a Německo se zadluží jako nikdy. A to právě proto, že je doba krize, a tím i vládního utrácení.
Hospodářská krize vyvolaná pandemií nemoci COVID-19 povede k zásadním změnám světové ekonomiky, které budou zahrnovat zvýšení důrazu na ekologii a digitalizaci a také transformaci systému práce. Uvedla to v sobotu podle agentury AFP šéfka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová.
Eurozóna má zřejmě už tu nejhorší část hospodářské krize způsobené pandemií nemoci COVID-19 za sebou, zotavení ale bude spíše nerovnoměrné. Uvedla to dnes prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová.
Web E15 přináší přehled důležitých témat, která by vám dnes neměla uniknout.