chronotechna hodinky - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu chronotechna hodinky, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Jsou tradiční, kvalitní, ručně vyráběné a neznají hranice. Mají bohatou historii, ale nikdy nejsou pozadu. Už 70 let vyrábí manufaktura ELTON hodinářská prvotřídní mechanické hodiny PRIM, se kterými nebudete nikdy pozadu ani vy.
Na konci léta uvedla Česká značka Chronotechna na trh nové hodinky NanoDive s ciferníkem vyrobeným z nejčernějšího materiálu na světě. Švýcarský investor Chronotechnu oživil před třemi lety, aby vyráběl a za přijatelnou cenu prodával švýcarské hodinky s českým srdcem. Postupně chce etablovanou značku znovu převést do rukou českých akcionářů.
Společnost Elton hodinářská z Nového Města nad Metují, která vyrábí náramkové hodinky Prim, letos plánuje zvýšení tržeb o více než 40 procent na 79 milionů korun z loňských 55 milionů korun. Firma hodlá především zvýšit výrobu mechanických hodinek se strojkem vlastní výroby. „Mezi zákazníky je o ně největší zájem a jsou i základem naší produkce. Zatím se nám daří cíle naplňovat," uvedla ředitelka společnosti Renata Červenák Nývltová.
V socialistickém Československu byla značka Prim téměř synonymem pro náramkové hodinky. Jejich historie se začala psát před 70 lety, 6. listopadu 1949 v Novém Městě nad Metují. Tehdy tu vznikla pobočka národního podniku Chronotechna, který už ve Šternberku vyráběl budíky a nástěnné hodiny. V současnosti o značku Prim zápolí dvě firmy už téměř dvě desítky let.
Švýcarský hodinářský projekt Sequent spojený s českými experty v oboru míří na trh. Hybridní chytré hodinky se snaží získat pozornost mimo jiné tím, že se nabíjejí pohybem ruky jejich nositele. Narozdíl od klasických chytrých hodinek se tak podle výrobce nikdy nevybijí.
Jediný český výrobce hodinek PRIM, společnost ELTON hodinářská, která je od roku 2016 součástí průmyslového holdingu CSG, slaví v tomto roce dvě významná výročí. Přesně před 70 lety byl v Novém Městě nad Metují založen pobočný závod národního podniku Chronotechna pověřený vývojem a výrobou náramkových hodinek. V roce 1969 se podnik osamostatnil a získal jméno ELTON.
Výrobce náramkových hodinek Elton hodinářská z Nového Města nad Metují vyhrál u Krajského soudu v Hradci Králové spor o autorství loga hodinek Prim. Soud zamítl žalobu dědiců výtvarníka Jiřího Rathouského, kteří se domáhali uznání toho, že autorem loga Prim a také loga Elton je Rathouský a ne Josef Žid z Eltonu. Jako vedlejší účastník na straně žalobců stála hodinářská firma MPM-Quality z Frýdku-Místku, která vede s Eltonem dlouholeté spory o značku Prim a její užívání.
Na crowdfundingové platformě Kickstarter slaví úspěch oživená česká značka Chronotechna. Na výrobu „supertemných hodinek“ se jí podařilo během prvních deseti minut vybrat celou potřebnou „startovací“ sumu na rozjetí výroby: půl milionu korun. Aktuálně již je vybráno od 275 podporovatelů přes 160 tisíc dolarů, tedy 3,5 milionu. Kampaň přitom končí až zhruba za měsíc.
Úřad průmyslového vlastnictví v listopadu zrušil frýdecko-místecké společnosti MPM-Quality slovní ochrannou známku Prim, kterou měla zapsanou pro hodinky. Firma MPM-Quality s rozhodnutím úřadu podle prokuristy Pavla Hanka nesouhlasí a hodlá se bránit u soudu.
Společnost Czechoslovak Group zbrojaře Jaroslava Strnada koupila většinový podíl ve společnosti Elton hodinářská z Nového Města nad Metují, která je výrobcem náramkových hodinek značky Prim. Podíl Czechoslovak Group koupila od pražské firmy E-Centrum, která zůstane menšinovým společníkem Eltonu. Cena transakce nebyla zveřejněna.