chudoba ve svycarsku - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu chudoba ve svycarsku, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ve švýcarském Davosu pokračuje až do pátku Světové ekonomické fórum (WEF), každoroční schůzka předních mezinárodních politiků, ekonomů a šéfů velkých firem. Letošní ročník provázejí chmurné předpovědi globálního hospodářského růstu. Jeho pokles nyní předpovídá 73 procent ze 4410 generálních ředitelů ve 105 zemích, kteří se zúčastnili průzkumu Global CEO Survey poradenské společnosti PwC. Je to nejpesimističtější výsledek za posledních dvanáct let.
Na výši důchodů si v České republice pravidelně stěžuje řada seniorů. Současná vlna zdražování situaci této skupiny obyvatel ještě zhoršuje. Mají se důchodci v jiných zemích lépe? Podívali jsme se na to, jak vypadají důchody v ostatních evropských státech.
Válka na Ukrajině trvá už čtrnáct dní a Vladimir Putin je odhodlán v ní pokračovat. Neodrazují ho ani rostoucí komplikace. Naopak. Nemůže couvnout, takže čím víc se bude válka komplikovat, tím větší bude tlak na to, aby prokázal, čeho dosáhl, míní profesionální vyjednavač Radim Pařík. „Když pozoruji tvář Vladimira Putina při jeho projevech, tak mi není dobře. Nejhorší situace by nastala, kdyby byl Vladimir Putin jako zločinec úplně zatlačen do kouta a neměl kam dál jít. Pak by použil veškeré možnosti a ...
Skupina více než stovky miliardářů a milionářů především ze Spojených států se obrátila na politiky a podnikatele, kteří se sešli virtuálně na Světovém ekonomickém fóru (WEF), s výzvou „nechte nás platit vyšší daně“. Takzvaní vlastenečtí milionáři prohlásili, že extrémně bohatí nejsou v současnosti nuceni platit svůj podíl na celosvětové obnově hospodářství po pandemii.
Pandemie koronaviru v mnoha zemích přispěla k prohloubení sociální nerovnosti. Procento nejbohatších osob si z hlediska podílu na celkovém majetku výrazně polepšilo hlavně v Brazílii. V Číně, Indii či Velké Británii krize zvrátila trend předchozích let, kdy se část koláče vlastněná nejmajetnějšími tenčila. Vyplývá to z analýzy Credit Suisse, kterou zpracovala agentura Bloomberg.
Navzdory velkému hospodářskému propadu, který loni přinesla pandemie nemoci COVID-19 do všech koutů světa, zůstal trh s nemovitostmi ve velké míře nedotčen. Ba co více, v řadě států ceny bytů dokonce ještě výrazně vzrostly a tento trend zatím nezpomalil ani v letošním prvním čtvrtletí.
Britská poradenská společnost Knight Frank sestavila žebříček světových zemí podle toho, jak je v nich obtížné zařadit se mezi jedno procento nejbohatších lidí v daném státu. První místo obsadilo s velikým náskokem Monako. Má sice jen necelých 40 tisíc obyvatel, proniknout mezi tamní smetánku ale není vůbec snadné. Je na to totiž potřeba majetek ve výši alespoň osmi milionů dolarů, tedy nejméně 171,5 milionu korun.
Île de Beauté, půvabná Korsika, je sice miláčkem Francouzů, ale současně neposlušné dítě metropolitní matky. Už 250 let spadá pod Francii, se kterou má ale zároveň napjaté vztahy.
Levicová politika je v Česku v krizi. Přitom každá zdravá demokracie potřebuje silné levicové strany. Doženou českou levici přízraky minulosti, dopadne na ni tvrdá realita současnosti, nebo dokáže postavit svou politiku na modelu, který jí zajistí budoucnost? Seriál o současné české i světové levici v historickém kontextu a s úvahou nad tím, co se musí změnit, abychom s ní mohli počítat i do budoucnosti. Svět se aktuálně zabývá palčivým tématem klimatické změny, jejíž řešení se podmiňuje hlubokými ...
Ekonomická krize způsobená bojem proti novému koronaviru oživuje ideu základního příjmu. Španělská ministryně hospodářství Nadia Calviñová v pondělí ve vysílání televizního kanálu LaSexta oznámila, že její země co nejdříve zavede vyplácení časově neomezeného nepodmíněného příjmu.