chůva v mateřské školce - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu chůva v mateřské školce, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Kolaps předškolní péče v Praze, znemožnění návratu rodičů do práce a vyhozené stovky milionů korun. Tyto negativní jevy přinese podle pražského magistrátu novela zákona, která počítá se zánikem dětských skupin a jejich nahrazením jeslemi. V pondělí ji schválila vláda. Předloha nyní míří do Poslanecké sněmovny. Zákonodárci opoziční ODS, Pirátů, lidovců a TOP 09 budou hlasovat proti změnám.
Celkem 4,5 miliardy korun na dva roky půjde z evropských fondů do českých škol a školek. Dostat se má téměř na všechny. Každá škola a školka bude moci získat 200 tisíc korun plus 2200 na žáka. Pokud má základní škola 500 žáků, může získat až 1,3 milionu korun na dva roky.
Matky a otcové by měli podle vlády dostat možnost čerpat 220 tisíc korun přidělených na rodičovskou dovolenou rychleji. Návrh novely, který dnes schválila vláda, ruší i omezení pro chození batolat do školek. Nyní platí, že pokud nechtějí rodiče o příspěvek přijít, mohou dítě dát v měsíci do školky maximálně na 46 hodin. Podle ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové (ČSSD) je to velké omezení pro rodiče, kteří si nemohou dovolit chůvu.
Prezident Miloš Zeman zvažuje, že vetuje novelu školského zákona. Novela by měla přinést povinnou maturitu z matematiky nebo místa ve školkách i pro dvouleté děti. Pokud se prezident pro veto rozhodne, norma opět zamíří do Sněmovny, která bude moci Zemanovo rozhodnutí přehlasovat.
Povinná školka pro pětileté, centrální přijímačky na střední školy, povinná maturita z matematiky. Senátem prošla novela školského zákona.
Školkám chybí chůvy. Kvalifikované učitelé a učitelky mateřských škol totiž nestačí na dvouleté děti, kterých přitom do školek chodí čím dál více. Zatímco ve školním roce 2007/2008 navštěvovalo mateřskou školu 23 procent dětí mladších tří let, v roce 2014/2015 znalo školku 34,7 procenta z nich.
Aňa Geislerová vydala knížku fejetonů P. S., plnou prosluněných momentů, chutí, vůní i vášní. Když si ji přečtete, budete mít pocit, že Aňu znáte nebo že ona zná vás. V rozhovoru pro Moji psychologii však prozradila ještě něco navíc.
Stupidní a slýchaná odpověď na tuto otázku je: ANO! Taková odpověď nic nestojí a zní líbivě. Jenže je to složitější.
Stále častěji se stává, že na dětském hřišti potkáme kromě maminek také tatínky na mateřské dovolené. A vypadá to, že jejich počet stoupá. Objevují se totiž ženy v pozici, kterou by byl hřích opustit, a také vydělávají víc, než kdyby do práce chodil muž. Některé maminky jsou naopak zcela bez tatínků a o vše se musejí postarat samy – práce, děti, domácnost. Nejsou však superženy, hrdinky současnosti, nedobrovolně ochuzené o chvíle strávené se svými blízkými?
Za pobyt dítěte v jeslích zaplatí rodiče od září o tisícovku víc. Kapacitně patří jihlavské jesle mezi největší v republice, místa ale nestačí.