chybějící roky do důchodu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu chybějící roky do důchodu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Bez zásahu do výdajové strany státního rozpočtu nelze letos očekávat dodržení plánovaného schodku 295 miliard korun. V pravidelném čtvrtletním stanovisku to dnes uvedla Národní rozpočtová rada. Upozornila také, že návrh státního rozpočtu na příští rok a výhled na další roky konzervují deficit na úrovni dvou procent hrubého domácího produktu (HDP). Podle rady je to střednědobě neudržitelné, žádá pokračování v konsolidaci veřejných financí.
Prezident Petr Pavel nakonec přes některé výhrady podepsal novelu zákona o důchodovém pojištění. Uvedl to v pátek po poledni v tiskové zprávě. Ocenil snahu vlády zlepšit hospodaření veřejného rozpočtu a systematickou práci na zvýšení dlouhodobé finanční udržitelnosti důchodového systému. Opět však upozornil na náhlost některých opatření, zejména na zkrácení doby nejdřívějšího možného odchodu do předčasného důchodu. Další výhrady sdělil premiérovi Petru Fialovi (ODS) a ministrovi práce a sociálních věcí ...
Druhá masivní vlna desítek tisíc žadatelů o odchod na předčasný odpočinek zvýší dosud odhadovaný schodek takzvaného důchodového účtu. Podle ministerstva financí bude v prvním průběžném pilíři, na němž stojí výplata všech penzí, v prosinci chybět téměř osm desítek miliard. V tak hlubokém propadu systém zatím nikdy nebyl, historicky největší deficit za pandemický rok 2020 byl poloviční.
Z vývoje v letecké dopravě a v letectví obecně by se v posledních letech jednomu zamotala hlava. Aerolinky nejdřív vyčerpal covid, teď se pro změnu jejich zaměstnanci moc nevyspí, když se musejí vypořádat s návalem obnovené poptávky. Mnohé investory, kteří před lety vsadili na výrobce dopravních letadel, teď asi trápí nepěkné žaludeční obtíže… Tak nějak vypadá pásmová nemoc neboli jet lag. Nový přehled ze světa letecké dopravy na E15.
Na penze nejsou peníze a v dohledné době to bude jenom horší. Představa, že si důchody lze vyvzdorovat a vydemonstrovat či že je nějaká jiná, lepší vláda umí zařídit, je opravdu hloupá.
Je-li v Česku něco nedotknutelnou politikou, je to podpora rodinám s dětmi. I u těch stařečků veřejnost chápe, že důchody nemohou růst do nebe bez ohledu na to, jak se zvedají, či spíše nezvedají reálné mzdy. Výsledkem je situace, kterou nám opět nedávno ve svém přehledu o české ekonomice připomněla Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
Koruna na rozcestí. Supersilnou měnu čeká zkouška dospělosti, svět jde proti ní Zvyšme sazbu, nechci za rok řešit naše selhání, říká radní ČNB Tomáš Holub Důchodové spoření podpoří vláda vyššími bonusy. Lidé ale musejí ukládat více Chybějící prověrka může stát guvernéra ČNB Michla místo Vládní bondy jdou na dračku, vydělat se dá hned dvojmo Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v E15 psali.
Řada kritických výroků na adresu vlády, leckdy účelových, zazněla během kampaně před letošními prezidentskými volbami. Naopak nezaznělo, že vláda zatím splnila velmi málo ze svého programového prohlášení, pokud jde o ekonomické reformy. Ambice má přitom podle tohoto dokumentu značné.
Po dvou mimořádných valorizacích důchodů v loňském roce bude výjimečné zvyšování příjmů seniorů, invalidů či vdov a vdovců pokračovat i letos. Důvodem je nadále vysoká míra inflace. Šéf rezortu práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) odhadl, že od června nebo července si penzisté v průměru polepší o dalších 700 korun. Průměrný důchod s takzvaným výchovným, který od ledna činí 19,5 tisíce korun, v létě dosáhne rekordní dvacetitisícové hranice.
Příští rok budou muset některé firmy propouštět a jiné budou naopak marně shánět nové zaměstnance. Podniky totiž neumí využít potenciálu nezaměstnaných. Možností, jak dostat do práce další skupiny lidí, například lidi v předdůchodovém věku, jsou dohody o provedení práce nebo o pracovní činnosti. Ty by ovšem mohla značně zkomplikovat novela zákoníku práce. Firmy budou nově muset rozvrhnout týdenní pracovní dobu, což sníží flexibilitu úvazků, a „dohodáři” získají nárok na dovolenou i celou řadu příplatků. ...