chytré brýle - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu chytré brýle, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Jeden z nejvýznamnějších tuzemských distributorů chytrých telefonů zaznamenal výrazný pokles tržeb a očekává slabé výsledky celého trhu. Společnost TCCM podnikatele Kamila Vacka loni utržila 2,3 miliardy korun, meziročně zhruba o 1,5 miliardy méně. Letošek má být podle ohlasů z trhu ještě horší. Lidé přestali utrácet jako v časech covidové izolace a šetří kvůli nejistým ekonomickým vyhlídkám.
Nahrazení lidí roboty mělo zefektivnit práci. Řada podniků ale na jejich napájení drahou elektřinou prodělává. Investice do robotizace z minulých let se v některých případech firmám nemusejí nikdy vrátit. „Průmysl by doplatil na to, že se spolehl na nízké ceny energií,“ konstatuje přední český vědec a odborník na roboty a umělou inteligenci Vladimír Mařík, zakladatel a vědecký ředitel Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky.
V pondělí 6. června startuje od 19 hodin našeho času úvodní keynote Applu k zahájení jeho WWDC22, tedy celosvětové vývojářské konference zabývající se především operačními systémy společnosti. Ta zde tak představí zejména iOS 16 pro telefony iPhone, iPadOS 16 pro tablety iPad a macOS 13 pro počítače Mac. Rozhodně by to ale nemuselo být všechno.
Značná část bývalého Rakouska-Uherska se stala základnou pro čínské technologické firmy, které z Rakouska, a zejména z Maďarska vedou aktivity ve zbytku Evropy včetně Česka. Podle zástupců čínských podniků, s nimiž deník E15 hovořil ve Vídni a v Budapešti, je to díky údajné strategické politické poloze. Rakousko a Maďarsko patří mezi několik málo zemí Evropské unie, které vůči Číně nevystupují a snaží se s ní nadále udržovat dobré vztahy.
Když loni Mark Zuckerberg přejmenoval Facebook na Meta a představil svůj koncept virtuálního světa pro všechny, vzbudil u veřejnosti smíšené pocity. Na jednu stranu to bylo poměrně úsměvné – připojíte si brýle s virtuální realitou a vaše postavičky v novém světě si budou moci postavit digitální pokojíčky a zahrát na dálku ping-pong. S grafikou, kterou dnešní teenageři pamatují už od svých prvních her, to na žádnou velkou revoluci nevypadalo.
Rok 2021 v podání Applu ukázal, že tato společnost pořád umí překvapit. Čipem z počítače osadila svůj tablet, uvedla zcela nové příslušenství a také kompletně změnila svůj pohled na profesionální notebooky. Inovace se samozřejmě čekají i v roce 2022. Je ale otázkou, zda na sebe sám Apple neupletl tak trochu bič.
Kolem té výlohy jsem chodil každý druhý den a tiskl nos na sklo. Jedinkrát jsem se odvážil vejít dovnitř a nechal si je ukázat: tvářil jsem se při tom, že o nic nejde, že si jen vybírám z mnoha možností, přitom nic nebylo vzdálenější pravdě – tyhle hodinky pro mě tenkrát byly „one & only“. Nic jiného pro mě neexistovalo – z dnešního pohledu jsem byl v podstatě lucky guy, který má naprosto jasno (chronopacienti, kteří se totiž nemohou rozhodnout mezi dvěma a více modely, dobře vědí, jaké je to peklo).
Některým českým firmám se daří nahrazovat osobní přítomnost pracovníků virtuální prezencí prostřednictvím chytrých brýlí. „Za poslední dva roky jsme v Česku a na Slovensku prodali stovky kusů, většinou stačí dvoje až troje brýle do jednoho týmu v rámci fabriky,“ říká spoluzakladatel společnosti Ayes, která technologii prodává, Tomáš Vravko. Zájmu o brýle pomohla jak pandemie, tak stále nákladnější servisní výjezdy zahraničních expertů.
Pandemie přinutila doslova celý svět, aby se přesunul do online prostředí. A ani poměrně tradiční obory jako pojišťovnictví se této proměně nevyhnuly. Jak reagovaly pojišťovny na akutní potřebu digitalizace a jak se uzavírají smlouvy či vyřizují pojistné události na dálku? A jakou roli při tom hrají drony či biometrie?