čím nahradit maso kdyz ho nejim - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu čím nahradit maso kdyz ho nejim, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Pozice Německa coby nepsaného lídra Evropy se ve světle války na Ukrajině už rok otřásá v základech. Zažité pořádky procházejí velkou změnou a liberální teorie mezinárodních vztahů je v troskách. O nových lídrech a novém uspořádání Evropy mluví v rozhovoru pro Info.cz analytik a výzkumný pracovník Benjamin Tallis. Popisuje mimo jiné teorii neo-idealismu a potřebu začít pracovat jinak s hodnotami, na kterých stojí Evropa – tak, aby evropské demokracie skutečně přinášely lepší život většímu okruhu lidí.
Končí klasická média? Stačí mít v redakci zaměstnané pouze "plniče" obsahu? Diskuzi o tom, kde se média v současnosti nachází a zda přežijí v klasické podobě, vyvolal text šéfredaktora Info.cz Michala Půra. V textu píše o konci klasických médií a o tom, jak se mediální svět proměňuje. Dotýká se ale i budoucnosti a navrhuje několik modelů, jak by média mohla nadále přežít. Silným formulacím a ostrým závěrům se přitom v textu nevyhýbá. Michala Půra si šéfredaktor E15 Nikita Poljakov pozval do E15 Cast, aby s...
Zdražování energií se v nejbližší době nezastaví. Mnoho domácností se dostává do finančních potíží kvůli vysokým účtům za elektřinu a plyn. Proto nezbývá než hledat cesty, jak snížit spotřebu. Naštěstí existují jednoduché způsoby, jak ušetřit, aniž byste museli obětovat své pohodlí.
Na nová auta čekají jeho zákazníci i přes rok, navíc platí čím dál více. Navzdory značnému růstu cen fronty na automobily neřídnou. Dealerství Louda Auto, největší prodejce škodovek a vozů Hyundai v Česku, loni navýšil tržby na 7,5 miliardy, prodal přes deset tisíc nových aut a vyřizuje objednávky na dalších patnáct tisíc vozů. „Zatímco cena elektromobilů může být tak vysoká, že ji zákazníci nebudou ochotni zaplatit, většina ostatních vozů se vrátí ke zdražování o inflaci. Některé dokonce zlevní,“ říká ...
Nesmrtelnost přestává být jen námětem sci-fi filmů a stává se lákavou oblastí investic do výzkumů. Bank of America odhaduje, že by celková hodnota trhu zaměřeného na dlouhověkost měla v roce 2025 činit 600 miliard dolarů, což je šestinásobek oproti dnešku. Strmě rostoucí trh už teď nabízí řadu možností, ale i s nimi spojených etických otázek.
Vládní návrh novely mysliveckého zákona vzbudil vášně mezi částí vlastníků lesů, farmářů a ekologů. Ti tvrdí, že navržená úprava neřeší škody způsobené zvěří na dřevinách. Majitelé honiteb podle nich nemají kontrolu nad tím, co myslivci v jejich rajonu dělají. Myslivci kontrují, že vlastníci jen nevyužívají stávající možnosti zákona. „Zvýšené stavy zvěře jsou problémem vlastníků, nikoli myslivců,“ míní předseda Českomoravské myslivecké jednoty Jiří Janota.
Velká část běloruské ekonomiky připomíná skanzen, který je jen mírně modernější verzí sovětského hospodářství. Státní podniky dodnes vytvářejí 70 procent hrubého domácího produktu, nejsou dostatečně efektivní a hrozí jim i ztráta ruského trhu. Ekonomika potřebuje zásadní transformaci, liberalizaci a privatizaci. Reformy jsou nejspíš jen otázkou času, pokud se je ale nepodaří dobře zvládnout, mohou vést k chaosu – podobně jako se to stalo v jiných částech bývalého SSSR.
Jiří Kovanda a Lukáš Kovanda. První patří, jak je všeobecně známo, k významným umělcům, druhý je hojně citovaným ekonomem, v minulosti byl i novinářem. Co už se ale moc neví, je to také otec a syn. Požádali jsme proto Kovandu mladšího, aby pro nový magazín E15 „Jak si užít design“ svého otce výtvarníka vyzpovídal.
Dobře zvládnout start závodu a pak umět zabrat v cílové rovince. Právě v těchto dvou fázích se do značné míry rozhoduje o tom, jak velký bude úspěch českého exportéra na zahraničních trzích. Na začátku jde o kvalitu výzkumu a vývoje, který předchází samotné výrobě. Na konci by v ideálním případě měla být dodávka kvalitního finálního produktu (nikoliv pouhé subdodávky), podpořená schopnými obchodníky a marketéry.
Jan Karel Pavlík je český filmař, který má už přesto, že je mu teprve sedmnáct let, za sebou několik úspešných krátkých filmů, s kterými vyhrál na festivalech v zahraničí jako v Los Angeles nebo Soulu. V sedmi začal natáčet a celkem rychle si uvědomil, že film je to, co chce v životě dělat. V rozhovoru jsme probrali všechno od jeho názoru na formu a smysl filmů až po natáčení, které skončilo na policejní stanici.