čína olomouc - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu čína olomouc, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Česko zažije po zhruba třinácti letech už skoro nečekaný, zato však vymodlený úkaz. Míra inflace v zemi totiž v optimistickém případě už tento měsíc klesne pod úroveň sazeb České národní banky, tedy pod sedm procent. Přinejmenším pro domácí banky to bude znamenat faktický konec inflační éry. Protože miliardy uložené u centrální banky jim začnou vynášet více, než činí inflace. Obyčejní lidé, pro které je sedm procent na jakémkoli typu účtu pouhou utopií, si mohou symbolicky otevřít snad jen malé šampaňské, ...
Novým ředitelem Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) by se měl stát dosavadní náměstek inspekce Vít Hendrych. Návrh vlády na jeho jmenování dnes projednává sněmovní bezpečnostní výbor. Hendrych má ve funkci nahradit Radima Dragouna, který minulý týden zvítězil ve výběrovém řízení na pozici olomouckého vrchního státního zástupce.
České tenistky vnášejí rozruch do nové tenisové sezony. Jak to, že je český ženský tenis tak úspěšný? To jsou jen některé z titulků cizojazyčných médií z posledních měsíců. Ano, český ženský tenis je fenomén již nějakou dobu. Dokazuje to i nynější úspěch Markéty Vondroušové, která v sobotu vyhrála turnaj ve Wimbledonu a získala tak první grandslamový titul v kariéře.
Bilion korun na zbudování vysokorychlostních tratí, 182 miliard ročně na běžné dopravní stavby, jednotky miliard na podporu elektromobility. Finanční potřeby Česka na dopravu rychle rostou v době, kdy národní i některé evropské zdroje vysychají. „Investiční nároky budou obrovité. Řešením jsou PPP projekty,“ říká ministr dopravy Martin Kupka (ODS). V rozhovoru pro E15 také popisuje, proč by měla Evropa ochránit domácí výrobce elektromobilů vůči expandující konkurenci z Číny, zda vláda hazarduje s přízní ...
Politika vůči Číně prošla v posledních letech významnou evolucí. Před několika lety v Česku panovalo nadšení z očekávaných čínských investic, nicméně nastala poměrně značná deziluze, když se ukázalo, že se velkolepé plány nikdy neuskuteční. „Dnes přistupujeme k roli Číny ve světě pragmaticky, reagujeme na příležitosti, ale i na rizika, která s sebou spojení s Čínou přináší,“ říká náměstek ministra zahraničí Jiří Kozák (ODS), který má v kompetenci nové oddělení vědecké diplomacie, jež letos na ministerstvu ...
Česko začalo jednat s USA o vybudování centra pro kvantové počítače. Debaty se rozjely během delegace ministryně pro vědu, výzkum a inovace Heleny Langšádlové a šéfky Poslanecké sněmovny Markéty Pekarové Adamové (obě TOP 09) do Washingtonu a Atlanty. Výprava doprovázená zástupci českého byznysu a univerzit téma řešila mimo jiné v Bílém domě. Pro něj jsou kvantové stroje klíčovým bezpečnostním, byznysovým a vědeckým tématem budoucnosti.
Ne Tesla, ale čínský BYD. Tak kdysi zněla odpověď dnes již bývalého šéfa koncernu Volkswagen Herberta Diesse na otázku, která automobilka ho nejvíce děsí. Po letech se jeho obavy naplňují. BYD i další čínské automobilky vyrostly natolik, že jim už domácí, největší světový trh s automobily, nestačí. Pouštějí se tak do Evropy. Neomezují se přitom na export, ale postupně budují i výrobní kapacity. A pro český autoland představují hrozbu, shodují se insideři.
Málokterý český miliardář má za sebou investici do veřejně prospěšné instituce. Petr Pudil má v tomto směru splněno. Letos 22. února otevřel v bývalé Zengerově transformační stanici svou Kunsthalle. „Ambicí je vrátit Prahu na kulturní mapu Evropy, dát příležitost mladým umělcům, české scéně, ale současně sem přivážet to nejlepší ze světa umění,“ řekl. Vyjádřil se také k nadcházejícím prezidentským volbám.
Do největšího českého vývojáře her Bohemia Interactive vstoupila jako minoritní akcionář čínská internetová firma Tencent Holding. Uvedli to zástupci české společnosti, cenu transakce ani velikost prodaného podílu nezveřejnili. Bohemia bude i nadále fungovat pod současným vedením, majoritní podíl zůstává v rukou dosavadních českých majitelů.
Ve hře je 48 žalobců, miliardy dolarů a budoucnost digitálních médií. Facebook čeká možná největší a nejdůležitější právní bitva, jakou Spojené státy neviděly celá desetiletí. Firma od minulého týdne čelí žalobě 46 amerických států a Federální obchodní komise kvůli porušování pravidel hospodářské soutěže. Mohla by vést k rozpadu Zuckerbergovo impéria sociálních sítí. Soud však podle expertů potrvá roky a zvítězit v něm nebude jednoduché.