čína uhelný sektor - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu čína uhelný sektor, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
I když mnozí evropští politici stále označují ruskou invazi na Ukrajinu za příčinu evropské energetické krize, je dnes více než jasné, že ruská invaze evropskou krizi především odhalila a urychlila. Příčiny jsou totiž veskrze domácí: způsobilo je dvacet let pochybné a krátkozraké energetické politiky EU. O to větší úkol před Evropou nyní stojí – je to zásadní výzva, která silně ovlivní její budoucnost. Komentář vyšel na Info.cz.
Zelená dohoda pro Evropu bezesporu vzbuzuje emoce. Shoda se těžko hledá nejen mezi širokou veřejností a podniky, ale také v případě politiků. „Na klimatickou změnu je třeba reagovat a nepodcenit ji, tempo a provedení ovšem musí mít hlavu a patu,“ říká europoslanec Ondřej Knotek (ANO, Renew Europe) a dodává: „Musíme si uvědomit, že v případě klimatické změny tahá Evropa za kratší stranu provazu.“
Současné ceny emisních povolenek jsou nyní v Evropě na „správných“ úrovních, říká ve velkém rozhovoru pro INFO.CZ Paul Jackson, globální vedoucí výzkumu alokace aktiv společnosti Invesco. Jackson připouští, že vysoké ceny za uhlík podlamují konkurenceschopnost některých evropských odvětví – v jiných oblastech však podle něj zase konkurenceschopnosti prospívají.
Chladící věže německých jaderných reaktorů Isar II, Emsland a Neckarwestheim II (celkem 4000 MW) přestaly definitivně vypouštět páru a kapičky vody minulou sobotu dvě hodiny před půlnocí. Byly to tři mladice, průměrný věk 35 let, ukázky německého inženýrského umu a technické dokonalosti. Všechny tři patřily mezi deset nejlepších jaderných elektráren na světě, vyráběly kolem 33 TWh bezemisní elektřiny ročně, což představuje spotřebu asi deseti milionů německých domácností, tedy asi jednu čtvrtinu všech. ...
Po energetickém sektoru a ocelárnách je výroba cementu největším znečišťovatelem ovzduší v Číně: za rok 2020 při ní bylo vyprodukováno 1,37 miliardy tun oxidu uhličitého. Jen pro představu, všechny státy Evropské unie za rok 2021 vyprodukovaly 2,73 miliardy tun oxidu uhličitého. Ve všech odvětvích za celou populaci. To znamená, že pouhý cementárenský průmysl v Číně za rok vyprodukuje stejné množství CO₂ jako půlka evropského bloku.
Málokterý český miliardář má za sebou investici do veřejně prospěšné instituce. Petr Pudil má v tomto směru splněno. Letos 22. února otevřel v bývalé Zengerově transformační stanici svou Kunsthalle. „Ambicí je vrátit Prahu na kulturní mapu Evropy, dát příležitost mladým umělcům, české scéně, ale současně sem přivážet to nejlepší ze světa umění,“ řekl. Vyjádřil se také k nadcházejícím prezidentským volbám.
Evropa se před začátkem zimy uklidňuje tím, že ceny plynu na burze postupně klesají a zásobníky se plní i přesto, že Rusko téměř zavřelo přívodní kohouty. Moc se přitom neohlíží na to, že syslení suroviny z alternativních zdrojů uskutečňuje na úkor nejzranitelnějších zemí. A ráda také pozapomněla, že před rokem na summitu v Glasgow peskovala některé státy za neochotu skoncovat urychleně se spalováním uhlí, z jehož energie se nyní ráda hřeje.
Společnost Photon Energy vyhlíží novou éru exponenciálního růstu, a to nejen v oblasti výroby elektřiny, ale především svého zisku. V posledním roce jí v tomto cíli významně napomohly rekordní ceny elektřiny, část tržeb jí však stát v nadcházejících měsících vezme v rámci zastropování cen elektřiny. I přesto skupina ze svých finančních cílů nepolevuje. „Od roku 2020 do roku 2024 zvýšíme zisk na pětinásobek,“ věří spoluzakladatel a šéf Photon Energy Georg Hotar.
Zdražování elektřiny zásadně znevýhodňuje nákladní železniční dopravce vůči těm kamionovým. Část zakázek lídra tuzemského trhu ČD Cargo, který loni vydělal mateřským Českým drahám téměř tři sta milionů korun, by se tak mohla přesunout z kolejí na silnici. „Už dnes je v mnoha případech levnější silnice. Hrozí exodus zboží na silnici. Ročně se přitom bavíme o dvaceti tunách zboží, třetině veškerých našich přeprav - to je ekvivalent osmi set tisíc jízd kamionů,“ říká předseda představenstva podniku Tomáš Tóth...
Přestože společnost Eurowag, teprve druhá česká firma zalistovaná na zahraniční burze, soustavně roste, na hodnotě akcií se to nepodepisuje. Oproti ceně při loňském vstupu na parket je ta dnešní zhruba o třetinu nižší. Zakladatel a šéf společnosti Martin Vohánka však zůstává optimistický. „Vstup Eurowagu na burzu nebyl snahou krátkodobě si finančně přilepšit. A dlouhodobě trh zrcadlí výkonnost a potenciál firmy. Proto jsme zatím klidní.“