čínské solární panely - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu čínské solární panely, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Po energetickém sektoru a ocelárnách je výroba cementu největším znečišťovatelem ovzduší v Číně: za rok 2020 při ní bylo vyprodukováno 1,37 miliardy tun oxidu uhličitého. Jen pro představu, všechny státy Evropské unie za rok 2021 vyprodukovaly 2,73 miliardy tun oxidu uhličitého. Ve všech odvětvích za celou populaci. To znamená, že pouhý cementárenský průmysl v Číně za rok vyprodukuje stejné množství CO₂ jako půlka evropského bloku.
Solárník Zdeněk Sobotka chystá velký návrat domů. V přeměně tuzemské energetiky na moderní zdroje chce hrát výsadní roli a jeho Solek jako jedna z mála firem plánuje budovat jak střešní, tak pozemní instalace. „Už letos chceme zahájit instalace o výkonu stovky megawattů a tempo ročních instalací držet minimálně na této úrovni. Rozhodně to nejsou žádné vzdálené vize, máme už podepsané smlouvy na velké střešní instalace,“ říká Zdeněk Sobotka, zakladatel společnosti Solek.
Dividendy kam se podíváš. Hlavní firmy na pražské burze pošlou akcionářům přes 70 miliard. Chystá se zákaz Huawei v českých sítích. Operátoři hrozí státu soudy o desítky miliard. Machoňova skupina APS investovala v Řecku. Nakoupila velký balík problémových pohledávek. Odemykáme pro vás tři úspěšné články z tohoto týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu…
Nová masivní vlna investic do fotovoltaických elektráren překlápí další solární obor do miliardového byznysu. Distributoři solárních komponentů rozšiřují svá portfolia o stále nové součástky a meziročně rostou o vyšší desítky až stovky procent. V rychlejším rozvoji je brzdí například pomalé připojování elektráren do sítě nebo také české specifikum – měření elektřiny po fázích.
Jako „vážné porušení mezinárodní praxe“ vyhodnotila Čína sestřelení svého balónu nad Atlantickým oceánem, který provedly americké stíhací letouny. Pohrozila rovněž odvetnými kroky. Létající objekt, který je považován za součást špionážní akce, byl nad americkým územím pozorován od začátku února. Analytici jeho přítomnost dávají do kontextu s cestou amerického ministra zahraničí Anthonyho Blinkena a celou akci označují jako amatérskou, či špatně načasovanou.
V rámci snahy o snížení emisí skleníkových plynů se globální pozornost stále více upírá k vodíku. Plánuje se nejen jeho široké využití v dopravě, ale také jakožto záložního zdroje elektrické energie či k dekarbonizaci průmyslu. Panují přitom obavy, že Evropa si vytvoří tak striktní podmínky pro jeho využívání nebo je bude ladit tak dlouho, že světové vodíkové závody prohraje. Hrozí, že její vodíkový průmysl převálcují americké dotace, a především levná výroba elektrolyzérů v Číně.
Až do konce loňského roku platil kolínský závod Toyoty účty za elektřinu a plyn dle dříve sjednaných kontraktů se zafixovanými cenami. Od letošního roku se na něj vztahují takzvané spotové ceny, tedy ty aktuální tržní. Náklady na pokrytí těchto výdajů vzrostly závodu pětinásobně. Kvůli kombinaci s vysokou inflací, klesající poptávkou po nových automobilech i hrozbou propouštění proto japonská centrála Toyoty výrazně omezila investiční rozpočet kolínského závodu o stovky milionů korun. V příštích letech ho ...
Český T-Mobile se štěpí do dvou firem Důchodci si polepší o dalších 700 korun, Stanjura musí nalézt peníze Čínské elektromobily přicházejí do Evropské unie Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v deníku E15 psali.
Lékař a bývalý rektor Univerzity Karlovy chce do prezidentských voleb přinést „zdravý selský rozum“. Kromě pomoci ukrajinským dětským uprchlíkům si s sebou nese také několik škraloupů. Je již druhým kandidátem s anticenou Bludný balvan, ve výčtu nechybí ani členství v KSČ nebo kontroverzní půjčka od společnosti Home Credit. Založil také firmu, která se podílí na jeho kampani.
Západ v čele s Evropou se nyní plně soustředí na to, jak zvládne začínající zimu, a doufá, že jaro by mohlo přinést úlevu v energetické krizi. Část expertů ale varuje, že bude nutné se náležitě připravit na další topnou sezonu, která by mohla být ještě náročnější než ta současná. Kromě problémů s náhradou ruského plynu se navíc svět bude muset soustředit i na problémy s dírou po ruských ropných produktech. Velkým tématem nadcházejícího roku tak může být globální nedostatek nafty.