čínské suv - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu čínské suv, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
BYD, Dongfeng, Geely, NIO a další. Evropský zákazník o čínských výrobcích elektromobilů možná ještě ani neslyšel, ti však mají ambice i potenciál pevně se usadit na trzích starého kontinentu. Na rozdíl od dřívějších neúspěšných pokusů se nabízené nebo chystané modely často vyznačují lákavým poměrem ceny a kvality, vyspělou technologií, vysokými bezpečnostními standardy i líbivým designem.
Exodu západních automobilek z Ruska, na které Západ uvalil sankce kvůli vpádu na Ukrajinu, naplno využívají čínské značky. Postupně zaplňují vzniklou „díru na trhu“ a pokouší se zlomit odpor části ruských zákazníků, kteří nechtějí přijmout čínské značky nebo snášet vyšší ceny. Obyvatelům Ruska, kteří touží po novém vozu, se ale zásadně zúžily možnosti výběru. Podíl Číňanů na ruském trhu tak rychle stoupá, upozornila agentura Reuters.
Český autoprůmysl už „jede na krev“ nebo je ve ztrátě. A bude hůř, varuje Robert Kiml, viceprezident produkce společnosti Toyota Česká republika a také viceprezident Sdružení automobilového průmyslu. „Dramatický vliv na zaměstnanost bude mít emisní norma Euro 7, cena energií a poptávka po autech, jež prudce klesá,“ říká Kiml. Výroba v Česku se prodražuje natolik, že je často výhodnější vyrábět a dovážet z Asie. Zatímco bude Evropa přesouvat svou energetickou závislost z Ruska na Arabský poloostrov, čínské ...
Rok 2018: milion a čtvrt vyrobených aut. Rok 2022: 735 tisíc. Mladoboleslavská Škoda se potýká s prudkým propadem výroby v době energetické krize a investičně velmi náročné „elektromobilizace“. „S tak malým objemem výroby by Škoda jako značka nemohla do budoucna přežít. Věřím ale, že se letos situace zlepší,“ říká odborář Jaroslav Povšík. Konkurence „tradičních“ automobilek ale sílí: jejich zkostnatělé plány nejdříve narušily elektromobily Tesla, nyní je hodlají nabourat ještě rychleji jedoucí Číňané.
Ne Tesla, ale čínský BYD. Tak kdysi zněla odpověď dnes již bývalého šéfa koncernu Volkswagen Herberta Diesse na otázku, která automobilka ho nejvíce děsí. Po letech se jeho obavy naplňují. BYD i další čínské automobilky vyrostly natolik, že jim už domácí, největší světový trh s automobily, nestačí. Pouštějí se tak do Evropy. Neomezují se přitom na export, ale postupně budují i výrobní kapacity. A pro český autoland představují hrozbu, shodují se insideři.
Německý koncern Volkswagen znovu odložil rozhodnutí, kam ve východní Evropě umístí další továrnu na baterie do elektromobilů. Verdikt o miliardách investovaných eur měl padnout v závěrečném čtvrtletí loňského roku. Koncern jej odložil na konec letošního léta, pak na závěr roku a nově o dalších „několik měsíců“. Dozorčí rada VW zasedne ve čtvrtek, řešit bude hlavně neúspěšný vývoj softwaru do vozů budoucnosti. Znepokojivých důvodů, proč nejen Volkswagen, ale i další nadnárodní koncerny odkládají, či dokonce...
Čínský výrobce automobilů Build Your Dreams (BYD) chce expandovat do Evropy se vším všudy. Nejen že postupně začíná na evropských trzích prodávat své vozy, ale plánuje své elektromobily v Evropě i vyrábět. Společnost rovněž zahájila nákup vlastních lodí, kterými chce vozy do Evropy dovážet. Informuje o tom americký server Electrek.
V Praze před pár dny přistála velmi důležitá návštěva. Poradkyně amerického prezidenta Joea Bidena Katherine Taiová v české metropoli vysvětlovala ministrům obchodu sedmadvacítky, proč USA chtějí přispívat svým občanům na nákup amerických elektromobilů. Opatření však znevýhodní evropský průmysl, což může vést k transatlantické obchodní válce. České předsednictví v Radě EU, které návštěvu domluvilo, ladí poslední diplomatické kroky, jež by mohly situaci zvrátit.
Do České republiky dorazily první vozy čínské značky Dongfeng. Zájemci mohou vybírat ze tří modelů.
Norsko je nejvyspělejší elektromobilovou zemí na světě. Vydali jsme se proto prozkoumat ten pověstně skvěle fungující e-systém zblízka. Ano, po norských silnicích se prohání jedna Tesla za druhou, což je balzám pro oči i uši. Nabíjecí infrastruktura nás však vrátila do tvrdší reality.