čínské volvo - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu čínské volvo, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Švédská automobilka Volvo patřící do čínského koncernu Geely bude nejpozději od roku 2030 vyrábět výhradně elektromobily. Své vozy chce do konce této dekády také začít prodávat pouze on-line. Píše o tom britský deník Financial Times. „Zákazník má vždycky pravdu. Jsem ale absolutně přesvědčen, že za deset let nezbude nikdo, kdo by chtěl zůstat u benzínových motorů,“ myslí si šéf Volva Hakan Samuelsson.
Čínské automobily zahájily ofenzivu na norském trhu s elektromobily, který je v Evropě jedním z největších pro bateriemi poháněné vozy. Evropské automobilky tak čeká „divoký“ konkurenční boj, varoval šéf francouzské automobilky Renault Jean-Dominique Senard.
Bez podpory čínských majitelů by se švédská automobilka Volvo nemohla stát v posledních letech tak významnou globální značkou, tvrdí výkonný šéf společnosti Hakan Samuelsson. Majetkový vstup čínského výrobce aut Geely do Volva byl přitom v roce 2010 jednou z transakcí, které potvrzovaly, že Číňané dokážou využít hospodářské krize k ovládnutí zajímavých evropských firem.
Švédská automobilka Volvo Cars a její čínský majitel Geely jednají o fúzi. Chtějí využít finančních a technologických synergií a vytvořit silnou globální skupinu, stojí v jejich společném prohlášení. S akciemi nově vzniklého koncernu by se mělo obchodovat na hongkongské burze a později i na burze ve Stockholmu.
Provozní zisk švédského výrobce osobních automobilů Volvo Cars se ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšil o 90 procent na 3,49 miliardy švédských korun (zhruba 8,4 miliardy korun), a to díky růstu tržeb a snižování nákladů. Oznámila to firma, která je součástí čínské společnosti Geely. Poukázala však na přetrvávající obtížné podmínky v automobilovém sektoru.
Švédská automobilka Volvo Cars svolává po celém světě zhruba půl milionu vozů kvůli vadné součástce motoru, která může v mimořádných případech způsobit požár. Informovala o tom v pondělí agentura AP.
Automobilky z Číny se již delší dobu zajímají o investice do evropských značek. V hledáčku jedné z nich má být podle Reuters nově i německý Daimler. O minoritní podíl v automobilce má zájem čínská státní skupina BAIC, která patří mezi největší producenty osobních aut v zemi. Ta si pomocí až pětiprocentní akvizice údajně chce pojistit německé investice do společné firmy Beijing Daimler Automotive, píše server Automotive News. V BDA disponuje státem vlastněný BAIC 51 procenty.
Čínský výrobce automobilů Geely Automobile zvýšil v loňském roce čistý zisk o 18 procent na rekordních 12,55 miliardy jüanů (42,36 miliardy korun). Zasloužily se o to především vyšší prodeje sedanů a sportovně užitkových vozidel. Vzhledem k nejistému vývoji poptávky firma ale v prohlášení uvedla, že letos neočekává růst tržeb.
Již nesčetněkrát se za posledních dvacet let snažili čínští výrobci automobilů prosadit v evropských zemích, vždy však bez valného úspěchu. Nejnovějším adeptem je čínsko-švédský projekt Lynk, který začne první zastoupení na kontinentu otvírat již v příštím roce.
Čínská automobilka Geely se rozhodla odložit na neurčito své plány na uvedení švédské divize pro výrobu osobních vozů Volvo Cars na burzu, a to mimo jiné kvůli nejistotě plynoucí z eskalace sporů v mezinárodním obchodě. Informuje o tom agentura Reuters.