čínský e shop - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu čínský e shop, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Českého výrobce středně velkých bezpilotních letounů Primoco UAV čeká veledůležitý rok. Má uzavřít desetinásobně více obchodů, prodat drony za stamiliony korun a vydat novou emisi akcií na pražské burze. Největším světovým trhům se přitom obloukem vyhýbá. „Američané vyrábějí sami pro sebe. A Číňané? Když mi odtamtud někdo zavolá, ani nepředložím nabídku. Tečka. Nejednáme. Nechci ztrácet čas s někým, kdo mi uteče,“ říká zakladatel a generální ředitel firmy Ladislav Semetkovský.
Čínští regulátoři v sobotu vyměřili skupině Alibaba pokutu za dlouhodobé zneužívání dominantního postavení na trhu. Technologický gigant má státu zaplatit 18,2 miliardy jüanů, zhruba 61 miliard korun, což v dějinách země nemá obdoby. Pro firmu je rozhodnutí navzdory přísnému trestu úlevou, napsala BBC. Antimonopolní úřady zřejmě ukončí vleklé vyšetřování a největší čínský e-shop se bude moci v klidu vrátit ke svému byznysu.
Obchodní válka, kterou rozdmýchala „krvavá“ bavlna pěstovaná v ujgurské autonomní oblasti Sin-ťiang, pokračuje. Společnosti Adidas a Nike se přidaly k oděvnímu řetězci H&M v bojkotu textilní suroviny ze Sin-ťiangu, kde prý Čína zneužívá vězně k nuceným pracím. Společnost Huawei na to reagovala vyškrtnutím obou firem ze svého elektronického obchodu.
Čínské technologické akcie zažily v tomto týdnu značný propad. Příčinou byla jednak hrozba zákazu obchodování na amerických burzách, jednak obava z přístupu čínské vlády k datům uživatelů. Propadly se akcie e-shopu Alibaba, technologické skupiny Tencent, vyhledávače Baidu či automobilky Nio.
Čínští uživatelé sociálních sítí rozjeli kampaň proti švédskému módnímu řetězci H&M a nabádají ho k odchodu ze země. Důvodem je staré vyjádření společnosti k nucené práci a útlaku Ujgurů. Agentura Reuters uvedla, že přinejmenším jeden čínský on-line prodejce stáhl sortiment značky ze své nabídky.
Změny, které pandemie nemoci COVID-19 učinila v dalším přechodu do virtuálního světa a v hygienických standardech, jsou nevratné. V mnohém to bude podobné jako po útocích z 11. září 2001, které navždy změnily podobu létání, předpovídá předseda Asociace nanotechnologického průmyslu ČR a vlastník společnosti nanoSPACE Jiří Kůs. „Pandemie je vedle té šířící se nákazy i pomyslným investorem do nových technologií,“ říká.
Když se na podzim podařilo na trhu Start pražské burzy úspěšně upsat akcie lékárenského e-shopu Pilulka.cz, v investiční skupině Wood & Company se slavilo. Firma, která emisi organizovala a zároveň je akcionářem Pilulky, má s internetovým obchodem mnohem větší plány. „Pilulka se určitě dostane na hlavní burzovní trh,“ říká spolumajitel Wood & Company Jan Sýkora.
K nepříliš početným vítězům koronakrize by se mohli řadit i výrobci a prodejci kol. Poptávka po jejich produktech roste o desítky procent. Přesto z pohledu čísel nepatřil loňský rok k extrémům, a nejinak tomu bude letos. Nedostatečné výrobní kapacity v Asii brzdí výrobu i v Česku, situaci navíc komplikuje protahující se a zdražující přeprava.
Hledáte inspiraci pro své podnikání v současné složité době? Užitečným pomocníkem byl dvoudenní virtuální summit E15. Vybraní řečníci se věnovali novinkám a inovacím ve světě e-commerce, start-upů a technologií. Na zaznam se můžete podívat na webu akce. Summit jsme pro vás živě komentovali a níže shrnuli to nejdůležitější.
Vrtule vyšších desítek tisíc komerčních dronů víří české nebe a další rychle přibývají. Prodejci hlásí za loňský rok růst prodejů v desítkách procent, zákazníci si pořizovali řádově tisíce nových strojů. Českému trhu dál suverénně vládne čínský výrobce DJI, světová jednička v kategorii komerčních dronů. S hustším provozem se však množí i pokuty za porušování předpisů, které rovněž překonaly dosavadní rekord.