čínský e shop alibaba - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu čínský e shop alibaba, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Miliardy lidí zbožňují značky jako Apple a používají Facebook. Digitálním gigantům to ovšem nestačí a zkoušejí si ukousnout i z byznysu tradičních bank. Staré odvětví má však teď v lecčem překvapivě lepší vyhlídky než ještě před pěti lety.
Skladník sice nemusí mít žádnou kvalifikaci, za to se hodně nadře co do intenzity pohybu. Po popeláři nejvíc. Nachodí kolem 30 tisíc kroků za den, což je trojnásobek denní normy. A to je kombinace, která zejména mladé neoslovuje, staří přitom odcházejí. Logistika musí zároveň zvládat obří sezonní výkyvy – Black Friday nebo Vánoce rozhodně nepatří k oblíbeným svátkům manažerů skladů v e-commerce. Řešení je podobně jako v jiných oborech založených na manuální práci zřejmé – automatizace, digitalizace a ...
Novým výsledkem snah o co nejpříjemnější nakupování v gigantech e-commerce se stává livestream shopping čili prodej zboží během živého vysílání na sociálních sítích. Tato reinkarnace teleshoppingu například na čínském trhu každoročně zvyšuje prodeje o desítky miliard dolarů. Trend se pomalu přelévá do západního světa, v Česku se už konaly první pokusy, ale celoevropsky je tento prodej stále ještě jen v rané fázi vývoje.
Krvácení čínských technologických firem minulý týden bylo razantním připomenutím investorům, kdo ve skutečnosti vládne říši středu. Na amerických burzách byly před výrazným poklesem v čínských akciích zainvestované dva biliony dolarů, během týdne to bylo skoro o pětinu méně. Od února, kdy byly jejich ceny na maximu, odmazaly čínské firmy obchodované v USA asi tři čtvrtě miliardy tržní hodnoty.
Pandemická krize vytvořila mnoho byznysových příležitostí. Nejvýrazněji se to dotklo obchodování na internetu. Ti, kteří digitální košík nikdy nepoužili, do něj začali poprvé v životě naklikávat zboží. A ti, kteří už byli na on-line nákupy zvyklí, utráceli víc. Vývoj, jenž by za normálních okolností trval několik let, prosvištěl trhem e-commerce za pár měsíců.
Mezi nejhodnotnější firmy světa dnes patří e-shopy jako americký Amazon nebo čínská Alibaba. Výmluvně to dokládá, do jaké míry se podnikání stěhuje do onlinu. Nejde jen o prodej nejrůznějšího zboží, ale v čím dál větší míře také o finanční a další služby. Po síti si lze sjednat účet, půjčku, pojištění, zajistit si bydlení, půjčit auto, rezervovat hotel či restauraci. V Asii už jsou místy tak daleko, že vše jmenované umožňuje jedna mobilní aplikace.
Čínští regulátoři v sobotu vyměřili skupině Alibaba pokutu za dlouhodobé zneužívání dominantního postavení na trhu. Technologický gigant má státu zaplatit 18,2 miliardy jüanů, zhruba 61 miliard korun, což v dějinách země nemá obdoby. Pro firmu je rozhodnutí navzdory přísnému trestu úlevou, napsala BBC. Antimonopolní úřady zřejmě ukončí vleklé vyšetřování a největší čínský e-shop se bude moci v klidu vrátit ke svému byznysu.
Čínské technologické akcie zažily v tomto týdnu značný propad. Příčinou byla jednak hrozba zákazu obchodování na amerických burzách, jednak obava z přístupu čínské vlády k datům uživatelů. Propadly se akcie e-shopu Alibaba, technologické skupiny Tencent, vyhledávače Baidu či automobilky Nio.
Čínští uživatelé sociálních sítí rozjeli kampaň proti švédskému módnímu řetězci H&M a nabádají ho k odchodu ze země. Důvodem je staré vyjádření společnosti k nucené práci a útlaku Ujgurů. Agentura Reuters uvedla, že přinejmenším jeden čínský on-line prodejce stáhl sortiment značky ze své nabídky.
Hledáte inspiraci pro své podnikání v současné složité době? Užitečným pomocníkem byl dvoudenní virtuální summit E15. Vybraní řečníci se věnovali novinkám a inovacím ve světě e-commerce, start-upů a technologií. Na zaznam se můžete podívat na webu akce. Summit jsme pro vás živě komentovali a níže shrnuli to nejdůležitější.