čínský prodejní portál - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu čínský prodejní portál, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Koronavirová pandemie tvrdě zasáhla i soukromého železničního a autobusového dopravce RegioJet, který hlásí za loňský rok pokles tržeb o šedesát procent. Navzdory kritické epidemiologické situaci v Česku věří majitel firmy Radim Jančura v rychlý obrat. „Češi chtějí cestovat, peníze na to mají,“ je přesvědčen. Letošní rok vnímá jako možnost digitalizovat služby a investovat – firma proto nakoupí nové vagony a lokomotivy za dvě miliardy.
Hledáte inspiraci pro své podnikání v současné složité době? Užitečným pomocníkem byl dvoudenní virtuální summit E15. Vybraní řečníci se věnovali novinkám a inovacím ve světě e-commerce, start-upů a technologií. Na zaznam se můžete podívat na webu akce. Summit jsme pro vás živě komentovali a níže shrnuli to nejdůležitější.
Ještě donedávna prožívala Dubaj zcela nepochopitelný boom. Přestože se tam nyní začalo šetřit, příležitostí pro české podniky ve Spojených arabských emirátech je pořád dost. „Navíc platí, že pokud si firmy vybudují v Dubaji nebo sousedním Abú Dhabí silnou pozici, mnohem snadněji se pak prosadí v Kataru, Bahrajnu, Saúdské Arábii nebo v Íránu,“ říká Pavel Foubík, prezident Czech Business Council, která jako jediná oficiální organizace zastupuje české firmy v Dubaji.
Jeden z předvolebních sloganů Donalda Trumpa se možná stane skutečností. Podle informací, které zveřejnil portál asia.nikkei.com, totiž Apple zvažuje přesunutí výroby iPhonů do Spojených států. V současnosti se vyrábí v čínských továrnách.
Jihoafrická společnost Naspers prodává polský internetový prodejní portál Allegro, výnos z prodeje by mohl dosáhnout až 2,2 miliardy dolarů (53 miliard korun). Agentuře Reuters to prý potvrdily informované zdroje. Allegro je majitelem českého obchodního portálu Aukro.
Jeden z největších e-shopů na světě, čínský Alibaba, začne nabízet také české výrobky. Oznámil to na konci třetího dne své pracovní cesty po Číně premiér Bohuslav Sobotka. Podle něj bude firma tuzemské zboží nabízet zatím dočasně, jedná se ale o trvalém zastoupení.
Velká čínská invaze z toho nebude, ale když neprší, ať alespoň kape. Takto hodnotí ekonomický komentátor nový projekt maďarské vlády, který umožňuje bohatým Číňanům usadit se v Maďarsku výměnou za koupi státních dluhopisů v ceně 250 tisíc eur za kus. Maďarská strana už akci rozjela, fond oprávněný tyto obligace promovat v Číně a Vietnamu už „dodal“ prvních dvacet zájemců.