čip v mozku - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu čip v mozku, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Technologický vizionář a šéf Tesly a nejbohatší muž planety Elon Musk vystoupil v debatě na sociální síti Clubhouse. Zcela vyčerpal kapacitu své místnosti, kde jej poslouchalo pět tisíc lidí. Na Marsu dle něj lidé přistanou do pěti let. Dále podpořil nejrozšířenější kryptoměnu světa bitcoin. „Fandím mu. Jsem u toho ale pozdě,“ uvedl.
Americký miliardář Elon Musk v pátek večer oficiálně představí fungující čipy svého projektu Neuralink. Stejnojmenné zařízení má umět propojit lidský mozek s počítačem. Podle Muska jde o jedinou možnost, jak se přizpůsobit technologické evoluci.
Karanténa v řadě zemí světa nutí lidí do vymýšlení nejrůznější zábavy u sebe doma. Přestože jaro vybízí ke zvelebování obydlí a domácím pracem, některé formy „kutilství“ mohou mít hodně atypickou povahu. Seznamte se s biohackingem, tedy s technikami na vylepšování fyzických a kognitivních vlastností člověka.
Vizionář Elon Musk se opět dostal do popředí zájmu. Jeho start-up Neuralink, který založil v roce 2017, představil výsledky své dosavadní práce. Společnost pracuje na speciálních čipech, které by mohly v budoucnu pomoci lidem s tělesným postižením ovládat počítač nebo chytrý telefon pouze pomocí svých myšlenek.
Možnostmi propojení strojů a lidí se zabývá dlouhá desetiletí, až nyní je ale na dosah uskutečnění své odvážné vize: vzájemného propojení dvou mozků. K čemu to povede? Profesor kybernetiky na univerzitě v britském Readingu Kevin Warwick na rovinu přiznává, že s jistotou neví. Doufá však v otevření nových způsobů komunikace pomocí implantátů. Nadvlády strojů a umělé inteligence se ale už prý tolik nebojí, lidstvo s nimi podle něho spíše splyne.
Vědci vytvořili speciální optický čip s umělou neuronovou sítí. Umělá inteligence se může učit i běžet přímo v optickém čipu. K učení a provozu se používá laser.
... každý bude mít čip v mozku, umělé oko se...
Lze vůbec srovnávat křemíkový procesor s lidským mozkem? A jak z tohoto srovnání každá z těchto entit vyjde? O odpověď se na vídeňské konferenci We Are Developers pokusil Hermann Hauser, který má k čipům co říci, v roce 1978 totiž spoluzakládal Acorn Computers.
I vědci z našich končin dokáží konkurovat zahraničnímu technologickému výzkumu a tentokrát tým pod vedením Tomáše Jungwirtha představil prototyp nového paměťového čipu, který může do budoucna umožnit tvorbu revolučních zařízení.
Vědci vytvořili nový typ miniaturních létajících robotů. Velikostí i schopnostmi napodobují jednoduchý hmyz. Nejtěžším problémem je zajištění inteligence s malým výpočetním výkonem.