čip v mozku - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu čip v mozku, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Neustálý bzukot robotů, překvapivě málo lidí a desítky tisíc zásilek. Robotizované depo Zásilkovny v pražských Štěrboholích funguje teprve krátce přes rok, investice za desítky milionů už ovšem poznala dva vánoční vrcholy sezony a začíná se pomalu vyplácet.
Zprávy o situaci na ukrajinském bojišti a možných rizicích dalších ruských útoků denně plní světová média. O tom, že o osudu země rozhodne i její ekonomická kondice, se však píše daleko méně. Hrubý domácí produkt Ukrajiny se přitom loni smrskl o třicet procent a budoucnost zůstává nejistá. Na Rusko náklady na válku a západní sankce zatím dopadají mírněji, než se čekalo. Po roce bojů je tak hlavní otázkou, jestli se ruské válečné soukolí časem zadrhne a zda Kyjev s pomocí Západu hospodářsky ustojí období, ...
Čtení myšlenek už není utopie nebo pouhé sci-fi. Thomas Oxley a jeho společnost Synchron slibují revoluci v lidských schopnostech. A jeho velký konkurent v této oblasti – slovutný Elon Musk – tomu zatím jen přihlíží.
Nahrazení lidí roboty mělo zefektivnit práci. Řada podniků ale na jejich napájení drahou elektřinou prodělává. Investice do robotizace z minulých let se v některých případech firmám nemusejí nikdy vrátit. „Průmysl by doplatil na to, že se spolehl na nízké ceny energií,“ konstatuje přední český vědec a odborník na roboty a umělou inteligenci Vladimír Mařík, zakladatel a vědecký ředitel Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky.
Elon Musk to má v posledních dnech těžké. Kromě toho, že musí odrážet shortující spekulanty a zlé jazyky motající se kolem „jeho“ Twitteru, valí se na něj také další kritika a menší trable kolem jednotlivých projektů – za zmínku stojí třeba poslední svolávačka kvůli zlobícím displejům u 120 tisíc tesel.
Česká startupová stopa v zahraničí slaví další úspěch. Společnost Circadia Technologies, kterou spoluzaložil a jako technický ředitel vede Michal Máslík, získala v investičním kole Series A investici ve výši v přepočtu stovek milionů korun. Peníze poskytl americký fond SOSV. V předchozím seed kole se také zapojil fond rizikového kapitálu Village Global, ve kterém působí Bill Gates, Jeff Bezos, Michael Dell nebo Mark Zuckerberg.
Maďarsko čekají koncem týdne volby, takže je pochopitelně pořádný průšvih to, jaký hovor před nedávnem Viktor Orbán přijal z východu. No ne až tak z východu, Putin mu totiž instrukce dává skrz čip v mozku.
Krátce před ruskou invazí na Ukrajinu byla média plná úvah, že Rusko a Čína chtějí svrhnout světový řád založený na dominanci Spojených států a nahradit jej novým, neliberálním. Obě země se pyšnily přátelstvím „bez limitů“. Jenže divoké ruské dobrodružství ukázalo, že jisté hranice existují. Čína svůj rostoucí vliv do značné míry financuje ze spolupráce se Západem. Peking zřejmě zatím není připravený na přímé měření sil s veškerými dopady. Jisté každopádně je, že svět po válce bude více konfrontačním ...
V Neuralinku to stále nefunguje tak, jak má. Tvrdí to alespoň časopis Fortune s odkazem na své kontakty se šesticí bývalých zaměstnanců této nejmladší společnosti Elona Muska. Ti firmu, která si v roce 2016 dala za cíl „vrtat se v mozku“ tak dlouho, dokud nevyvine spolehlivé, multifunkční, bezdrátové komunikační rozhraní mezi mozkem a strojem (čti čip), označili jako disfunkční katastrofu.
Moderní technologie postupně pronikají do všech podnikatelských odvětví. Avšak třeba v případě náboru a školení zaměstnanců v Česku k žádným výrazným inovacím za poslední desítky let nedošlo. Tento trend hodlají změnit Martin Možnar a Radim Tvrdoň, jejichž startup WeBoard využívá při tréninku pracovních sil umělou inteligenci a před dvěma týdny zvítězil ve startupové soutěži na E15 Technologic Festivalu. „Naše tréninky s využitím virtuální reality dokážou navodit pocit opravdové osobní zkušenosti,” říká ...