ck a koronavirus - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu ck a koronavirus, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Portál Slevomat loni utržil 1,8 miliardy korun, což bylo ve srovnání s předchozím rokem o zhruba 40 procent méně. Zaznamenal ale rekordní letní sezonu, kdy prodeje domácích pobytů vzrostly o 50 procent. Meziročního zlepšení dosáhl také v prodeji zboží lokálních výrobců a obchodníků.
Pandemií zbídačený cestovní ruch má od české vlády dostat další injekci, ne na každého se ale dostane. Bankovní záruky nejsou určeny velkým hráčům, upozorňují cestovky Firo-tour a Blue Style. Na veřejnou podporou navíc nedosáhne většina cestovních agentur, varuje Jan Papež z Asociace cestovních kanceláří.
Papírnictví a prodejny dětského oblečení a obuvi budou moci od úterý znovu otevřít. Schválila to vláda. Vláda na pátém zasedání v tomto roce také rozhodla, že požádá sněmovnu o prodloužení nouzového stavu o dalších 30 dní. Schválila také pomoc taxikářům, cestovkám i ubytovatelům.
Koronakrize významně zúžila tuzemský trh cestovních kanceláří. Zatímco první den loňského roku se o klienty přetahovalo 856 cestovek, nyní jich v Česku podniká 704. Na 133 jich přerušilo činnost, 22 zcela zaniklo, vyplývá z dat ministerstva pro místní rozvoj. Rozdíl v počtu cestovek, který neodpovídá součtu zrušených a přerušených, je dán rychlým vývojem ve sledovaném čase.
Cestovní kancelář Firo-tour dočasně pokračuje v činnosti jako cestovní agentura. Zatím se jí totiž nepodařilo na další rok získat pojištění proti úpadku. Smlouvy o zájezdu uzavřené do 31. prosince loňského roku a poukazy vydané do tohoto data pojištěné pro případ krachu CK jsou. Firo-tour nadále jedná o vstupu silného strategického partnera do společnosti, s čímž souvisí i obnova pojistné smlouvy na letošní rok. CK to uvedla na svém webu. Na vypršení minulého pojištění proti úpadku upozornil jako první ...
Z Bruselu přišla do Prahy výzva, aby česká vláda zajistila proplacení zrušeních zájezdů i těm klientům, kteří prozatím místo toho dostali voucher.
Rizika spojená s byznysem v cestovním ruchu nabývají dosud nepoznaných rozměrů, což si uvědomují i zajišťovny, tedy pojišťovny pojišťoven. Tvrdý direkt schytaly už loni, když zkrachovala jedna z největších cestovních kanceláří světa, britská Thomas Cook. Z této finanční rány se teprve vzpamatovávají, a tak k dopadům koronakrize na cestovní ruch a ke sdílení rizik s pojišťovnami přistupují o to obezřetněji.
Zavřené hranice, vládní zákazy a masivní pokles globálního turismu nutí zavedené cestovní kanceláře škrtit byznys, snižovat mzdy nebo dočasně zavírat některé pobočky, řadě z nich hrozí krach. Do takové reality se od března „narodilo“ hned jedenáct nových cestovek registrovaných u ministerstva pro místní rozvoj. Zatímco někteří odvážnější podnikatelé sázejí na rychlý restart poptávky po cestování a mluví o štěstí, jiní zvažují, že obor opustí stejně rychle, jako do něj vstoupili.
Po letech hojnosti, růstu klientů i obratů, narazily letos cestovní kanceláře do koronavirové zdi. „Nezlepší-li se situace v příštím roce, nebudou-li k dispozici vakcíny či rychlotesty u každého letu, tak bude třeba radikálně zúžit byznys. Snížit investice, náklady, propouštět,“ říká majitel cestovní kanceláře Blue Style Imed Jeddai.
Ceny dovolených jsou podle zástupců cestovních kanceláří na úrovni loňského roku. Například podle marketingového ředitele CK Alexandria Petra Šatného letošní ceny zájezdů kopírují ty loňské. Ceny dovolených se letos nezvedly ani podle mluvčí cestovní agentury Invia Andrey Řezníčkové.