čkd - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu čkd, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Bývalý špičkový tenista, dnes developer, jehož jméno (a skrytý sponzoring) způsobilo na konci devadesátých let rozštěpení ODS. Jeho developerská firma Vivus se v závěru loňského roku objevila na seznamu věřitelů zkrachovalé Sberbank. Do portfolia Vivus patří třeba brownfieldy někdejších hal ČKD v Kolbenově v pražských Vysočanech.
Holešovická budova Riveroff, která je součástí kancelářského komplexu Port7 nedaleko Trojského mostu a nádraží Holešovice v Praze, mění majitele. Byznysmen a pohledávkový spekulant z Brna, který je známý mimo jiné bojem se skupinou Arca, ji prodal společnosti významného českého architekta z Českých Budějovic.
Jde o jednu z nejsledovanějších transakcí na tuzemském mediálním trhu. Novým majitelem vydavatelství Mafra ze svěřenského fondu Andreje Babiše je miliardář, lobbista a podnikatel Karel Pražák. Sám sebe popisuje jako fanouška i sportovce, myslivce a nadšence do automobilů značky Porsche. Kdo je a za čím vším stojí muž, který spravoval soukromé finance Petra Kellnera?
Martin Wichterle je nositelem jména, které kráčí historií od počátku Československa. Jeho prapradědeček František stál za firmou Wikov, jejíž veterány mají dnes milionovou hodnotu. Dědeček Otto vynalezl silon a kontaktní čočky. Martin Wichterle pak vybudoval milardový strojírenský kolos Wikov a varuje před tím, že Česko podcení nástup zelené transformace průmyslu. "Spousta lidí nerozumí tomu, že je to pro nás dobře. Firmy nezměnily své myšlení, stát je v tomhle málo edukuje. Hrozí, že budeme na straně ...
I když původní industriální charakter v posledních letech z Prahy 9 pomalu vyprchává, několik jeho významných reliktů si čtvrť zachovala. Svůj nový účel už nalezly některé původní výrobní haly. Příkladem je Areál Podkovářská, budovy postavené ve třicátých letech minulého století jako sídlo firmy Weissberger vyrábějící barvy a laky. Dnes je to malý art point, kde se střetává umění s řemeslem i práce s odpočinkem. Vysočany mají takových proměněných míst více.
Devátá městská část píše novou kapitolu své historie. V té předchozí určily její charakter průmyslové haly patřící kromě jiných podniků také ČKD, největší strojírenské firmě v Československu. Po postupném ukončení výroby se otevřela budoucímu rozvoji jedna z nejrozsáhlejších oblastí v metropoli. V posledním desetiletí se tak trochu pozapomenuté Vysočany a Hloubětín mění v živé místo.
V autobranži je i není veselo. Zatímco svět přechází od spalovacích vozů k elektrickým, Evropa si nevyhnutelný proces sama komplikuje návrhem nové emisní normy Euro 7. V jejím důsledku by zanikly menší vozy a ty ostatní by významně zdražily. „Do toho přichází Tesla, jenž šokovala autobranži a vytváří obrovský tlak na ceny elektromobilů,“ popisuje současnou realitu v oboru generální ředitel Hyundai Motor Czech Martin Saitz. Česko navíc podle něj podporuje elektromobilitu nedostatečně, síť dobíjecích stanic ...
Státní zástupce Klátik obžaloval v kauze daňových podvodů strojírenské firmy ČKD Praha DIZ třicet osob. Uvedlo to vrchní státní zastupitelství v Praze. Celková škoda z krácení daně z přidané hodnoty dosáhla částky více než 438 milionů korun. Obžaloba byla podána pro spolupachatelství nebo pomoc k trestnému činu zkrácení daně. V některých případech státní zástupce jednání obviněných kvalifikoval jako napomáhání organizované zločinecké skupině.
V blízkosti stanice metra Kolbenova v Praze 9 pokračuje přeměna území bývalých továren a průmyslových hal v moderní městskou čtvrť. Další dílek rozsáhlého developmentu přidá Skanska, která investuje více než jednu miliardu korun do bytového domu Alfred. Ten je součástí druhé etapy rezidenčního projektu čtvrť Emila Kolbena. Hotovo by mělo být v roce 2025.
České republice se v rámci probíhajícího předsednictví v Radě Evropské unie úspěšně podařilo dokončit první fázi schvalování legislativy, která má na starém kontinentě zmobilizovat 45 miliard eur na posílení výroby čipů. Evropě v této klíčové oblasti ekonomiky a politiky klesl celosvětový tržní podíl na osm procent, přičemž ještě na začátku milénia to bylo 24 procent. Evropa i kvůli polovodičové krizi odstartované během covidu chce zmenšit svojí závislost na Tchaj-wanu, Jižní Koreji, Japonsku, Číně a USA.