čkd praha - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu čkd praha, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Holešovická budova Riveroff, která je součástí kancelářského komplexu Port7 nedaleko Trojského mostu a nádraží Holešovice v Praze, mění majitele. Byznysmen a pohledávkový spekulant z Brna, který je známý mimo jiné bojem se skupinou Arca, ji prodal společnosti významného českého architekta z Českých Budějovic.
Jde o jednu z nejsledovanějších transakcí na tuzemském mediálním trhu. Novým majitelem vydavatelství Mafra ze svěřenského fondu Andreje Babiše je miliardář, lobbista a podnikatel Karel Pražák. Sám sebe popisuje jako fanouška i sportovce, myslivce a nadšence do automobilů značky Porsche. Kdo je a za čím vším stojí muž, který spravoval soukromé finance Petra Kellnera?
I když původní industriální charakter v posledních letech z Prahy 9 pomalu vyprchává, několik jeho významných reliktů si čtvrť zachovala. Svůj nový účel už nalezly některé původní výrobní haly. Příkladem je Areál Podkovářská, budovy postavené ve třicátých letech minulého století jako sídlo firmy Weissberger vyrábějící barvy a laky. Dnes je to malý art point, kde se střetává umění s řemeslem i práce s odpočinkem. Vysočany mají takových proměněných míst více.
Devátá městská část píše novou kapitolu své historie. V té předchozí určily její charakter průmyslové haly patřící kromě jiných podniků také ČKD, největší strojírenské firmě v Československu. Po postupném ukončení výroby se otevřela budoucímu rozvoji jedna z nejrozsáhlejších oblastí v metropoli. V posledním desetiletí se tak trochu pozapomenuté Vysočany a Hloubětín mění v živé místo.
Státní zástupce Klátik obžaloval v kauze daňových podvodů strojírenské firmy ČKD Praha DIZ třicet osob. Uvedlo to vrchní státní zastupitelství v Praze. Celková škoda z krácení daně z přidané hodnoty dosáhla částky více než 438 milionů korun. Obžaloba byla podána pro spolupachatelství nebo pomoc k trestnému činu zkrácení daně. V některých případech státní zástupce jednání obviněných kvalifikoval jako napomáhání organizované zločinecké skupině.
V blízkosti stanice metra Kolbenova v Praze 9 pokračuje přeměna území bývalých továren a průmyslových hal v moderní městskou čtvrť. Další dílek rozsáhlého developmentu přidá Skanska, která investuje více než jednu miliardu korun do bytového domu Alfred. Ten je součástí druhé etapy rezidenčního projektu čtvrť Emila Kolbena. Hotovo by mělo být v roce 2025.
České republice se v rámci probíhajícího předsednictví v Radě Evropské unie úspěšně podařilo dokončit první fázi schvalování legislativy, která má na starém kontinentě zmobilizovat 45 miliard eur na posílení výroby čipů. Evropě v této klíčové oblasti ekonomiky a politiky klesl celosvětový tržní podíl na osm procent, přičemž ještě na začátku milénia to bylo 24 procent. Evropa i kvůli polovodičové krizi odstartované během covidu chce zmenšit svojí závislost na Tchaj-wanu, Jižní Koreji, Japonsku, Číně a USA.
Bývalá továrna ČKD ve Vysočanech se po letech bezprizornosti dočká přeměny na atypické bydlení. Chátrající průmyslová budova bude přestavěna na 215 loftů neboli dvoupodlažních bytů podle návrhu architektonického ateliéru Masák & Partner, který se na rekonstrukce historických objektů specializuje. Výstavbu projektu Lofty Kolbenova za zhruba dvě miliardy korun zahájí firmy Masák & Partner Group spolu s RSBC Development Financing do konce roku. Potrvá zhruba dva roky.
Zmrazení majetku sankcionovaných ruských oligarchů s sebou nese určité potíže. Třeba to, že je to pro stát drahé. Evropské vlády nyní hledají způsob, jak majetek vyvlastnit, prodat a výnosy použít na obnovu napadené Ukrajiny. Nenávratnou konfiskaci soukromého majetku české zákony ale neznají, popisují ji jen vágně. Podle právní analýzy, kterou si nechala vláda Petra Fialy (ODS) vypracovat, bude kvůli tomu třeba prosadit ústavní zákon.
Hlavní město čeká nová budoucnost. Zatímco v uplynulých desetiletích developeři skupovali pozemky, plánovali jejich zástavbu a dohadovali se s úředníky o nezbytná razítka, nyní se začalo stavět. Pražský Institut plánování a rozvoje nedávno spočítal, že největší rozvojové lokality čítají dohromady 940 hektarů a mohlo by na nich vzniknout bydlení až pro 154 tisíc obyvatel a kanceláře pro více než 200 tisíc bílých límečků. Komu tyto pozemky a budoucnost Prahy patří?