clovek stroj - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu clovek stroj, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Josef Průša patří k první generaci světově úspěšných českých podnikatelů, která se narodila po revoluci. Jeho oranžové 3D tiskárny vidíte na stolech kutilů i ve SpaceX Elona Muska. V našem rozhovoru půjde o byznys, ale i o společenskou odpovědnost firem a taky o to, jak se tvoří lovebrand.
Pandemie koronaviru mění zavedené pořádky ve prospěch digitalizace. Technologické firmy bohatnou a roste jejich vliv. Pokrok spojený s technologiemi a umělou inteligencí ale zůstává nevyužit tam, kde by mohl pomoci zřejmě úplně nejvíce: při krocení pandemie. „Dala by se skvěle zvládat s inteligencí, kdyby se používala…,“ míní technický ředitel kyberbezpečnostní firmy Avast Michal Pěchouček, přední odborník na umělou inteligenci. Lidstvo se kvůli svému rozpornému přístupu chová výrazně hloupěji, než by se ...
Svět se letos musel ještě více překlopit do on-line prostředí a technologie se zdají být vítězem koronakrize. Už loni jedna z největších globálních antivirových firem zvýšila tržby více než na půl miliardy eur, čistý zisk překročil 77 milionů eur. „Dříve nebo později by Eset asi měl jít na burzu,“ říká jeden ze zakladatelů a akcionářů společnosti Miroslav Trnka. „Majitelé stárnou, a když už skončí jejich přímá kontrola a účast na řízení firmy, je zřejmě opravdu lepší udělat to ověřenou formou akciové ...
Madetu, jihočeskou mlékárnu patřící rodině Teplých, koronavirová pandemie podstatně zasáhla. Jen zavřené restaurace a školní jídelny pro firmu znamenají denní výpadek tržeb jeden milion korun. Když se k tomu přidají všechny další dopady související s propadem exportu a náklady na ochranné pomůcky a testy, jde za uplynulý rok o výrazně vyšší částky. „Myslím, že v našem případě bude legitimní mluvit určitě o sto milionech obratu, ale je to velmi hrubý odhad,“ říká obchodní šéf Madety Jan Teplý.
Součástí soutěže Nastartujte se, kterou pořádá Komerční banka, je také E15 Cena veřejnosti. Letos ji vyhrála firma Ateliér Petrof, která vyrábí flašinety. „Mým cílem je vyrábět věci, které budou skvěle hrát, dobře vypadat a půjde i o umělecké dílo,“ říká František Petrovič, zakladatel společnosti.
Americký pilot Charles „Chuck“ Yeager se do dějin letectví zapsal v říjnu 1947, když v experimentálním raketovém letounu jako první člověk oficiálně překonal rychlost zvuku. Na jeho zásluhách nic nemění fakt, že zvukovou bariéru nejspíše už před ním překročili jiní – až v Yeagerově případě se ale jednalo o vodorovný a hlavně plně řízený let. Letec, který to dotáhl až na generálmajora, zemřel 7. prosince ve věku 97 let.
Pokud má akcie alespoň pár let skutečně růst a skutečně vydělat investorům relevantní částku peněz, tedy nikoli jen interesantní procentuální výnos, musí v čele firmy stát člověk s více či méně přítomným (pato)genem eskamotéra. Ti se přitom dělí na tři skupiny, a to podle intenzity tohoto genu ve své DNA. Existují tak vizionáři, snílci a zaklínači. Ikonou první skupiny budiž navěky Steve Jobs, symbolem druhého týmu budiž Elon Musk, za lídra třetího proudu si pak troufáme pasovat Trevora Miltona.
„Jsem velmi fascinována technologiemi a tím, jaký mají dopad na naše životy. Věřím, že mohou vykonat mnoho dobrého,“ říká Anja Monradová, generální ředitelka pro střední a východní Evropu v nadnárodní společnosti Dell Technologies. V rozhovoru odhaluje, s jakými výzvami se musela její firma vypořádat během letošní koronakrize a jak bude vypadat budoucnost digitálních technologií.
Nové technologie posouvají vpřed bankovní a finanční služby. Kde jsou ale hranice tohoto rozvoje a co můžeme očekávat v budoucnosti? Přesune se vše do digitálního prostředí a pobočky takřka vymizí? „Musíme mít výborné digitální kanály, ale pořád existují životní situace, při kterých klient ocení kontakt s poradcem na pobočce,“ říká Markéta Klučková, která má v České spořitelně na starost pobočkovou síť a inovace, digitalizaci, distribuci a technologie.
Z internetových obchodů se během karantény a masové práce z domova stal pilíř v zásobování obyvatelstva. E-shopy díky nové situaci kromě vyšších tržeb a náporu na skladníky rovněž urychlily zavádění inovací posunujících jejich byznys k ještě většímu výkonu. Vedle toho digitalizace zasáhla i odvětví typu realit nebo těžce zkoušeného cestovního ruchu.