Co dělat bez peněz v cizině - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Co dělat bez peněz v cizině, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Svoji práci přirovnává k mořeplavectví a cíle k zámořským objevům. Michal Kalousek s partnery a kolegy ve společnosti Direct People vymýšlí pro jiné firmy inovace. Nikoli drobná vylepšení, ale ideálně nové produkty a služby nebo dokonce nové trhy.
Pracoval v reklamě. Jeho studio Dynamo design se věnuje korporátnímu designu. Vždy měl ale díky rodině blízko k umění. I proto chtěl být kunsthistorikem, pak střihačem. Na rodinnou uměleckou žílu se nakonec napojil při sbírání artefaktů. „Začíná to vždy stejně: koupíte si jednu věc, pak koketujete, co dál, koupíte si další, máte jich víc a pak se to stane vášní a posedlostí a nejde přestat,“ říká sympatický padesátník, v jehož kanceláři visí díla mých oblíbených autorů Krištofa Kintery a Jiřího Černického....
..., se všichni budou stydět za to, co dělali, k čemu se propůjčili a čemu...
Česko začíná šestnáctý rok v Evropské unii. Server E15.cz zjišťoval názory podnikatelů a jejich zástupců na to, zda bychom měli vstoupit do eurozóny, co nám naše dosavadní členství dalo a vzalo a na co by se měla EU v budoucnu zaměřit.
Hvězda Ester Ledecké se naplno rozzářila po zimní olympiádě v korejském Pchjongčchangu. V superhrdinské kombinéze ovládla svou parádní disciplínu snowboarding, ale svět – nejen alpského lyžování – šokovala vítězstvím v superobřím slalomu. Jako první žena v historii dokázala získat na jedné olympiádě dvě zlaté medaile v odlišných disciplínách. Její sportovní sny jí pomáhá plnit kromě rodiny i tým, který si pečlivě vybírá. „Jsou profesionálové a jsou fajn. Trávím s nimi deset měsíců v roce skoro každý den 24...
Za profesorem newyorské Fordham University Milanem Zeleným jsme se vydali na jih Čech, kde odpočívá, když zrovna není ve světě. V televizi běželo zpravodajství BBC, sledoval nedávné bouře v Paříži a komentoval zatčení šéfa Nissanu Carlose Ghosna. „Svět stojí před radikálním zlomem, symptomy jsou vidět všude. Lidé jsou v ulicích, střílejí se, zavírají. Není to jen někde, ale takřka ve všech zemích.“
Budou to čtyři roky, co se jedna z nejvýše postavených českých manažerek Petra Wendelová, bývalá partnerka Ernst & Young, pro mnoho lidí překvapivě a nepochopitelně rozhodla z firmy i z velkého byznysu odejít. „Zřejmě v sobě mám potenciál skryté lenosti, ale i chuti do aktivit, které mi dosud byly nedostupné. Práce mi vůbec nechybí,“ říká.
Jeho tématem už není energetika, ale vzdělávání a nutnost reformovat české školství. „Jsem byznysově orientovaný člověk, ale ne v oblasti vzdělávání,“ tvrdí v exkluzivním rozhovoru pro magazín E15 Premium Martin Roman, bývalý šéf ČEZ a nyní předseda správní rady soukromé základní školy a gymnázia PORG či autor projektu Čtení pomáhá.
Současná doba startupům přeje. Na trhu se nachází velké množství peněz a investoři se s optimismem vrhají do nových projektů. Přitom si ale mnozí z nich neuvědomují, že investice do podobných firem je stále vysoce riziková, myslí si partner společnosti Deloitte Jan Marek, který se dlouhodobě zabývá oceňováním hodnoty startupů.
Cestování je obrovským fenoménem současného světa. Každý rok se do cizí země podívá až miliarda lidí a rostoucí dostupnost všech míst světa toto číslo dále zvyšuje. Většinou si jej spojujeme s výrazy jako „dobrodružství“, „exotika“ a „zážitky“. Málokoho by napadlo přidat „ničení cizích kultur“ nebo „zatížení životního prostředí“. Ovšem tak jako vše ostatní, i cestování má svá negativa.