co delat kdyz zdedim dluhy - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu co delat kdyz zdedim dluhy, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Prodej obchodního domu Kotva a nákup mrakodrapu City Empiria v Praze na Pankráci. Dvě velké realitní transakce nesou podpis realitní skupiny PSN. „Posledních pět let bylo velmi úspěšných a máme našetřeno. Všechno děláme s vlastními penězi, nepotřebujeme banky ani cizí investory, říká ve svém prvním velkém rozhovoru šéf PSN Maximilian Skala, syn zakladatele skupiny Václava Skaly. Fotit se ale vůbec nechtěl.
Herečka Romy Schneiderová sice zemřela v roce 1982, svými rolemi a osudem ale přitahuje veřejnost stále. Letos zájem o ní oživilo nejen osmdesáté výročí jejího narození, ale také německý snímek 3 dny v Quiberonu. Film se vrací do jara 1981, kdy rakouská hvězda usazená ve Francii během pobytu v lázních poskytla svůj poslední německý rozhovor. „Francouzi jí vnímají jako tragickou hrdinku. V Německu, a o tom jsou 3 dny v Quiberonu, jí pořád mlátili Sissi o hlavu a připomínali jí, že po ní už nikdy nebyla tak ...
Proč máme tolik, kolik si myslíme, že bychom měli mít, a kolik je vlastně „dost peněz“, sepsal pro ZEN v šesti pádných bodech šaman, holistický poradce a lektor systemických konstelací Jan Bílý.
Lidé se během svého života snaží nastřádat majetek, který by zaopatřil jejich potomky. Co když se ale předmětem dědictví stanou dluhy? Podle aktuální právní úpravy mají takoví dědicové v zásadě dvě možnosti, jak s této šlamastiky ven. A často nejde o malé peníze. Podle statistik inkasní agentury Kruk ČR a SR představuje průměrná výše dluhu u případů s dědickým řízením 35 tisíc korun.
Čtyřicátnice Susan Kahumbuová mě vítá na dvoře v montérkách a holínkách. To není právě model, ve kterém si představíte autorku úspěšné aplikace pro mobilní telefony. Jenže kudrnatá Keňanka se chce pochlubit třemi jalovicemi, které se bez uvázání potloukají za rodinným domem v blahobytné nairobské čtvrti Karen. Když jednu z nich pohladí po hlavě, začne vyprávět o své další krávě. Té digitální – říká jí iCow.
Přední bankéřka upozorňuje na nelogické chování Čechů k penězům. Kdyby například své děti učili, co je to úrok, mohli by je ušetřit před životní pohromou...
Ministr dopravy Antonín Prachař patří k nejkritizovanějším ministrům této vlády. Jeho pozici neupevnil ani neúspěšný pokus o vstup do Senátu. Jinak kritický stranický šéf Andrej Babiš se ale o víkendu svého ministra zastal. Zdůraznil, že převzal zřejmě nejzdevastovanější rezort. Což je z velké části pravda, tristní je hlavně situace v Ředitelství silnic a dálnic. „Já chci analýzu všech průšvihů, které tam byly, včetně porušování rozpočtové kázně,“ říká Prachař.
Ulice města Tarragona, vzdáleného necelou stovku kilometrů na jih od Barcelony, jsou osiřelé. Před jednou z mnoha velkoryse navržených, ale dosud prázdných budov nakonec přece jen najdu u reklamní tabule dva muže živě diskutující o nákupu. „Je to pro vás drahé?“ přitočím se k nim zvědavě. „Nět, ale tohle jsou byty někde v průmyslové zóně, já chci tenhle,“ mávne mladší z dvojice rukou k vedlejší stavbě.
Je chytrá i pracovitá, ale na vlastní auto nebo bydlení našetřit nedokázala. Teprve později se ukázalo, jak moc její vztah k penězům poznamenalo rodinné „dědictví“. Naši psychiku totiž ovládají finanční přesvědčení, která nám mnohdy brání zbohatnout.
Místopředseda Nejvyššího soudu Roman Fiala mluvil s editorkou časopisu Právo&Byznys o novinkách v dědickém právu, vzdělávání a morálce v justici a o tom, proč se soudce nemá nechat opít rohlíkem.