co je potreba pro dvb t2 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu co je potreba pro dvb t2, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Posloucháte rádio nebo máte doma televizi? Pak ze zákona musíte platit koncesionářské poplatky, jinak vám hrozí pokuta. K čemu poplatky vlastně slouží? Jak jsou v letošním roce vysoké a jak zdraží? Kdo je musí platit a jak je případně zrušit?
Pandemie zvýšila zájem lidí o technologie, a dvojka mezi českými e-shopy s elektronikou CZC.cz má tak za sebou mimořádně úspěšný rok. Tržby jí meziročně vzrostly o 30 procent na rekordních 5,5 miliardy korun. Nyní se chystá pokořit hranici 6 miliard, rozšiřování sortimentu v alzovském duchu ovšem neplánuje. „Jako správný švec se budeme držet svého kopyta,“ říká v rozhovoru generální ředitelka CZC.cz Jitka Dvořáková, jež vystoupí na zářijovém E-commerce Summitu pořádaném deníkem E15.
Nastupující mobilní 5G sítě jsou bezesporu rozhodující infrastrukturou pro zajištění konkurenceschopnosti našeho hospodářství a přechod od „montoven“ k inovativnímu průmyslu s vysokou přidanou hodnotou. Správná implementace 5G je jednou z kritických podmínek pro náš budoucí úspěch. Má to ale svá ale.
Michal Čupa byl jedním z prvních v Česku, kteří pochopili, a hlavně podpořili přístup k internetu. To bylo v roce 1998, kdy jako člen vedení Českého Telecomu propagoval zavedení takzvaného vytáčeného internetu u pevné telefonní linky. Pak se zamiloval do Ruska, střídal angažmá v Praze a v Moskvě. Věnuje se tam byznysu s virtuální realitou a zvažuje, že se vrátí do Česka.
Jak budou a budou vůbec s přechodem na nový standard vysílání fungovat současné TV přijímače? A co čeká Česko s "internetem věcí"? Existují v souvislosti s ním bezpečnostní rizika? V online rozhovoru na E15.cz odpovídal Martin Gebauer, ředitel Českých Radiokomunikací.
Koncesionářský poplatek za veřejnoprávní televizi se osm let nezměnil a jeho případné zvýšení je politicky velmi nepopulární. „Pokud se ale s financováním nic nestane, museli bychom časem začít razantně omezovat vlastní tvorbu,“ říká šéf České televize Petr Dvořák, kterého za rok čeká případná obhajoba mandátu.
České Radiokomunikace v posledních letech investovaly desítky milionů do datových center, začaly se zabývat správou videoobsahu, testují čipy, které lze použít do zařízení, aby mohla komunikovat na dálku, například odečítat stavy plynoměrů. „Rozhlasové a televizní vysílání ale dál zůstává naším hlavním byznysem,“ říká generální ředitel firmy Martin Gebauer.
Digitalizace a dostatek konkurence zajistily televizím růst, jenže frekvence pro šíření signálu došly. Slibnému byznysu tak hrozí stagnace.
Televizní stanice stále více expandují do internetového prostoru. Chtějí u toho být i České Radiokomunikace, pro které je provoz sítí pro televizní a rozhlasové vysílače dosud hlavním zdrojem výnosů. „Nová strategie, kterou jsme letos přijali, nás vede k tomu, že začneme propojovat televizní vysílání s telekomunikačním byznysem a informační a komunikační služby s datovými službami,“ říká generální ředitel firmy Michal Čupa.
Kamil Levinský se od 1. srpna stane generálním ředitelem Českých Radiokomunikací, kde dosud zastával funkci ředitele pro transformaci firmy. Jako nový šéf bude muset řešit nejen zrušený tendr ministerstva vnitra na telekomunikační služby za 1,6 miliardy korun, kterého se České Radiokomunikace účastnily, ale hlavně nové výzvy – postupný útlum sektoru telekomunikací a analogového televizního vysílání.