co je stavební uzávěra - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu co je stavební uzávěra, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Miliardový spor Radovana Vítka s jeho někdejšími partnery Markem Čmejlou a Jiřím Divišem pokračuje. Německý ekonomický deník Handelsblatt informoval, že kyperský soud zmrazil Vítkovi majetek za 13 miliard korun. „Předběžné opatření není účinné. Žádné účty nejsou obstavené, majetek není zamrazen. Jedná se o obvyklý recyklát lží a nesmyslů, které už Čmejla s Divišem neúspěšně použili v Americe i v České republice,“ reagoval mluvčí Vítkovy skupiny CPI Property Group Jakub Velen. Realitní impérium Radovana ...
Hlavní město čeká nová budoucnost. Zatímco v uplynulých desetiletích developeři skupovali pozemky, plánovali jejich zástavbu a dohadovali se s úředníky o nezbytná razítka, nyní se začalo stavět. Pražský Institut plánování a rozvoje nedávno spočítal, že největší rozvojové lokality čítají dohromady 940 hektarů a mohlo by na nich vzniknout bydlení až pro 154 tisíc obyvatel a kanceláře pro více než 200 tisíc bílých límečků. Komu tyto pozemky a budoucnost Prahy patří?
Letité realitní pravidlo, že dobrou rezidenční adresu dělá především lokalita, už nyní nestačí. Pozornost se ve stále větší míře stáčí také k architektuře.
Pandemie koronaviru způsobila pokles ekonomického výkonu v Německu skoro ve všech odvětvích. Jednou z mála výjimek je stavebnictví. Čísla německého statistického úřadu za prvních jedenáct měsíců loňského roku potvrzují meziroční růst ve stavebnictví o 3,9 procenta. Odborníci to považují za paradoxní, ale i nadějné, protože růst ve stavebnictví je považován za potvrzení růstových tendencí.
Památkově chráněný, ale roky chátrající strahovský stadion vyžaduje již nutně rekonstrukci. Prozatím však ani neexistuje žádná studie, která by určila jeho budoucnost. „Je předběžné diskutovat o konkrétních proměnách, Praha ale jednoznačně podporuje zachování sportovního využití stadionů. Radikální změna například na bydlení by pro město byla negativní,“ říká Ondřej Boháč, ředitel Institutu plánování a rozvoje metropole.
Zatímco ve Varšavě, v Budapešti nebo v Bělehradu startuje český developerský holding UDI Group velké realitní projekty za miliardy, v Praze bojuje roky o pár razítek od hasičů nebo vodoprávních úředníků. „Když v zahraničí popisuji nefunkčnost naší veřejné správy, tak to nikdo nechápe,“ říká majitel skupiny Radek Menšík, v jehož koncernu má svou roli i bývalý šéf ČEZ Martin Roman.
Jeden z největších pražských brownfieldů Bubny-Zátory se změní pod taktovkou Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR) v moderní čtvrť pro desítky tisíc obyvatel a zaměstnanců. Kromě toho může nabídnout prostor pro deset tisíc vládních úředníků. O jejich přestěhování se již několik měsíců mluví v souvislosti s pozemkem v Letňanech, které by od města rád získal pro státní úřady premiér Andrej Babiš (ANO).
Záměr skupiny Penta vybudovat letiště ve Vodochodech u Prahy se komplikuje. Vytáhnout žolíka se chystá radnice města Odolena Voda.
Premiér Andrej Babiš má podle všeho jednoznačnou podporu svých poslanců, kteří před několika dny podrželi jeho vládu při hlasování o nedůvěře. Poslanec za hnutí ANO Patrik Nacher, kterého Babiš před volbami odsunul z čela pražské kandidátky, nicméně neskrývá své pochybnosti. „Může to být nepříjemné, mohu kousat do kyselého jablka, ale ať chci nebo ne, vnímám ten fakt, že jsem byl za nějaký dres zvolen,“ vysvětluje důvod, proč vládu podpořil.
Na dosah měl po letošních volbách křeslo pražského primátora, ale nakonec nebude lídr iniciativy Praha sobě Jan Čižinský ani v městské radě. V koaliční radě s Piráty a Spojenými silami pro Prahu ale jeho uskupení obsadí čtyři posty. „Není to tak, jak mi někdo podsouvá, že čekám na nějakou chybu. Já věřím, že to takto bude fungovat,“ říká Čižinský, který zůstane starostou Prahy 7.