co je to bytová potřeba - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu co je to bytová potřeba, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Nájemní smlouva vyžaduje písemnou formu s prostými podpisy obou stran. U nájemní smlouvy je jednou z nejdůležitějších náležitostí dostatečně specifikovat předmět nájmu, kdy kromě čísla jednotky a budovy ve které se nachází je vhodné dále uvést konkrétní podlaží, přesné dispozice, nebo i vymezení rozdělení pokojů.
Diagnóza developer. V nadsázce tohle označení sedí na Dušana Kunovského. Muž, který stojí v čele největší rezidenční developerské firmy v Česku – Central Group. Skupina má za sebou téměř třicetiletou historii, během níž se z tříčlenného týmu stala společnost o více než třech stovkách zaměstnanců. Za tu dobu dokončila téměř dvacet tisíc bytů a její plány do budoucna nejsou o nic menší. Tvrdému byznysmenovi a milovníkovi cestování ale přibyla na seznam i jedna nová vášeň.
Nejdřív „rychlých“ 860 milionů ze státního rozpočtu, pak 25 miliard korun vyjednaných evropskými komisaři. Velké plány pirátského ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše, který na počátku ruské invaze sliboval nemalé peníze na výstavbu bytů pro ukrajinské uprchlíky a podporu jejich ubytování, se nenaplnily. Podle dat neziskové společnosti Člověk v tísni mezitím hrozí uprchlíkům bezdomovectví.
V roce 2023 chce stát podle svých plánů vyplatit měsíčně na příspěvcích na bydlení okolo 1,1, miliardy korun. Kromě navýšení se sjednotila také pravidla pro získání příspěvku na bydlení pro lidi v Praze a ve zbytku České republiky. Jak? Kdo může o příspěvky na bydlení žádat a jak se vypočítají?
Cesta Jana Smoly do vedení cihelen HELUZ začala před dvaceti lety, kdy nastoupil jako mistr výroby v cihelně v Hevlíně. Později se stal šéfem výroby a šéfem závodu, až si ho rodina Heluzova blíže všimla a svěřila mu vedení konglomerátu, který kdysi založili jejich předkové. Dnes má Jan Smola coby ředitel skupiny nejen dokonalý vhled do technické části, ale ví i to, kudy se jeho byznys začne v těžké době ubírat. „Zlepšení přijde, lidé stále nemají naplněnou potřebu bydlení,“ říká muž, který rodinnou firmu ...
Současná bytová krize a dlouhodobě rostoucí ceny nemovitostí mění přemýšlení Čechů o bydlení. Ti, kteří stále touží zejména ve velkých městech po vlastním bydlení, stále častěji míří za jejich hranice. „Funguje to tak v Helsinkách, v Londýně, v Paříži a v budoucnu to tak bude i v Praze. Klienti se budou diverzifikovat, proto i náš směr je poohlížet se v jejím okolí,“ říká generální ředitel YIT Stavo Marek Lokaj a představuje první mimopražský projekt původem skandinávské firmy.
Jedním z kroků, které vláda zvažuje, aby ušetřila, je zrušení státního příspěvku u stavebního spoření. To znamená, že klient, který má zřízené stavební spoření, dostává kromě běžného úroku z naspořené částky také státní podporu. To by se ale teď mohlo změnit.
Metropole prostřednictvím Sociálního nadačního fondu hl. m. Prahy pokračuje v pomoci Pražanům s investicí do úspor energií v domácnostech. Umožňuje jim získat Příspěvek na úsporu energií ve výši tří tisíc korun, který usnadní domácnostem s nejnižšími příjmy překlenutí energetické krize. A to například pomocí drobných úprav v domácnosti, které jim umožní snížit náklady na energie do dalších let.
Staré budovy, které ztratily svou funkci, je možné zbourat. Jindy je ale mohou majitelé s pomocí architektů a stavařů přeměnit v moderní prostory s novým využitím a přitom udržet jejich historický ráz. Ze starého pivovaru vzniká luxusní bytový dům, z kotelny muzeum, z průmyslové haly redakční newsroom. Trendu současnosti odborníci říkají Adaptive Reuse. A architekti ho mohou mít na paměti dokonce už tehdy, když kreslí budovu zcela novou.
Přestože loni bylo v tuzemsku zprovozněno 33 760 fotovoltaických elektráren, tedy rekordní počet a tři a půl krát více v porovnání s rokem 2021, Česko stále výrazně zaostává ve výrobě elektřiny z obnovitelných zdrojů.