co je úhradová vyhláška - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu co je úhradová vyhláška, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Vláda se snaží rozptýlit obavy zdravotníků, kteří vyhrožují stávkou. Kritizují návrh státního rozpočtu na letošní rok, který má připravit nemocnice a další zařízení o čtrnáct miliard korun. Jde pouze o jedno z úsporných opatření. Šéf státní pokladny Zbyněk Stanjura (ODS) snížil schodek finančního plánu předchozího kabinetu Andreje Babiše (ANO) o sto miliard korun na 280 miliard. Z toho tvoří škrty ve výdajích 77 miliard. Předlohu chce vláda protlačit Poslaneckou sněmovnou nejpozději do konce března, aby co...
Pandemie má nejen své poražené, ale také vítěze. Toho svého má i skupina bpd partners – a to diagnostickou firmu Diana Biotechnologies, v níž má bpd zhruba třetinový podíl. „Ještě loni se soustředila pouze na vývoj diagnostických metod, hledání a vývoj nových léků, nyní jí díky PCR testům vzrostly tržby téměř z nuly na stovky milionů korun,“ říká Pavel Brůžek mladší, šéf bpd partners, která spravuje majetek miliardářů Vasila Bobely, Petra Pudila a Jana Dobrovského.
Pod nejvýše postaveným mužem Všeobecné zdravotní pojišťovny Zdeňkem Kabátkem se kýve křeslo. Nechal se přednostně očkovat proti koronaviru, ale k rezignaci důvod nevidí. Chce počkat na rozhodnutí správní rady, která bude jednat v pondělí a bude se zabývat i hospodařením pojišťovny. Za loňský rok se propadne do ztráty, ovšem zatím ji vykryje z naspořených 34 miliard korun. „Od roku 2014 jsme vytvářeli rezervy. Od začátku jsem říkal, že jsou určeny pro hubená léta, a to jsem nic netušil o nemoci COVID-19,“ ...
Školské odbory jsou připraveny vyhlásit jednodenní stávku v případě, že v nejbližších dnech neuspějí s požadavkem zvýšit od ledna základ platu učitelů o deset procent. S vládním nařízením, podle nějž se mají všem pedagogům zvedat tarify o 2700 korun, nesouhlasí. Jednat se má dál, předjímat výsledek nemá příliš smysl.
Do koaliční přetahované o to, zda, komu a kolik přidat, se vmísily odbory, které vycítily příležitost dát o sobě vědět. Jejich agenda je vcelku srozumitelná: přidávat co nejvíc bez ohledu na rozpočtové následky. Zajímavější je ale sledovat, jak se pohybují v mocenském trojúhelníku ANO-ČSSD-KSČM.
Zdravotnické odbory, asociace nemocnic a další desítka organizací požadují od pojišťoven více peněz na zdravotní péči v příštím roce. Do nemocnic má jít podle plánu vlády o 19 miliard korun víc než letos, podle odborářů a dalších zástupců oboru je ale třeba přidat 45 miliard. Odboráři navrhují, aby se oněch 26 miliard navíc vzalo z rezerv zdravotních pojišťoven, kde je nyní asi 50 miliard korun.
České zdravotnictví potřebuje stále více peněz. Šéf rezortu Adam Vojtěch tvrdí, že nějaké lze ještě najít ve větší efektivitě uvnitř systému, ale nové zdroje budou muset přijít i zvenčí. Nebrání se ani debatě o zvýšení spoluúčasti pacientů, ačkoli konkrétní kroky mu zakazuje programové prohlášení vlády. „Chtěl bych svolat kulatý stůl zástupců všech stran a bavit se o tom, co jsou schopni akceptovat,“ říká Vojtěch.
Český systém zdravotního pojištění není připraven na zhoršení ekonomické situace a případnou další hospodářskou krizi. Nemá dostatečné rezervy. I když bude letos zřejmě v mírném přebytku, výdaje rostou výrazně rychleji než příjmy. Vyplývá to z analýzy Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické o zdravotních pojišťovnách, jejíž výsledky v Praze představili autoři Štěpán Křeček a Karina Kubelková. V Česku funguje sedm zdravotních pojišťoven.
České zdravotnictví je na tom velmi dobře, výběr na pojistném dynamicky roste. Na dnešní snídani E15 Premium s tématem Budoucnost zdravotnictví to řekl ministr v demisi Adam Vojtěch. Financování a budoucnost zdravotnictví je podle něj širokým tématem, kterému by ministerstvo mělo věnovat nejvíce pozornosti. „Dnes se ale o toto nikdo příliš nezajímá, protože se Česku výjimečně dobře daří,“ posteskl si ministr.
Před lety byl Marek Potysz jedním z hlavních tvůrců sítě nemocnic Agel. Nyní z Třince buduje síť sdružených ambulancí praktických lékařů Moje ambulance či síť lékáren. „Na výstavbu firmy ve zdravotnictví potřebujete šest sedm let. Když to děláte moc rychle, je kolem toho moc křiku. Zdravotnictví je konzervativní,“ říká podnikatel.