co je virtuální měna bitcoin - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu co je virtuální měna bitcoin, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Americký regulátor CFTC (Commodity Futures Trading Commission) v pondělí zažaloval největší světovou kryptoměnovou burzu Binance za vědomé porušování pravidel obchodování. Úřad žalobu vztáhnul i na zakladatele a generálního ředitele burzy Čchang-pchenga Čaa. Kryptoměny v reakci na zprávu začaly klesat, velký výprodej potkal například měnu BNB (dříve Binance Coin). Bitcoin v úterý klesnul pod hranici 27 tisíc dolarů. Čao jakékoliv provinění striktně odmítá.
Držitelé bitcoinu se už celkem napakovali. Vyvstává chamtivostí hnaná otázka, na čem se dá teď ve světě krypta dál „nahrabat“. Pokud by se měl svět virtuálních měn dál ubírat podle některých svých ustálených zákonitostí, tak má odpověď cenu milionů. Záleží, jak moc bude během následujících dní potřeba rozlišovat mezi bitcoinem a „kryptem“.
Kryptospekulanti by měli být ostražitější než v minulosti. Finanční správa se chystá častěji doměřovat nepřiznané zisky z prodeje bitcoinu a spol. Zároveň platí, že její nástroje a znalosti problematiky jsou pokročilejší než v letech 2017 či 2018, kdy se z digitálních měn poprvé stal masový fenomén mezi retailovými investory, kteří leckdy pohádkově zbohatli doslova přes noc. Jak tedy správně danit zisky z obchodování s virtuálními měnami? Server E15.cz na toto téma připravil velký shrnující článek.
Bankovní megadeal se přiblížil. Miliardáři dali zelenou prodeji portfolia Sberbank Investoři milují Česko. Stát díky tomu šetří miliardy, zhatit flirt může nezvládnutá inflace Berňák si jde pro kryptoinvestory. Urputněji než kdy dřív doměří daně z rekordních zisků Odemykáme pro vás tři úspěšné články z tohoto týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu…
Státu pomohou s látáním rozpočtu i držitelé bitcoinu a dalších kryptoměn. Finanční správa očekává, že letos doměří výrazně vyšší daně z kryptoměnových zisků, chystá také častější kontroly. Problémy může mít kvůli nuancím danění krypta skoro každý, kdo se nakládání s virtuálními měnami ve vyšší míře věnuje.
Do krypta se po čase opětovně opřelo velké jméno světového byznysu. Blízký spolupracovník Warrena Buffetta Charlie Munger nedávno v komentáři pro Wall Street Journal napsal, že by Spojené státy měly po vzoru Číny zakázat kryptoměny. Digitální mince nejsou prý nic jiného než odnoží hazardu. Ke kryptoměnám, včetně dominantního bitcoinu, jsou Munger s Buffettem dlouhodobě skeptičtí, stejně jako autor Černé labutě Nassim Taleb či zakladatel Seznamu Ivo Lukačovič. Bitcoin – ne však automaticky i zbytek „krypta“...
Známá jména českého byznysu, jako jsou Ivo Lukačovič či Radovan Vávra, během podzimu věštila kryptu další masivní propad. Letošní dění ale tyto apokalyptické předpovědi zašlapává. Nejde jen o více než třetinový nárůst kurzu bitcoinu od začátku ledna. Z desítky největších kryptoměn zaznamenala největší zisky Solana, respektive její token SOL. Do projektu vysmívaného skalními bitcoinisty investovaly i tuzemské fondy Miton C a RockawayX.
Kryptoměny zažívají nejlepší začátek roku od ledna 2020. Kurz dominantní virtuální měny letos vystoupal o čtvrtinu a po dvou měsících se dostal nad 20 tisíc dolarů. Ještě o několik procentních bodů lépe se daří etheru. Analytici ale upozorňují, že radioaktivní spad po kolapsu burzy FTX ještě není zcela neškodný. Mohou údajně přijít ještě další problémy globálních firem z byznysu kolem digitálních měn.
Trojí valorizace důchodů v roce 2022 otevřela otázku, kam až může růst český státní dluh. Rok 2023 by měl být rokem, kdy začne vláda brzdit tempo zadlužování. Letošní rok také velmi pravděpodobně přinese propad cen bytů. Na trhu se staršími byty již šli někteří prodejci s cenou dolů. Developeři ale tvrdí, že nové byty nezlevní. Velký otazník visí pro letošní rok nad korunou. Ta je podle některých příliš silnou měnou a letos ji může potkat až desetiprocentní propad.
Rok 2022 byl v mnoha směrech pro investory horší, než se ještě v lednu jevilo. Pro kryptoměny to tak úplně neplatí. Zní to paradoxně, obzvláště po krachu FTX a propadu bitcoinu o více než šedesát procent. Jenže krypto se dlouhodobě chová maniodepresivně a historie jasně ukazuje, že jeho propady umějí být ještě nelítostnější. To nic nemění na tom, že ve světě digitálních měn se letos dalo vydělat jen těžko. Ale šlo to.