co na zácpu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu co na zácpu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V noci z neděle na pondělí středoevropského času se Amerika jako každý rok začátkem února na čas zastaví. Tématem číslo 1 se stane Super Bowl neboli finále ligy amerického fotbalu. Letos se hraje v Miami, postaví se proti sobě San Francisco 49ers a Kansas City Chiefs. Co všechno bude dobré v souvislosti s touto událostí sledovat?
Zatímco o letitém zpoždění stavby tunelu Blanka věděli snad všichni řidiči v metropoli, o podobném skluzu dopravně neméně významného střediska Malovanka ví z veřejnosti málokdo.
Rozlučková konference ministra kultury Antonína Staňka musela případného diváka znejistět, a to přinejmenším ve dvou ohledech.
Vybudujte lidem další dopravní infrastrukturu, a oni budou více cestovat, říká odborník na chytrou mobilitu a Smart Cities Carlo Van de Weijer. Řešení dopravní situace ve městech podle něj spočívá ve změně chování jejich obyvatel. „Chtějí přece žít ve městě, tak tomu musí něco málo obětovat,“ říká.
Tohle je splněný sen každého historika, říká Klára Brůhová, když přijde řeč na ilustrace k její chystané knize Pražské vize mapující nerealizované stavby od konce 19. století po první republiku. Nuselský most na pilířích z věžáků nebo otáčivá restaurace pod Petřínem – dobové plány a vizualizace v knize doplňují „coby kdyby“ obrázky od Jana Šrámka a Veroniky Vlkové. Na sraz s mladou historičkou architektury přijíždím kvůli dopravní zácpě s půlhodinovým zpožděním, takže se první otázka vyloženě nabízí.
Aplikace WeCroak je oproti jiným na první pohled až příliš primitivní – nedělá nic jiného, než že pětkrát denně pošle člověku upozornění s krátkou zprávou: „Nezapomeň, že umřeš.“ Jakkoli banální, morbidní či bizarní se to může zdát, její autoři se opírají o bhútánskou filosofii, která má ve výsledku činit člověka šťastnějším. Vzala jsem tedy veškerý svůj cynismus do hrsti a dobrovolně si nainstalovala dekadentní upomínku na koupi hrobu.
Do pražského klubu Roxy zavítají v pondělí 11.12. islandští melancholičtí rockeři Sólstafir. Jejich hudba je naprostý unikát nejen díky rodné islandštině, ale také díky osobitému spojení metalových kořenů, rocku a post-rocku. E15 hovořila se zpívajícím kytaristou Aðalbjörnem Tryggvasonem.
Jeho byznys se veze na vlně využívání ohromného množství dat, která jsou k dispozici. Spoluzaložil tržiště, kde řidič nabídne za danou trasu cenu a zákazník si z několika aut vybere to své. „Z dat umíme vyčíst, jak se lidé rozhodují, pokud mají informace k obchodování s vlastní mobilitou,“ říká spoluzakladatel alternativní taxislužby Liftago Ondřej Krátký.
Miloš Zeman zase zviditelnil Česko, když v Radě Evropy řekl, že anexe Krymu je už hotová věc a Ukrajině by se měla zacpat ústa nějakou kompenzací, například ropou nebo zemním plynem. Česká hlava státu velmi potěšila Kreml, ruští politici považují návrh za uznání anexe.
Teoretická fyzička a profesorka působící na Californské univerzitě Veronika Hubeny v Davisu zažila „mansplaining“ přímo během akademické debaty, když jí moderátor neustále přerušoval a (nepřesně) vykládal její vlastní teorie. Nějak takto vypadaly titulky ve spoustě amerických médií, které se tímto incidentem zabývaly. Nejspíš by prošel bez povšimnutí, kdyby nebylo jedné ženy z publika, jež už situaci nevydržela a nahlas moderátora vyzvala, ať vědkyni (českého původu, mimochodem) pustí ke slovu. Sálem se ...