co plati zivnostnik - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu co plati zivnostnik, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Zaměstnanci v nařízené karanténě nebo izolaci budou dostávat příspěvek k nemocenské až 370 korun denně. Schválili to poslanci, načež příslušná legislativa odputovala do Senátu. Tam se o ní má jednat dnes, přičemž schválení by mělo být jen formalitou. Se stoprocentní nemocenskou je tedy „amen“.
Rok s covidem ovládl nejen česká, ale i německá média. V nich se ale méně vzpomíná, zato více kritizuje a nadává. Z českého pohledu je Německo skoro vzorová země, která podporuje své občany v době krize, platí prakticky všechno všem, a přitom udržuje nízký počet nakažených a mrtvých. Němci to vidí jinak: jsou stejně kritičtí jako Češi, kompenzace jim přijdou nedostatečné a často výběrové, očkování, které dostalo zatím dva a půl milionu lidí, je příliš pomalé, nikdo nemá plán, nic se nehýbe vpřed.
Pokud vláda nebude jasně zdůvodňovat protiepidemické zákazy a omezení, bude postupovat protiústavně, říká odborník na zdravotní právo Ondřej Dostál. Loni na jaře uspěl se žalobou proti opatřením státu u Městského soudu v Praze. Dostál míní, že rozhodnutí Ústavního soudu bude možné využít i ve sporech živnostníků a firem o odškodnění, které se nevztahují na aktuálně platný nouzový stav.
Nařízená karanténa a izolace kvůli rizikovému kontaktu s covid pozitivní osobou přidělává finanční starosti hlavně živnostníkům. Někteří z nich v ní strávili i několik týdnů. Trn z paty jim nevytrhne ani plánovaná kompenzace, pro jejíž čerpání musí být nemocensky pojištěni.
Shoda na takzvaném pandemickém zákoně je důležitá hned z několika důvodů. Jednak je tu konečně legislativa, která lépe vyhovuje specifické situaci kolem nemoci COVID-19. A je to také jeden z mála okamžiků, kdy vláda dokázala nalézt společnou řeč s opozicí.
Vzrušené slovní útoky některých opozičních politiků, kteří kvůli pandemickému zákonu nařkli premiéra Andreje Babiše (ANO) z podrazu, přestaly. Ministerstvo zdravotnictví přepracuje normu, kterou vláda přijala v pondělí, na základě připomínek dvojbloku Pirátů a STAN a také trojkoalice ODS, lidovců a TOP 09. Poslanecká sněmovna by předpis mohla projednat už ve čtvrtek.
V dalším díle našeho seriálu o budování start-upu se podíváme na právní aspekty podnikání. Jak firmu snadno založit? Na jaké smlouvy si dát pozor? A kolik procent přiznat investorovi?
Nastartovat ekonomiku po covidu si vyžádá mohutné investice, které chce vláda směrovat nejen do dopravní infrastruktury. S úsporami se příliš nepočítá. „Pokud budu mít vliv na dopravu, necuknu z investic,“ říká ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček, jehož hlavní cíl je nyní sehnat politickou podporu pro jaderný tendr.
Mají podobný příběh. Podnikatelský i osobní. Začínaly na venkově, děti vtáhly do byznysu hned od začátku a firmy dovedly nejen do Prahy, ale i k milionovým ziskům. Rozdíly tu ale přece jen jsou. Jedna má virtuální produkt, druhá hmotný. První je stále v byznysu aktivní, druhá je ráda, že už jen občas dohlíží zpovzdálí. První dámy rodinného byznysu v Česku: zakladatelky firem Renomia a SIKO.
Tradice vystřídala tradici, tou novou je pestrá paleta vánočních a novoročních projevů. První lednový den s nimi po poledni opět přišli i šéfové obou parlamentních komor.