co potřebovat na živnostenský list - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu co potřebovat na živnostenský list, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Týdny izolace kvůli epidemii koronaviru změnily tuzemský trh práce: volná pracovní místa ubývají, počet nabídek práce se snížil zhruba na polovinu a obory, které v prvních týdnech po vypuknutí epidemie ještě nabíraly, nyní začínají ztrácet tempo. V důsledku toho končí i dlouhá léta trvající růst mezd.
Sdílená ekonomika a rozvoj technologií nepochybně změnil život několika generacím. Díky Airbnb nemusíme složitě hledat ubytování, Uber zase funguje ve chvíli, kdy nedůvěřujeme klasickým taxislužbám. Současné trendy dávají komukoliv možnost zapojit se aktivně do ekonomického koloběhu. Co když se ale ocitneme na druhé straně barikády? Naučí někdo mladé, jak začít podnikat, jak vyplnit daně a kde si vzít hypotéku?
Byznys postavil na obřím rozmachu digitálního světa a nových technologií. Vybudoval firmu Redboss, zkrachoval a to všechno stihl do třiceti let. Svůj aktuální projekt − společnost Socialbakers − pořád označuje jako start-up, ačkoli je na trhu už devět let. „Pro mě je start-up i Google nebo Facebook. Prostě někdo, kdo významně mění svůj obor,“ říká Jan Řežáb.
Mužští seděli v taverně u své černé silné řecké kávy a oči nespouštěli z obrazovky televize na zdi. Sotva se ukázaly konečné výsledky hlasování o odchodu Británie z Evropské unie, propukli v jásot. Kosta vykřikuje, že jakýsi řecký mnich věštil, že letos odstoupí z EU dvě země, které mají na vlajce kříž, tipuje jako další Nizozemsko, a že bude následovat Itálie a po ní určitě už konečně i Řecko. Všichni se těší na bankrot a na návrat drachmy.
V tuzemském internetovém prostoru jsou posledním hitem servery, přes které si lidé nabízejí služby. Patří k nim směnárna Valuto či půjčovna peněz Zonky, alternativu k taxi Uberu nabízí Liftago a přibyl třeba Super Soused, první tržiště propojující řemeslníky a kutily se zákazníky.
Dobré zázemí pro uměleckou tvorbu, sportovní nátura Čechů nebo větší svoboda v podnikání přesvědčily trojici cizinců, aby zůstali v České republice a rozjeli tady svůj byznys. Čínský mistr kung fu, turecká umělkyně a tatér z Ukrajiny vyprávěli svůj příběh, proč dali přednost jiné zemi, než své domovině.
Stát podpoří nezaměstnané, kteří se rozhodnou seriózně podnikat. Uchazeči o zaměstnání, kteří předloží Úřadu práce ČR smysluplný podnikatelský záměr, budou moci získat až 80 tisíc korun. Vyplývá to ze sedmibodového Plánu zaměstnanosti, na který má ministerstvo práce a sociálních věcí celkem až sedm miliard korun. Páté opatření z plánu má název: Zaměstnej sám sebe. Buď OSVČ.
Většina škol je dnes naprosto odtržená od reality. Jejich absolventi se ocitají ve světě, ve kterém se nedovedou prosadit. Firmy plné nekvalitních lidí by přitom uvítaly, kdyby ze škol – základních, středních i vysokých – vycházeli lidé s podnikavým duchem. Změnit by to přitom nemuselo být zas až tak těžké.
Poporodní i těhotenské kurzy, baby gymnastika, masáže nebo první pomoc novorozencům. Na všechno dohlíží Lada Macečková.
Stanislav Lusk si koupil hrábě, krumpáč a lopatu. Za několik let se stal živnostníkem roku v Plzeňském kraji se svojí firmou na zakládání a údržbu sportovních trávníků.