co s akciemi NWR - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu co s akciemi NWR, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Hlavním věřitelem černouhelné společnosti OKD je podle všeho skupina Ad Hoc Group (AHG). Novinářům to dnes řekl ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD). Podotkl, že podle předběžných informací má AHG 13 miliard korun pohledávek z celkového dluhu firmy přes 17 miliard. Podle ministra bude záležet na insolvenčním správci, které pohledávky uzná. Schůzka státu s AHG v plánu nyní není, Mládek ale předpokládá, že se uskuteční. Mluvčí AHG Roman Pařík částku nepotvrdil ani nevyvrátil.
Burza cenných papírů Praha rozhodla o pozastavení obchodování s emisí akcií NWR na základě žádosti emitenta, která byla burze doručena dnes. Obchodování bude pozastaveno od počátku obchodního dne 5. května 2016 až do odvolání. NWR je vlastníkem uhelné společnosti OKD, která na sebe v úterý navrhla insolvenci.
Horníci z hlubinných dolů budou zřejmě moci odcházet do starobního důchodu o sedm let dříve než ostatní pracovníci, zhruba v 56 letech. Nová pravidla dnes schválila Sněmovna, nyní novela zamíří k posouzení do Senátu. Dřívější odchody do důchodu jsou jedním z opatření, která by měla pomoci horníkům z černouhelné těžební společnosti OKD, jimž hrozí propouštění.
Těžební firma OKD podala ke Krajskému soudu v Ostravě sama na sebe insolvenční návrh. Spojila ho s návrhem na reorganizaci. Firma nemá dost peněz na to, aby mohla splácet své závazky. Společnost Arca Capital miliardáře Pavola Krúpy současně podala na zástupce OKD trestní oznámení pro podezření z vydírání české vlády. Aby zamezila prohlubování své ztráty, hodlá OKD mimo jiné do počátku příštího roku zavřít Důl Paskov a do konce roku 2018 Důl Lazy.
Vyhlášení insolvence na OKD by znamenalo zřejmě ukončení činnosti uhelné společnosti, shodli se analytici. Insolvence se podle nich může táhnout až několik let, během kterých tisíce horníků přijdou o práci. Společnost New World Resources (NWR), majitel OKD, dnes uvedla na svých webových stránkách, že vedení OKD zváží návrh na insolvenci a ukončení hornické činnosti firmy, pokud se do pátku nedohodne se státem na restrukturalizaci černouhelné firmy.
Miliardář a obchodník s uhlím a elektřinou Petr Paukner spolu s dalšími podnikateli Petrem Otavou a Martinem Ulčákem nabízí státu, že budou provozovat černouhelnou firmu OKD. Svou investici ale podmiňují tím, že firma projde insolvencí, a zbaví se tak nevýhodných závazků. Jednání se státem podle něj začínají.
Skupina Ad Hoc Group (AHG), která je novým vlastníkem společnosti New World Resources (NWR), majitele černouhelné OKD, se chce začátkem týdne sejít s ministrem financí Andrejem Babišem. Pokud se situace kolem OKD nevyřeší co nejrychleji, podle AHG hrozí neřízená insolvence firmy.
Z těžební společnosti OKD má k 1. červenci letošního roku odejít 345 lidí, a to z nejrůznějších závodů. Ministrům to na dnešním jednání v Karviné potvrdilo vedení OKD. Jak se ale bude vyvíjet další situace ve společnosti či kolik by firma chtěla letos propustit celkem lidí, vláda stále neví, řekl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD). OKD má nyní asi 9800 zaměstnanců.
Horničtí odboráři rozhodli, že stávkovou pohotovost rozšíří z Dolu Paskov (Důlní závod 3) na celou těžební společnost OKD, a to na neomezenou dobu. Důvodem je nejasná situace v OKD, řekl předseda Sdružení hornických odborů OKD Jaromír Pytlík. Odboráři podle něj nemají od vedení firmy dostatek informací, neví ani, jak bude vypadat plán firmy pro letošní rok.
Horničtí odboráři plánují vyhlášení stávkové pohotovosti. Těžební společnost OKD chce do tří let propustit polovinu zaměstnanců a odborům vadí, že nemají k dispozici potřebné informace. Stávková pohotovost by v příštím týdnu měla být vyhlášena na Dole Paskov, který by se měl uzavírat nejdříve, pak se odboráři chtějí dohodnout na dalším postupu a případném rozšíření stávkové pohotovosti, řekl předseda Sdružení hornických odborů OKD Jaromír Pytlík.