co s dětmi koronavirus - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu co s dětmi koronavirus, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Nemá to vláda jednoduché. Čísla nakažených a hospitalizovaných se spíše zhoršují, a přesto se každý týden ozývají nové a nové hlasy těch, kteří mají kvůli lockdownu problém a vyzývají k uvolnění.
Několik tisíc lidí v neděli na Staroměstském náměstí v Praze protestovalo proti vládním opatřením, která souvisejí s koronavirovou pandemií. S projevem vystoupil vedle zástupců podnikatelů, umělců, lékařů či studentů i bývalý prezident Václav Klaus, který odmítl povinné očkování proti covidu-19. Řada protestujících neměla roušky a účastníci akce nedodržovali předepsané rozestupy. Policie označila shromáždění za poklidné, zjištěná porušení opatření nahlásí správnímu orgánu. Podle premiéra Andreje Babiše (...
Na jaře zažily firmy bezprecedentní šok. Ti největší průmysloví výrobci museli dokonce zastavit provoz, kvůli zavřeným obchodům neměli ani odbyt. Vláda velmi dobře ví, že opakování této situace se musí vyhnout, protože návrat jarního režimu by ekonomika už nejspíš neunesla. I když jsou podmínky aktuálně vyhlášeného lockdownu o něco mírnější a hned od počátku je doprovází kompenzační opatření, bude to opět pro firmy velká výzva. A budou se s ní muset opět vypořádat hlavně samy.
Od středy do 1. listopadu budou kvůli koronavirové epidemii uzavřeny školy včetně prvního stupně základních, přejdou na distanční výuku. Mateřských škol se opatření netýká. Shromažďování v Česku bude kvůli epidemii COVID-19 od středy omezené na maximálně šest osob. Restaurace, bary a kluby budou muset být od středy do 3. listopadu, tedy do konce nouzového stavu, úplně uzavřeny. Rozhodla o tom dnes vláda.
Vysvětlit občanům Česka, že koronavirus není takovým zabijákem, jakým se zdá a zbytečně je nestresovat. Jeden z hlavních úkolů pro autority země podle premiéra Andreje Babiše. V rozhovoru pro Blesk ale rozvedl i další témata.
Minulý týden byl ve znamení začátku nového školního roku. Zahájení výuky se sice kromě ministra školství Plagy nezúčastnil nikdo z významných politiků, jak bývalo zvykem, ale mnozí učitelé, žáci i jejich rodiče si slavnostní den beztak užili.
Dlouhodobé financování důchodů na dluh by nemělo být standardem. Důstojné peníze si ale zaslouží i stávající penzisté. Daňová reforma, která by měla nalézt další zdroje, ještě chvíli potrvá, říká ministryně sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).
Pedagogům začal adrenalinový školní rok. Koronavirus změnil ten minulý a je jisté, že výrazně zasáhne i nový. Většina žáků i studentů se vrací do lavic po mnohem delší pauze, než byly dvouměsíční prázdniny.
Pandemie koronaviru zhatila plány řadě výletníků, ale bezpečnostní omezení postupně odpadají a dopravci obnovují spoje. I díky levným jízdenkám či letenkám se tak naskýtá mnoho příležitostí k návštěvě obvykle přelidněných destinací, které teď obývá jen zlomek turistů. Deník E15 proto oslovil osobnosti, které spojuje záliba v cestování. V dalším díle odpovídá Jan Osúch, expert na cestovní ruch.
Mimořádně napínavý souboj čeká o víkendu Polsko. V rozhodujícím prezidentském duelu může zvítězit jak stávající hlava státu Andrzej Duda, tak varšavský primátor Rafał Trzaskowski. Poslední slovo patrně budou mít váhající voliči a senioři. Kampani znovu dominují práva sexuálních menšin a také údajné německé vměšování do předvolebního boje.