Co se dá všechno darovat - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Co se dá všechno darovat, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
„Ve společnosti jsou různé typy lidí – od těch, kteří nakupují v second handu a přemýšlejí o původu kupovaných komodit, až po ty, kteří mají rádi časté nakupování nových věcí. My vytváříme možnost věci sdílet, aby lidi měli další alternativu a nejen možnost koupit/nekoupit,“ vysvětluje pět zakládatelů Library of Things (LOT). LOT je nově vznikající knihovna s předměty v centru Prahy. Sídlí v prostorách projektu Hybernská ožívá v komplexu budov na Hybernské ulici. Tento komplex dostala pod správu ...
Trápí vás astma, rakovina, chcete mít štěstí v lásce, nebo naopak na někoho přivolat zlo? Stačí navštívit afrického šamana. Dokáže promlouvat s rostlinami a komunikací s duchy vyléčí nemoci způsobené zlými silami. Potkáte ho třeba na tržišti fetišů v Togu.
„Po tátově smrti nebyl nejhorší pohřeb, ani prázdno, ale dědické řízení,“ snižuje přítel František hlas a odsouvá talíř s tatarákem, který mu nehlučně přistál na stůl. „Peníze na účtech a spoustu věcí, co běžně používáme, nám ti úhoři, promiň, notář a spol., zablokovali, ale to nebylo nic ve srovnání s posezením s ně-kte-rý-ma příbuznýma u stolu. Jak v papiňáku. Tátovy dárky a věci, co už dávno byly vlastně moje, mi tam pěkně zhořkly. A notář si samozřejmě naúčtoval svoje procenta, což, mezi náma, nebylo ...
Omamná vůně marihuany, kterou na ostrov dovezli Indové v roce 1845, přiláká na Jamajku každoročně až půl milionu turistů. Jejich jedinou ambicí je zahalit se do mračna kouře a odpoutat se na pár dní či týdnů od starostí civilizovaného světa. Co ale znamená marihuana pro celý ostrov?
Ida Kelarová neučí lidi zpívat. Tvrdí, že to už všichni umíme, jenom si někteří z nás nevěří. Účastníkům svých workshopů pomáhá najít jejich pravdivý, autentický hlas a s jeho pomocí znovu objevit potlačované emoce: radost, smutek i hněv.
Až jedna třetina spotřebovatelného jídla na světě se vyhodí. Podílejí se na tom prodejci i jednotliví konzumenti. V Evropě vedou ve špatném nakládání s potravinami Češi, a to zejména ti ve studentském věku. Naopak ve Francii nebo Itálii se po reformách začíná situace zlepšovat.
Eva Jiřičná je světoznámá architektka a autorka řady kulturních center, mostů i soukromých rezidencí. Její recept na design šťastného domova je ale prostý: Měli bychom se častěji scházet u jídelního stolu a naučit se vyhazovat všechno, co nepotřebujeme.
Trápí vás astma, rakovina, chcete mít štěstí v lásce, nebo naopak na někoho přivolat zlo? Stačí navštívit afrického šamana. Dokáže promlouvat s rostlinami a komunikací s duchy vyléčí nemoci způsobené zlými silami. Potkáte ho třeba na tržišti fetišů v Togu.
Jedna z nejvýraznějších českých hereček. Ale také žena, která se jako mladá dokázala zbavit závislosti na alkoholu. Matka, jejíž dcera byla na drogách. Zamilovaná. To všechno jsme s Vilmou Cibulkovou probraly. Řekla bych, že až překvapivě otevřeně…
Všimli jste si? Za posledních pár let z našeho života skoro zmizely: nudné dlouhé jízdy vlakem, nudná nedělní odpoledne, nudné dny o letních prázdninách. „No díky bohu,“ říkáte si. Ale co když to vůbec není důvod k radosti?