co znamena karantena statu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu co znamena karantena statu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Nařízená karanténa a izolace kvůli rizikovému kontaktu s covid pozitivní osobou přidělává finanční starosti hlavně živnostníkům. Někteří z nich v ní strávili i několik týdnů. Trn z paty jim nevytrhne ani plánovaná kompenzace, pro jejíž čerpání musí být nemocensky pojištěni.
Obchody se sportovním zbožím zůstávají kvůli pandemii stejně jako skiareály uzavřené. Odbyt outdoorového vybavení a lyžařských kolekcí oblečení je přes internet mizivý. „Nějakou částečnou státní podporu na nájemné v obchodních centrech jsme získali. Dotace ale pokryjí osmnáct procent nákladů. Chybějí nám vyšší desítky milionů v tržbách,“ konstatuje majitel společnosti Alpine Pro Václav Hrbek.
Madetu, jihočeskou mlékárnu patřící rodině Teplých, koronavirová pandemie podstatně zasáhla. Jen zavřené restaurace a školní jídelny pro firmu znamenají denní výpadek tržeb jeden milion korun. Když se k tomu přidají všechny další dopady související s propadem exportu a náklady na ochranné pomůcky a testy, jde za uplynulý rok o výrazně vyšší částky. „Myslím, že v našem případě bude legitimní mluvit určitě o sto milionech obratu, ale je to velmi hrubý odhad,“ říká obchodní šéf Madety Jan Teplý.
Mají podobný příběh. Podnikatelský i osobní. Začínaly na venkově, děti vtáhly do byznysu hned od začátku a firmy dovedly nejen do Prahy, ale i k milionovým ziskům. Rozdíly tu ale přece jen jsou. Jedna má virtuální produkt, druhá hmotný. První je stále v byznysu aktivní, druhá je ráda, že už jen občas dohlíží zpovzdálí. První dámy rodinného byznysu v Česku: zakladatelky firem Renomia a SIKO.
Když se v Česku na jaře začalo slovo koronavirus skloňovat častěji než pivo, rozhodlo se pár technologických expertů, investorů či datařů, že zkusí reálně pomoct. Jejich iniciativa Covid19CZ vytvořila několik nástrojů pro boj s rozbíhající se epidemií a předala je státu. Nastartovali tak digitalizaci a technologický skok ve zdravotnictví. „Teď se resetují startovní pozice. Kdo byl dříve malý a musel by hodně dohánět, se najednou dostává na stejnou startovní pozici. To může mnoha firmám pomoct,“ říká Petr ...
V současné době podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) je patrný začátek snižování šíření epidemie COVID-19. Zatím ale podle něj není vyhráno. Podle ředitele Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislava Duška ale debata o uvolňování přijatých opatření zatím není na místě. Pokud neubude i hospitalizací, jednalo by se podle něj spíš o zpřísnění. O modelech chce ministr jednat i s dalšími autory predikcí.
Pomoc podnikatelům v ekonomice sužované opatřeními proti pandemii by podle spolumajitelky rodinného holdingu NWT Martiny Vítkové nemusela být složitá. „Nám by stačily záruky za investiční úvěry. Bez nich banky na nic nepůjčí, protože všichni mají nejisté výhledy,“ říká byznysmenka ze skupiny rozkročené od pěstování rajčat ve sklenících přes výstavbu pasivních domů a prodej energií až po investice do start-upů.
Do finále míří vývoj testů na koronavirus ze slin, které by si lidé mohli odebrat i sami doma a do laboratoře je poslat třeba poštou. Stojí za nimi česká firma Diana Biotechnologies. Její spoluzakladatel a provozní ředitel Martin Dienstbier ale i přes tento pokrok varuje, že celoplošné testování podle návrhu ministerstva zdravotnictví je stále nereálné.
Od pátečního večera se budou moci konat vnitřní hromadné akce jen tehdy, pokud bude mít každý účastník určené místo k sezení. Restaurace, bary či kluby nesmějí dovnitř pustit více lidí, než je kapacita k sezení, oznámilo ministerstvo zdravotnictví. Výjimku mají výstavy či trhy. Stát tím reaguje na výrazný nárůst počtu lidí, kteří se v Česku v poslední době nakazili novým typem koronaviru. Jen za dnešek laboratoře zjistily 1293 pozitivních testů. To je zhruba o 400 méně než za celé úterý, kdy byl dosud ...
Premiér Andrej Babiš v pravidelné nedělní facebookové promluvě k národu učinil pokání. Skoro. Uznal, že o zrušení některých proticovidových opatření se rozhodovalo kvůli společenské poptávce, a nyní to hodnotí jako chybný krok. Ale pozor, můžeme si za to sami. Možná ne všichni, ale většina: Stěžovali jste si, že vám vláda dává náhubky, omezuje svobodu a podnikání. Že jsme tu zavření jak v lágru. Teď podle ministerského předsedy ti, kteří chtěli nejvíc rozvolňovat, nejvíc křičí, že se měla přísnější ...