čoi rizikové e shopy - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu čoi rizikové e shopy, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
S online podvodným útokem na bankovní účet se podle České bankovní asociace (ČBA) setkala více než polovina lidí v Česku, to bez ohledu na jeho dokončení. Třetina lidí pak zná někoho, kdo se stal obětí dokončeného napadení na internetu.
Problém při nákupu po internetu řešila více než polovina lidí. Nejčastěji šlo o nedodaný výrobek, když objednané zboží nedorazilo téměř 30 procentům Čechů. O něco menší počet lidí obdržel poškozený nebo chybně dodaný výrobek. Naopak nejmenší potíže jsou s reklamacemi. Vyplývá to z průzkumu společnosti Cofidis mezi 525 respondenty.
Zatajené informace, nejasné obchodní podmínky, falešné uživatelské recenze, nedodané zboží. To jsou jen některé z překážek, na nichž může ztroskotat nákup přes internet. A přestože on-line obchody v důsledku koronakrize utěšeně rostou, nekalostí při nich neubývá. Spíše naopak. Na seznam rizikových e-shopů, který vede Česká obchodní inspekce, přibude každý den nové jméno.
V Česku rychle přibývá rizikových internetových obchodů. Často vznikají na "opuštěných" doménách s dobrou historií. Příkladem jsou nejfilm.cz, krajzlin.cz nebo eurorcrally.cz, což je doména, kterou používal spolek modelářů rádiově ovládaných modelů aut, posléze však doménu včas nezaplatil a tak o ni přišel. Dnes je na webu nabídka bot od anonymního prodejce, nákup zde je však značně rizikový. Vyplývá to z informací České obchodní inspekce (ČOI).
Česká obchodní inspekce (ČOI) během třetího čtvrtletí zjistila nedostatky u 82 procent z 245 kontrolovaných e-shopů. Inspektoři uložili pokuty celkem za víc než jeden milion korun. Obchodníci se nejčastěji proviňují tím, že nepodávají úplné a pravdivé informace, informoval mluvčí inspekce Jiří Fröhlich.
Stovky malých internetových obchodů v Česku používají nekalé obchodní praktiky, zjistila Česká obchodní inspekce. Pochybení nalezla u 78 procent z 259 kontrolovaných e-shopů. ČOI uložila ve třetím čtvrtletí 174 pokut za 1,25 milionu korun.
Česká obchodní inspekce varuje spotřebitele před koupí nebezpečného konferenčního stolku Lotus. Skleněná deska stolku může při běžném způsobu používání samovolně explodovat a odlétající střepy mohou způsobit vážná poranění přítomným lidem.