coindesk - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu coindesk, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Jeden z největších altcoinů (alternativních kryptoměn) má za sebou událost, která podle optimistů nastartuje prudký růst jeho ceny. Litecoin prodělal takzvané půlení (halving). To samé čeká příští rok na jaře bitcoin – už počtvrté. Třikrát po půlení největší kryptoměny následoval masivní nárůst kurzu bitcoinu. Jenže aktuální litecoinové dění vyvolává pochybnosti, proč by měl vlastně halvingový recept na „zaručené“ zbohatnutí zafungovat i tentokrát.
Britská finančně technologická společnost Revolut ve Spojených státech pozastaví své aktivity s kryptoměnami. Důvodem je nejistota ohledně regulace kryptoměn v zemi, uvedl server CoinDesk. Zákazníků Revolutu mimo USA se tento krok netýká. Rozhodnutí tak ovlivní necelé jedno procento klientů Revolutu, kteří obchodují s kryptoměnami.
Dobrý den, vítejte u shrnutí toho nejdůležitějšího, co se ve světě bitcoinu a etheru v posledních sedmi dnech událo. Text vznikl ve spolupráci s kryptospace.cz.
Největší správce aktiv na světě, americká společnost BlackRock, zažádal o povolení zřídit bitcoinový burzovně obchodovaný fond (ETF). Firma plánuje používat jako uschovatele kryptoměnovou burzu Coinbase, píše agentura Reuters s odvoláním na dokumenty pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC).
Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) žaluje den po Binance i konkurenční kryptoměnovou burzu Coinbase. Viní ji z porušení amerických pravidel pro cenné papíry. Akcie Coinbase obchodované na americké burze ztrácejí přes 13 procent.
Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) žaluje největší kryptoměnovou burzu Binance a jejího zakladatele a šéfa Changpeng Zhaa. Viní je z porušení federálních zákonů o cenných papírech. S odkazem na soudní záznamy o tom informuje agentura Reuters. Největší kryptoměna bitcoin v reakci oslabuje. Burza obvinění odmítá.
Jednička na trhu s hardwarovými peněženkami pro kryptoměny hasí PR katastrofu. Šéf francouzské společnosti Ledger Pascal Gauthier v podcastu What Bitcoin Did řekl, že za určitých okolností může mít přístup k virtuálním mincím jednotlivých uživatelů stát. Slova, která nahrávají českému výrobci konkurenční kryptopeněženky Trezor, vyvolala v bitcoinové komunitě prudkou vlnu nevole. Někteří uživatelé demonstrativně ničí své ledgery. Po masivní kritice se firma rozhodla pozastavit zavedení nové funkce, která by...
Europoslanci drtivou většinou schválili komplexní regulaci kryptoaktiv s názvem MiCA (Markets in Crypto Assets), jejíž finální návrh dojednalo české předsednictví Radě EU, už v dubnu tohoto roku. Nařízení, které je podle části expertů nejrozsáhlejší normou svého druhu na světě, obsahuje podle některých domácích kryptofirem problematická místa. Přesto také vzbuzuje nemalé naděje, že podnikání kolem kryptoměn bude dlouhodobě možné.
Sousloví „umělá inteligence“ dnes představuje to, čím byl před pár lety „blockchain“. Tedy nevyhnutelnou součást prezentací u těch firem a osobností, které se chtějí za každou cenu udržet v souladu s duchem doby. A i na téhle mánii se navíc dalo a možná ještě dá slušně vydělat.
Evropská centrální banka rozpracovává myšlenku digitálního eura. Člen výkonné rady ECB Fabio Panetta na zasedání hospodářského a měnového výboru Evropského parlamentu přiblížil, jak by mohla státní digitální měna fungovat, respektive s jakou úrovní ochrany soukromí uživatelů. Podle Panetty ale budou mít v otázce zavedení digieura hlavní slovo europoslanci a členské státy.