constantin kinský - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu constantin kinský, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Kůrovcová kalamita nezná hranice vlastnictví, na Vysočině mají ze všech krajů Lesy ČR nejmenší podíl lesů. Dopady kůrovcové kalamity jsou drastické pro všechny vlastníky, vzájemné obviňování ovšem nikomu nepomůže.
... kůrovec,“ říká hrabě Constantin Kinský, potomek slavného šlechtického...
Šlechtický rod Kinských chystá společný projekt se strojírenskou firmou Žďas. Výsledkem má být nový typ vodní turbíny určené pro menší vodní elektrárny. Společný záměr rodiny Kinských a české firmy kontrolované čínskou státní společností Citic je testován na rodinném panství ve Žďáru nad Sázavou, kde má své sídlo i Žďas.
Francouzsko-česká obchodní komora ocenila čtyři společnosti, které uspěly na zahraničním trhu. Cílem cen je podpořit obchod mezi Českem a Francií. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže odstartovalo Týden Francie v Praze.
Zatímco dříve zahraniční byznysmeni zakládali v Česku podniky na zelené louce především díky směšné ceně domácí práce, nyní země začíná triumfovat i na poli technologií a výrobků s vysokou přidanou hodnotou. Hodnotným bonusem a pádným argumentem pro lokalizaci firem do Česka je ale i zdejší politické klima. V rozhovoru to tvrdí předseda francouzsko-české obchodní komory Constantin Kinský.
Společný česko-francouzský postup se má stát účinným startérem byznysu v rozvíjející se Africe. Dveře na trhy někdejších koloniálních držav má otevřít kombinace pařížského regionálního know-how ve spojení s českou výrobou.
Francouzské podniky jsou připraveny více investovat v Česku. Na Česko-francouzském ekonomickém fóru v Praze to uvedl francouzský premiér Manuel Valls. Zároveň vyzval české podniky k větším investicím ve Francii. Také podotkl, že Pařiž si přeje, aby Česko vstoupilo do eurozóny, euro je prý šance na prosperitu. Podle šéfa obchodní komory Constantina Kinského by tuzemské firmy mohly spolupracovat s těmi francouzskými třeba při vstupu na africký trh.
V příštích dvou letech přijde o práci ve světových investičních bankách 40 tisíc lidí. Navzdory velkému snižování nákladů ovšem v příštích třech až pěti letech nakonec přežije jen pět až deset globálních investičních bank. S takto chmurnou vizí přišla poradenská společnost Roland Berger. Přitom příjmy investičních bank budou letos o 10 procent vyšší než v roce 2011 a dosáhnou 250 miliard eur.
Po třech desítkách let rychlého růstu se Čína stala druhou největší ekonomikou světa. Tamější trh proto láká stále víc investorů, zajímavé příležitosti slibuje zejména výrobcům luxusních produktů. Podle studie firmy Roland Berger Strategy Consultants Čína do roku 2015 obsadí 40 procent světového trhu s luxusním zbožím.
Rozvíjející se země se začínají stávat světovým tahounem inovací. Podíl Číny a Indie na globálních investicích do výzkumu a vývoje představuje 20 procent, Peking plánuje letos vědcům a vývojářům poslat 200 miliard dolarů. Západním firmám tak na trzích rychle se rozvíjejících zemí roste silná konkurence. Vyplývá to ze studie Roland Berger Strategy Consultants.