čp invest - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu čp invest, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Finanční arbitr v minulých dnech po téměř čtyřech letech řízení s konečnou platností rozhodl o neplatnosti smlouvy investičního životního pojištění České pojišťovny. Vyplývá to z nálezu arbitra. Právní závěry se podle odhadů expertů týkají stovek tisíc pojistných smluv ČP sjednaných zejména v letech 2005 až 2013. Podle ČP se ale rozhodnutí týká jen konkrétní pojistné smlouvy, a není ho možné vztahovat plošně na všechny produkty investičního životního pojištění, sdělila.
České pojišťovně, která je největší pojišťovnou v ČR, stoupl loni čistý zisk o 500 milionů na 4,1 miliardy korun. Důvodem růstu byl především vývoj počasí, protože se neudály žádné velké přírodní katastrofy, a prodej dceřiné společnosti ČP Invest v rámci skupiny, řekl generální ředitel ČP Marek Jankovič. Letos zisk podle něj ovlivní i kroupy a záplavy, které sužují Česko v posledních týdnech.
Investiční společnost ČP Invest se spojila se správcem aktiv Generali Investments CEE. Obě firmy patří do finanční skupiny Generali. Majetkovým propojením podle mluvčí Generali Investments CEE Šárky Bouzkové vznikla největší investiční společnost na českém trhu, která spravuje aktiva v hodnotě přes 250 miliard korun. Transakci již schválila Česká národní banka.
Česká ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku rostla meziročně o 1,4 procenta. Proti dřívějšímu odhadu z konce února je to zhoršení o desetinu procentního bodu. Loňský dvouprocentní růst statistici potvrdili, stejně tak zůstal beze změny mezičtvrtletí růst o 0,4 procenta v posledním čtvrtletí.
Nízké výnosy na spořicích účtech v protikladu s dobrou výkonností fondů pomohly v loňském roce k rekordnímu přílivu investic do podílových fondů. Podle statistik Asociace pro kapitálový trh tak přiteklo do fondů kolektivního investování nabízených v Česku 52 miliard korun. To je meziroční přírůstek o téměř devatenáct procent. „Jde o rekordní hodnotu majetku v podílových fondech. Předkrizovou úroveň z roku 2008 jsme překonali ve třetím kvartále 2014,“ uvedl předseda asociace Jan Kabelka.
Vláda dnes schválila návrh ústavního zákona o rozpočtové zodpovědnosti, takzvané finanční ústavy. Zákon počítá mimo jiné s dluhovou brzdou ve výši 55 procent hrubého domácího produktu. Finanční ústava má zavést hlavně omezení pro zadlužování státu, které vyžaduje i EU, ale i obcí a krajů. Normu musí schválit obě komory parlamentu ústavní většinou.
Evropská centrální banka (ECB) se rozhodla zahájit tzv. kvantitativní uvolňování měnové politiky, které zahrnuje nákupy vládních dluhopisů. Kvůli oživení ekonomiky bude měsíčně pumpovat 60 miliard eur (1,7 bilionu korun), oznámil šéf ECB Mario Draghi. Objem je tak o deset miliard eur vyšší, než trhy předpokládaly. Kvantitativní uvolňování začne v březnu a potrvá do alespoň září roku 2016, pokud se eurozóně nepodaří zvrátit deflaci. Euro reagovalo poklesem na nové jedenáctileté minimum k dolaru.
Propad kurzu ruského rublu si žádá zásah, který by však měl vycházet z tržních mechanismů, tvrdá regulace měnového trhu není nutná, řekl ruský premiér Dmitrij Medveděv. Vláda kvůli turbulencím ruské měny uspořádala schůzku, které se účastní i guvernérka centrální banky Elvira Nabiullinová a představitelé energetických firem Rosněfť a Gazprom. Rubl se podle Medveděva pohybuje v pásmu, které není pro hospodářství bezpečné.
Panika na světových trzích si v Praze vybrala už stomiliardovou daň. Právě o tolik během pouhých dvou říjnových týdnů propadla hodnota firem obchodovaných na pražské burze. Jen od počátku měsíce tak český akciový trh ztratil kolem deseti procent, a vrátil se na úroveň z loňského léta. Česko tak přesně kopíruje trend na hlavních trzích, jehož společným jmenovatelem je překotný úprk od rizika.
Sílící ruská krize a chřadnoucí vyhlídky tamní ekonomiky nutí do akce i české fondové manažery. Z celé řady domácích portfolií mizí akcie i dluhopisy firem s moskevskou adresou. Opatrnosti prý není nazbyt. Odborníci varují, že nepřímým efektem sankcí mohou být skokové výprodeje aktiv. Ruským firmám ze sankčního blacklistu totiž hrozí, že mohou kdykoli opustit respektované světové indexy, podle kterých investuje velký globální kapitál.